• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Sad kad znaš u čemu je problem - nemaš problem (hah).
Ustvari imaš, ali se možeš nositi sa njim.
1. Ako vidiš da je ulje dosta rjeđe od čistog ulja, mijenjaj ga
2. Probaj za početak promijeniti ventil plovka (iglicu)
3. Možeš raditi uz kontrolu otvaranja - zatvaranja goriva uz konstantnu kontrolu ulja (razrijeđenost sa benzinom, i nivo)

Nepotrebno si citirao moj post!:geek:
 

ulezasanje1

Novi član
Tu od
11 Lip 2019
Poruka
7
Hvala puno! nista probat cemo tako! a nista mi ne rece za karburatore, kod nas na trzist u imaju neki italijanski, "Brumar"(moram da jos proverim) kostaju oko 25-30 evra dal to ima smisla kupiti?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Za ove nove karburatore ne bi znao reći ništa posebno osim da su u skladu sa svim novijim proizvodima. A za taj Brumar (navodno Talijanski) nikad čuo ni vidio. Možda bi se moglo zaključiti da se neki proizvodi kite npr. kao i taj (radi lažnog brendiranja i prodaje)?
Ako bude trebalo bolje tražiti polovni Ke&ih (Japanski) prva ugradnja.
 

ulezasanje1

Novi član
Tu od
11 Lip 2019
Poruka
7
Hvala puno Brgudu i ostalim clanovima na savetu, problem resio! Zamenio ventil plovka, i svakako uz kontrolu otvaranja zatvaranja goriva stvar dovedena pod kontrolu, pali bolje nego kad je bio nov. Tek sad na novom ventilu plovka vidim da je onaj deo suprotan od vrha, tj gumice pokretan, tj da se iglicica na vrhu ima oprugicu unutra, stari je bio zapekao....Hvala jos jednom! :);)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ovo je je u svojoj prvobitnoj postojbini bio model Mio Standard F450,, motor MIO 200c. Pošto je taj motor nešto zajebavao a i nije nešto (vanjska bobina, karb, dellorto)nisu nešto. Pa sam složio varijantu sa Hondinim motorom G200. Pošto je tu pogon sa bregaste, pogonska (brža) remenica je većeg opsega od pogonjene. Javio se jedan problem nemogućnost naštimavanja kvačila. Pa je stoga trebalo ugrasiti 3 dodatna graničnika (za zadržavanje remena. I drugi razlog tomu je kraći remen, zbog manje udaljenosti remenica (jedne od druge), za razliku od F400.
Evo slike.
IMG_20200418_164544[1].jpg
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
Moze pomoc vi znate sigurno odgovor na prvu ruku sto kazu.Mio standard f 400 promenjen motor na hondin g 150 .Koji remen ide posto mi je napukao a nema oznake na njemu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Da ne vrtim temu od pocetka da bih dosao do podatka, zanima me koji remen uzimate za f400?
Ove godine zamjenio sam vec 3 remena, prvi sam narucio preko neta (trgovina u dugom selu) a ostala 2 tu u lokalnoj trgovini,,,
Svaki mi izdrzao jedno frezanje cca 15 km duzine,,,
Onaj stari sa kojim sam kupio frezu izdrzao je tri puta toliko a vec je bio pohaban kad dosla k' meni u sluzbu,,,
Je*em ti 15 kn koliko kosta remen kad nesmas neku sigurnost,,,
Kupio bih nesto kvalitetnije ali sto i gdje?
Zahvaljujem unaprijed,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma "optika" je ok jer kad stisnem kvacilo i kad ga pustim uvijek je remen u pravcu i ne ide lijevo desno kao kad nisu remenice u pravcu,,,
Lezaj bi doduse i mogao promjeniti, promjenjen je zimos ali od tada je ona ofrezala 60+ kilometara duzine, garant,,,
:unsure:
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Tako je i meni bilo.
Otisao u Tokica s starim remenom i kupio Conti nazubljen s unutatnje strane.
Nemaju tako širok,najveci im je 13.
Prvi puta su mi dali malo duzi tesko je pogoditi duzinu,pa sam zamjenio za tocni.
Broj je 13av875.
Od onda nikakvih problema.
Sto je malo uži ne smeta sjeda odlicno u remenicu.

Zanima me razlika kod kopačice f450 i f620?
Dali kopačica f620 brze vrti osovinu,bolje i brže frezira jer ima 3 brzine ?
Gledam tezine f450 je 50 kg, s f620 je 100 kg, a razlika u mjenjaču.
Gdje je jos ovih 50 kg kod F620 ?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ma "optika" je ok jer kad stisnem kvacilo i kad ga pustim uvijek je remen u pravcu i ne ide lijevo desno kao kad nisu remenice u pravcu,,,
Lezaj bi doduse i mogao promjeniti, promjenjen je zimos ali od tada je ona ofrezala 60+ kilometara duzine, garant,,,
:unsure:

Onda bi možda bio problem u nedovoljnoj zategnutosti remena (pa proklizava u radu).
IMG_20200707_164817[1].jpg
Na ovoj slici imamo tri remena. Montirani remen je
Superbelt 17X 850 Li (izmjereni 910 La, širina u leđima 16 mm).
Drugi remen je
Optibelt 17X 850 Li (izmjereni 915 La, širina u leđima 16,5 mm).
Treći remen je
SKF BX 32 (konusno - nazubljeni), izmjereni 885 La, širina u leđima 17 mm.

Prva dva remena odgovaraju dok je ovaj treći prekratak i širok u leđima, eventualno bi odgovarao BX 33.

Zanima me razlika kod kopačice f450 i f620?
Dali kopačica f620 brze vrti osovinu,bolje i brže frezira jer ima 3 brzine ?
Gledam tezine f450 je 50 kg, s f620 je 100 kg, a razlika u mjenjaču.
Gdje je jos ovih 50 kg kod F620 ?

Osnovna razlika je u robusnosti kod F620, puno veći mjenjač (sa tri brzine + rikverc), dva lanca za pogon, puno veći - duži upravljač, veći usitnjivač.
Težina F450 je cca 60 kg, dok F620 80 - 90 kg.
Motori su isti G200. Brzine su slične kod oba mtk za 1 i 2, dok je kod F620 brza 3.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Osnovna razlika je u robusnosti kod F620, puno veći mjenjač (sa tri brzine + rikverc), dva lanca za pogon, puno veći - duži upravljač, veći usitnjivač.
Težina F450 je cca 60 kg, dok F620 80 - 90 kg.
Motori su isti G200. Brzine su slične kod oba mtk za 1 i 2, dok je kod F620 brza 3.
Znaci onda bi F620 s kopačicama brže frezao od F450 ?
Dali ce zbog tih 30 kg kopačica vise upadati i s njom ce biti teze oko maslina frezati ?
Meni je ok ova sto imam ali imam osjecaj da bi F620 bio bolji,a opet me strah te težine.
S F450 radi se bez problema ali bi na ravnini izmeđe stabala fali gasa da brže to frezira.
Zbog toga se razmisljam da je zamjenim s F620,a opet me strah te težine.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Onda bi možda bio problem u nedovoljnoj zategnutosti remena (pa proklizava u radu).

Remen je podesen propisno ja bi rekel,,,
Kod zamjene je motor pomaknut malo vise naprijed pa se remenica mjenjaca nije zaustavljala kad bi se odvojio spaner pomocu kvacila, popustao sam motor toliko da sad odlicno odvoji taman na onih zadnjih milimetar - dva stiska do kraja,,,
Kod mene je tlo manje vise pjeskovito a i redovito je frezano (svakih 2-3 tjedna) pa ne osjetim nikad da bi se motike zaustavljale ili radile sporije radi proklizavanja,,,
Kod remena je problem sto ispuca unutarnji dio mesa, budem pooslikal da vidite o cem se radi,,,
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
# Acme Neće propadati (zašto bi propadala), čak bi se moglo reći da je prelagana (prema svojim gabaritima i snazi). Jer ako se recimo radi na nekom tvrđem tlu (potrebni su utezi ) da se lakše radi s njom.
Za rad oko maslina ima prednosti jer možeš povreneno isključivati iz pogona lijevi - desni usitnjivač (ako radiš u krug) oko maslina. Ima treću brzinu koju možeš koristiti u ravninama između stabala. Ima dosta duži upravljač (što uvelike olakšava manevriranje) oko ulika.
Nepotrebno si citirao moj post!

# Plemeniti Ako remen ispuca po unutarnjem obodu, moglo bi biti do nekvalitetnosti remena. Probati neki kvalitetniji remen koristiti.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Odlicno onda za sljedecu sezonu dolazi F600.
Sad je pitanje koji.
Gledam po oglasima ima svašta što se motora tice.
Neki imaju G160, G200, neki pišu da su bez platina.Vidio sam i s Tomos UMO 4T (acme 220) motorom, pojavi se i koja s diesel motorom.
Moze malo vise o svakom motoru i koja kombinacija bi bila najbolja,a koju nikako ne kupiti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Motor G160 (ne postoji), može biti Honda GX 160 ili Honda GP 160 (oba imaju pogon sa radilice). Znači da ti motorima bi imao samo brze, a to tebi odgovara. Najčešći je Honda G200 (pogon sa bregaste). Ako se spominje motor bez platina,onda je to Mio G200c (zaobići). Taj Tomos Acme mogao bi (upitno djelovi). Model F604, diesel motor Janmar (bio bi ti idealan za navedene potrebe), rijeku ponudi, upitno djelovi. I naravno F600.
 

Najnoviji postovi

Na vrh