• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

ivan0909

Novi član
Tu od
6 Sij 2018
Poruka
22
Re: Male motokopačice

Pozz hitan slucaj mjenjac honde f 420 ispada iz prve brzine
Kad sam kupio mjenjac od covjeka nije znao u kakvom je stanju,rastavim ga pogledam svi zubi su u redu,svi djelovi su na broju fali natezac lanca stavim i vidim na dnu u mjenjaču mali feder izvadim ga i sastavim prije toga prigledam svaka od dvije poluge ima svoj mali feder i malu baloticu
Sad koliko federa mora biti u mjenjacu i mogu li ih pregledat dali fale izvana na one 2 vide kljuc 13, jedna je s rupicom
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Imaš slike u postovima 100,102,106,108, a i pisao sam o tome tu negdje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Pitaj kod ovih što prodaju gx200, ako mogu da ti naruče, za čega ti treba tako mali motor?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Dobar dan ekipi forumaši!

Imam MIO350 s kojom vodim borbu svako proljeće.

Trebala bi uglavnom novi anlaser (mehanizam za paljenje) i fregazer koliko sam skužil....

Sad pošto je mala vec u godinama razmišljam o drugom motoru.

Je neko ugrađival možda vec firtakata? Kineza onog mollera nekakvog ili slično?

Bi bila opcija to?
Ima možda ko frezicu takvu da je motor o.k.?

Mala mi praktična i ne treba mi ništa vece ili jace....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ak je ostatak u pristojnom stanju, ja sam ti kupac, jer imam motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Trebala bi uglavnom novi anlaser (mehanizam za paljenje) i fregazer koliko sam skužil....
Mehanizam za paljenje mislim da imam, ako ga najdem dam ti ga samo da mi ne smeta. Fergazer moram pogledati kod kolege dali ima i koliko hoče.
Ak je ostatak u pristojnom stanju, ja sam ti kupac, jer imam motor.
Čovek bi popravljal a ne prodaval. Vidiš da mu je naj taman ?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Aaa dečki bi ja prodal ali mi ne leži motika.....
Ostatak je za sad o.k.
Muha poslje idem k jednom kolegi vidjet jer veli da on isto nekaj ima pa ako ne....javim ti se.
Opcija Kinez????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Videl sam Pise da je "ko" GX200.
Pisati more svašta.....
Ima ko da je kupil to čudo s goldija?
Inače sam več kupil tam neke i nisam bil prenezadovoljan....sve dela za sad!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo updata oko 350etke.
Prvo molim admine da ove postove prebace pošto moje okeca nisu vidle da ima tema MIO350.
Pažljivo sam si precital kak si kolega forumaš ubacil tog kitajca od
6 konja.....i kak mu pukle kučište getribice te...
Nič od toga reko!
Nebi htel sirotu vmoriti.
Tak da sam jučer umo rastepel stoti put. Sve prepuhal očistili. Složil feder v anlaseru ( to japanec zmislil????), namotal to i i i i......
Mala fučka koda nikad ništa nibilo....
Sfrezal celi vrt uzduž i poprek. Dobrih 2l mešunga prešlo kroz Binga.
Fala muhi na ponuđenim djelovima. Morti se najdem opet u blizini pa to i pokupim će tog još bu!
Eto rezime.

Nedajte umiča malo je kak diva ali kad prime......mali je zverka i nadam se da bu još hekte i hekte pregutala!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Pozdrav!
Imam pitanje... Nisam baš doma sa motokultivatorima..."Naslijedio" sam od tasta f420 (valjda) nema oznaka, al sam gledal po netu - tak zgleda :) E sad, ima kopačicu, male gumene kotače i strižnu kosu. Želja mi je kupiti neki plug za razaranje krumpira, možda i plug ga oranje. Sad imam pitanje - jel svi ti plugovi od honde (mia) pašu il moram tražiti baš za taj model? BTW ako nekome treba strižna kosa - voljan sam je prodati ( ili mijenjati za plug, kotače, neki dogovor bi već našli ... )
Hvala na odgovorima.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Ne pašu ti svi plugovi, ali se mogu uz preinake uraditi da pašu, (brusilica i aparat za zavarivanje). Ali nemoraš se sa tim zamarati po oglasnicima ima priključaka koliko hočeš, (provjeri prvo cijene priključaka u trgovinama).
Ako možeš stavi slike stroja, da vidimo šta si naslijedio ?
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Tak sam si i mislil - imam doma par plugova od imt 506, pa budem najvjerojatnije njih preradil. Gledal sam po oglasnicima, pa ispadne da ljudi cijene plug više nego sam motokultivator - što mi nema smisla, al ok. Vidim da ima i nekih firmi koje nude nove plugove dosta jeftino. Budem videl, smislit ću nekaj - da ove godine svoja dva reda krumpira ne moram otkopavat motikom :p.
Budem poslikao kad dodjem do imanja (koristim je jednom godišnje - živim u gradu).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Obecao sam slike, pa eto... Stavio sam novi remen, nasao sam i njen poklopac ( tast skinuo) i na njemu je broj modela - ipak je
f450 :) . Ovaj vikend malo pofrezao komadic vrta. ( stavit cu slike kroz dva posta - u pravilima pise 3 slike po postu, pa da ne ogresim dusu).
DSC_0093.JPG

DSC_0092.JPG

DSC_0094.JPG

DSC_0103.JPG

DSC_0100.JPG

DSC_0106.JPG

Za prvi put cist dobro zislo :) ja zadovoljan - a i mama ciji sam vrt pofrezao - da ne mora stihati.
 

Tonch

Član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
30
Mala pomoć ak može :)
Prije par godina stavljen novi zatezač lanca na MIO 425, i od tad taj zatezač cvili. Serviser je rekao da će s vremenom sve sjesti na svoje mjesto, da će "utihnuti", međutim užasno je iritantno i htio bi to riješiti. Kopačica se koristi samo za vrt, te je od tad skupila ispod 50 radnih sati, pa me zanima dal da rastavim tu "rolicu" i podmažem ako šta mogu, ili zamijenim ležaj (koji je zatvorenog tipa)? ležaj bi trebao biti 6202 pretpostavljam.
Drugo pitanje, još uvijek se nisam uhvatio u koštac s tim zatezačem da ga složim kontra te da napinje remen kada se pritisne ručica (tvornički, zatezač zateže opruga kad se ručica otpusti), pa me zanima ako sam dobro shvatio, na novijim MIO modelima (430, 440), je to napravljeno tako kako ja želim? Pa da potražim po trgovinama i pogledam kako su to riješili... Hvala puno!
 
Na vrh