• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,683
A joj, koliko filozofije za jedan čep ! Čepovi su svi isti, makar bili napravljeni u Tunguziji.:icon_jook:
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
523
Ok, nije sad bitno gdje je motor napravljen, da li zna netko na kraju gdje bi čepa bilo za kupiti?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,683
Odgovor ti je u postu prije tvog postavljenoga pitanja. Samo treba kliknuti mišem !:(think):
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
523
Hvala!
Inače čepovi nisu isti, bil sam danas kod lokalnog majstora i rekel mi je da mu donesem čep jer nisu na svake honde isti.
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Poštovani forumaši

Naslijedio sam frezu i prije nego sam krenuo raditi nešto s njom odlučio sam promijeniti ulje. U getribi je bilo možda 30 ml ulja. Nalijao sam ja novo ulje, ali curi na sve strane kraj pogonske osovine. Krenuo danas promijeniti semeringe, ali vidim sve se ljuja osovina, otišli su valjda lageri. Mogu li se ti lageri promijeniti nekako izvana ili je potrebno sve rastavljati širom?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo moraš biti siguran dali se stvarno osovine klimaju ili samo šesterokutni nastavci osovina.
Semeringe možeš izmjenit izvana,al ležajeve ne.
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
lageri su jer sam sve skinuo dolje. vidio sam na forumu kak se mijenja semering, pa sam započeo. ali vidim sad sve se ljuja, luft 5 mm. predugo je tjerana bez ulja izgleda.

gledam po youtube, ima klipova kako se popravlja na dotičnom modelu sve i svašta, ali ništa ni blizu ovom. jel to puno posla za amatera? :)

zahvaljujem se na odgovoru
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naravno da je puno posla,getriba mora na pola i ta dva ležaja treba isprešat i pravilno uprešat sa upotrebom loctaita za ležajeve.
Odma bi bilo dobro sve ležajeve i semeringe zmenjat kad je popola.

Ako buš išel raskapat slikaj svaku fazu,radi lakšeg sastavljanja.
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
ok. sikak budem išel raskapati, samo ne sad jer nemam vremena.

hvala na pomoći !
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,683
Ako nemaš vremena za rastavljanje onda nisi ni trebao postavljati pitanje kako, što ! Vidi se da si sa Marsa (po gramatici i pravopisu), mogao si i neki drugi naziv odabrati (a ne kopirati). O tome sam već pisao (valjda u ovoj temi) ima i slika. Znači treba rastaviti mjenjač i napraviti sve što bude potrebno. :(punch)::icon_axe:
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
hvala brgud. budem poiskal to kaj si ti negdje pisal.

nadam se da budeš tak riječit i energičan kad nabacim koju slikicu ako mi nekaj ne bude išlo.

braća po nadimku zauvijek čovječe :(y):
 

kux

Novi član
Tu od
23 Pro 2008
Poruka
25
Ima neko za prodat: Lanac, Poluga mjenjača ili ima neka trgovina za prodaju djelova pouzećem
Mio standard f400
 

Prilozi

  • IMG_20160208_165938.jpg
    IMG_20160208_165938.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 136

zziga

Novi član
Tu od
13 Sij 2014
Poruka
9
Mio standard ima sada novo ime nešto evro
ja sam tražio neki dio za te stare mašine pa su rekli da nema ju više na lageru.
 

kux

Novi član
Tu od
23 Pro 2008
Poruka
25
Sklopil sam getribu i sad nemogu stavit u PRVU. u drugu i rikverc normalno ide...
Koji je orginalan remen (dimenzija)?? sad mi je gore 825 i dosta širok (neznam koja širina) i kuplung mi ne odvaja..
F400 je u pitanju
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Pogledaj postove sa slikom. Negdje ces naci sve sto si trazio.
Sretno.

Trebam i ja savjet - pomoc:
Na f-400 sam stavio motor UMO6 i kupio masku koja se ucvrscuje odozgor, ali nemam maticu ili nesto sl. gdje se maska pricvrscuje.
Hvala.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,143
Maska se pričvršćuje u poklopac cilindra i glave, ima na vrhu jedna rupa s navojem i tu ide jedan vijak za pričvršćivanje,ako se dobro sjećam:(nod):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,683
Ako ne ide u prvu, prezategnut gornji utvrđivač brzina. Remen je prekratak. Za štelanje kvačila, sam opisao na dugo - široko + slikovni prikaz. U ovoj temi ili u temi motokultivatori Honda.:(think):

Za pričvrstiti masku na Mio 350, ispod vijaka stabilizatora rezervara dođe jedan lim u obliku slova L, na kojemu je zavarena matica M6, ma evo slika. :icon_neutral::icon_neutral:

QWYqu3H.jpg


gahIZJ9.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh