• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
Koji bi trebao lezaj ovde da kupim ,posto sam vec menjao ovaj lezaj al se poceo cuti vrlo brzo.Jel ovde ide neki poseban lezaj ili?
 

Prilozi

  • IMG_20170409_171246.jpg
    IMG_20170409_171246.jpg
    53 KB · Pregleda: 57

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Neki ovakav 6202, bitno da ima pvc zaštitu (a i možeš ga malo zaštititi sa mašću).

IMG_20170413_083203_1.jpg
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
danas uspeo da uradim par stvari al nisam uslikao nabavio sam drugu oprugu tako da sam kompletirao onaj mehanizam za paljenje tj poteznicu ili kako se vec strucno zove.Namontirao je i kultivator sad pali na nju bez problema.Kupio sam lezaj da zamenim na tom tockicu na kvacilu al greskom mi je prodavac dao 6002 umesto 6202 tako da sutra moram to da zamenim u prodavnici pa da montiram neki dan.U svakom slucaju napredujem.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ako znamo koja je uloga uložka u filtru (spužvica, PVC ili metalna) ?
Možda je manje bitno od kojeg je materijala, nego da je filter čist i da je u njemu odgovarajuće ulje.

Ako bismo malo pogledali ostale motore koji se koriste na malim mtk, samo Honda ima spužvicu a ostali većinom PVC mrežicu.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ok koje ulje je odgovarajuce u filteru? i dali moram isprati spuzvicu jer mi se freza F400 prevrnula u transportu i spuzvica natopila uljem.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Spužvicu treba oprati i ocijediti, ali pažljivo (jer ako je stara onda će ti se raspasti), imaš i novu za kupiti košta 34,00 kn.
Ulje ide sea 20, i nemoj ga stavljati više od oznake !
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Ako znamo koja je uloga uložka u filtru (spužvica, PVC ili metalna) ?
Možda je manje bitno od kojeg je materijala, nego da je filter čist i da je u njemu odgovarajuće ulje.

Ako bismo malo pogledali ostale motore koji se koriste na malim mtk, samo Honda ima spužvicu a ostali većinom PVC mrežicu.
Pa baš zato i pitam jer sam kupio naknadno filtar sa uljem(prije je bio papir),ali bez uloška i koliko sam skužio ide spužvica i kupio je bila 34 kn,ali kao što si napisao vidio sam da većina uljnih filtera ima pvc pletivo,pa si razmišljam da možda kroz njega brže (lakše)prolazi zrak?
Desilo mi se na mojem motoru da mi je malo izbacila na odušak u filter ulja i onda ga je bilo u čašici malo više od nivoa i primjetio sam da joj fali okretaja na maximumu,kao da nema dosta snage,pretpostavljam da je to povezano?
Pa sam mislio da joj jošmalo olakšam protok zraka,ako ima efekta?
Inače Radi se o motoru honda gc 160
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Jušto tako
A si čuo ča je napravi oni ki je prova prdnut :icon_lol::icon_lol: :icon_lol:
 

dge1

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
16
pozdrav odlicnoj ekipi, citam vas neko vrijeme i odmah da se zahvalim na puno korisnih savjeta koje sam nasao na ovom forumu! imam nekoliko kopacica 300, 350, f420 i moze se rec da sam obolio od njih jer slazem jos jednu! he he

evo ga zadnji frankenstajn f420 sa novim koler motorom SH265

nabavio sam povoljno mjenjac f420 i odlucio mu dodat jos novi motor, 6.5KS Kohler...nabavio jeftino...ofarbani svi limici sa nekoliko ruku, za nosac motora sam iskoristio neke aluminijske profile,

....
e sad ..motor cupa kao lud... sound je kao harley...gust je veli...ali dobio sam neke problemcice za koje neznam ako su normalni....prvo motor trese jako.. nijedna honda ne trese kao ovaj kohler.. remenicu sam izkokosario sa njuskala i poslana mi je kriva (poslana remenica za 20.0mm osovinu a ja imam 19.05.. osovinu).. pripasao sam ju sa 2 savijena limica 0.2mm oko osovine (konzerva od maslina) i pase na tesko mislim da je u centru lijepo se vrti, kajla drzi cvrsto takodjer..to niti neznam ako je pametno rjesenje , nisam miran...
i jos flandja pogonske osovine kohlera koju nemam .. koja nosi one limice za usmjeravat remen... nesto sam montirao bezveze od Tomos UMO6 da bude tamo radi remena.. stoji mi na jednoj vidi, na strani mjenjaca... mislim da trese motor i jer taj lim ne drzi vezu- motor mjenjac..

te vibracije motora se prenose na remen, koji ne ide "ravno".. malo plese lijevo desno 1-2 cm... i remen svojim posmakom isto tjera remenicu mjenjaca da plese "nutra - van" oko 1 cm ... strah me da se ne osteti nesto u mjenjacu s time..bio bi zahvalan da me netko posavjetuje dok nesto ne razbijem...idem sad malo nabijat gas! fala svima i pomalo :icon_pidu:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bratić mi ima F420 mio standard frezu sa kineskim motorom 6,5 ks benzin i ima problema s paljenjem hladne. Motor je star možda godinu i pol, kinezer, odradio je recimo 6 -8 rezervoara i sad ne kresne nikako dok je hladan, kao da ne može povući benzina, jer ako s injekcijom uštrcam kroz rupu sviječice, kresne ko metak i radi stabilno, puca od snage itd. Prije je palio normalno, vrlo često na prvi potez špage, čak sam i bil iznenađen za te kopije kakti Honde.

Što bi tu moglo bit?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Pogledaj oko karburatora da ti negdje ne vuče falši zrak.
Koje name je motor ?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
E sad me pitaš, neznam ni gdje da pogledam, možda je i ostala neka naljepnica gore...moram pogledat i poslikat...

Evo slika, skvo je slikala i slala mobom pa je slaba rezolucija... jel pomaže??
 

Prilozi

  • Kinez.jpg
    Kinez.jpg
    21.2 KB · Pregleda: 141
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Dal se nije otkacila stanglica plasticna od sauha. Skini tu prvu plastiku sa 2 vijka i vidi jel reaguje sauh direkno. Neki su kod nas imali problem u radu jer glavna dizna nije dobro kalibrisana pa nedovoljno benzina dobijala ali ovde radi dobro kad upali.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ček ček vica, može malo detaljnije objašnjenje? gdje je ta štangica i o kojem je saugu riječ?

Moglo bi biti da ima s tim problema, a ja pripisao malo neravnomjeran rad kineskom sr.... iako ima snage (valjda), no nisam baš upoznat detaljno jer je stroj od bratića
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
To ti je čok, nalazi se na karburatoru, imaš dvije polugice jedna je za otvaranje goriva a druga za čok. Ova za čok je plastična i da se nije oslobodila od opruge koja je drži (pa slobodno klepeće, sama se zatvara). A i moguće je da se samo pomaknula.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ova gornja polugica je za cok-sauh i u ovom polozaju je zatvoren tj. za hladan start. Pise iznad of-on u kom je polozaju. Donja je za slavinicu goriva. Pregledaj na karburatoru dal se nije slucajno otkacila ta polugica ili pukla jer i ova klima i u radu se omera pa zatvori sauh i onda trokara i trosi ko djavo. Ali resio samm to zaglavljivanjem creva u prorez i tako blokiram polugicu
006.jpg

Ovo je gx 160 motor ali isto je kao na gx200 kao kod tebe
 
Na vrh