• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Na mojoj prethodnoj slici (na mtk), su sa svake strane po dvije glavčine sa četiri srpasta noža.
Dok odvojene su kompletne osovine sa po složenim običnim noževima. Malo bolje pogledati

Ukupno na toj slici je 40 noževa, 16 noževa (su srpasti), dok ostalih ima 24 noža su uobičajeni , i pravilno složeni. Evo još dodatne dvije sličice, na kojima se vidi kako su složeni.
IMG_20210322_173739[1].jpg IMG_20210322_173819[1].jpg

# bane, da vidi se kad se uveća slika, ali nije baš pregledno za nekoga ko ne zna točno što - kako, i crna slika. :p
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Da, na kopačici se noži slažu u strelicu, a ne u spiralu.
Tak sam složil na frezi iza MTK i bolje je, iako nisu dva noža baš potpuno skupa.
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
@brgud
Sve sam uspio sastaviti nazad i sve rafi osim kuplunga.
Motor sam maksimalno primaknui mjenjaču i sajla kvačila je maksimalno zategnuta, ali velika remenica se svejedno okreće.

Pretpostavljam onda da remen nije originalan to jest da je malo kraći nego original. Nemam drugog objašnjenja.

Jedino što mi pada na pamet je da nekako skratim sajlu kuplunga. Ili da je prikopčam na neku drugu rupu na onom valjku što drzi remen tako da ga još više spusti.

Pada li vama na pamet što bi moglo biti?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Najprije postići da kad stisneš kvačilo, zatezač remena mora ići skroz dole skoro da zaštitnog lima. I da na upravljaču vijak (za finu regulaciju) kvačila bude na polovici svog hoda.
A i možda je remen malo kraći od potrebnog, koje je dim. remen?
 
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Najprije postići da kad stisneš kvačilo, zatezač remena mora ići skroz dole skoro da zaštitnog lima. I da na upravljaču vijak (za finu regulaciju) kvačila bude na polovici svog hoda.
A i možda je remen malo kraći od potrebnog, koje je dim. remen?
Ma nemam pojma koji je remen, dosta je star ne vide se nikakve oznake na njemu.

Pokušat ću to sutra što si naveo, ali ja mislim da onaj valjkasti zatrzač remena ide skoro do zaštitnog lima, nisam siguran da može još dolje. A motor je maksimalno primaknut.

Koje su dimenzije originalnog remena ako ga budem morao kupiti?

Možda ti fale oni limovi oko remenice
Nisu, svi su tu. Ali oni svakako mogu samo zatezati remen, meni treba da se opusti dodatno da ne pogoni veliku remenicu od mjenjača.

Čak sam u očaju podmazao remen litijskom mašću ne bi li smanjio trenje :LOL: To je malo pomoglo ali opet se okreće.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Ovaj video je jedan odličan primjer kako to ne bi trebalo izgledati.
Ajmo redom, nema veznog lima, graničnici za zadržavanje remana loši, pogonska remenica prevelika, motor neprimjerene snage za taj mtk.

Ako taj mtk. bude izdržao jednu radnu sezonu (ako bude radio) ovako kako je na videu, bez ikakvih problema (onda je to ) odličnn posao. :hahah: (n)

Malo sam ipak pretjerao (jednu sezonu), mala korekcija (jedan radni dan!).
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
83
Ovaj video je jedan odličan primjer kako to ne bi trebalo izgledati.
Ajmo redom, nema veznog lima, graničnici za zadržavanje remana loši, pogonska remenica prevelika, motor neprimjerene snage za taj mtk.

Ako taj mtk. bude izdržao jednu radnu sezonu (ako bude radio) ovako kako je na videu, bez ikakvih problema (onda je to ) odličnn posao. :hahah: (n)

Malo sam ipak pretjerao (jednu sezonu), mala korekcija (jedan radni dan!).

Šta je vezni lim? Kakvi bi trebali biti graničnici za zadržavanje remena?
meni ovaj mtk na videu baš izgledao lijepo mislio sam da je to idealno posloženo... :confused:

još jedno pitanje: kako se mjeri duljina remena? Unutarnji ili vanjski rub?
mislio sam premjeriti svoj postojeći remen pa da isključim je li to problem ako je prekratak. A ako je točnih dimenzija da ne kupujem bezveze novi.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Ako remen ima oznaku Li onda mjeriš unutarni,a ko je La onda vanjski
Motor je malo prejak,ali graničnici mogu poslužiti i ovakvi
Inače ovako to izgleda u originalu
Vezni lim ti je onaj stražnji dio lima koji je fiksiran na motor,o graničnici su na krajevima malo zaobljeni da ne čupaju remen
 

DavidŠirola

Novi član
Tu od
15 Lis 2020
Poruka
2
Pozdrav imam pitanje imam kopačicu f400 kojoj sam prije nekog vremena ugradio onaj zamjenski kineski motor jer se stari vec dosta naradio a i nemam ga vremena sad sređivati pa sam rekao za prvu ruku bit Ce dobar i ovaj i motor radi stvarno uredno i sve jedino mi je danas pocelo nešto lupkati u mjenjaču dok radi i u leru i u brzinama kao da nešto preskače kopačica može kopati i sve normalno radi jedino nešto u mjenjaču tucka i šumi slično onom zvuku kada se ubaci u brzinu a remen recimo nije skroz zaustavljen pa malo kao zakrči pa ako netko zna šta može biti prije nego se upustim u otvaranje mjenjača i da li ima gdje kupiti novih dijelova.
Pozdrav i hvala unaprijed!
 

DavidŠirola

Novi član
Tu od
15 Lis 2020
Poruka
2
Hvala u međuvremenu sam skužio problem je bio u napinjaču remena ležaj u njemu se raspao i proizvodio taj zvuk zamijenio sam lezaj 30 kn i idemo dalje radi kao nova!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Pušta ulje na pogonskoj osovini, skinuo motor, nosač motora i zaštitni lim da se dočepam vodene brtve. Uspjeh je polovičan, pokušao sam isčupati gumirani prsten u kojemu su semerinzi, ali neuspješno. Slijedi rasturavanje cijelog mjenjača!🥵
IMG_20210409_155916[1].jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ima na fejsu oglasnik motokultivatori ili tako nešto, vidio sam da prodaju dijelove i nove i rabljene.
Jel vanjska ili unutrašnja Bobina?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Mjenjač otvoren, isprešavanje starih semeringa.
IMG_20210412_151811[1].jpg
Uprešavanje semeringa u lijevu polutku.
IMG_20210412_153225[1].jpg
Potom u desnu polutku, s time da sam izvadio samo pogonsku osovinu s lančanikom i oprugu lanca, onda poklopio sa lijevom polutkom da mi ne poispadaju zupčanici iz svojih pozicija, (kod okretanja) za uprešavanje semeringa u desnu polutku.
IMG_20210412_153729[1].jpg
Bobina za Mio 450 je vanjska i to problematična.
 

Najnoviji postovi

Na vrh