• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Zatezač lanca može cviliti ako u mjenjaču nema ulja !
Dobro si upregnuo tu svoju zvjerku, noževi ti nisu dobro složeni !
 

Tonch

Novi član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
29
Zanimljivo, pretpostavljam zbog povećanog trenja među zupčanicima je natezač pod većim opterećenjem (pošto se gonjena remenica teže vrti)? Ili?
Stavit ću novo ulje unutra, je li problem ako to radim kad je MTK u vertikalnom položaju, ili mora na rastavljanje pa da u horizontalnom to napravim? Količinu i vrstu ulja sam našao na prethodnim stranama ove teme... Hvala! Ispričavam se ako ponavljam neka pitanja, pročešljao sam ovu temu 2 put, ko i onu "honda motokultivatori", al mi svejedno možda promaklo...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Malo si pobrkao lončiće ! Tebi cvili ležaj zatezača remena a ne zatezač lanca!
Treba skinuti pogonjenu remenicu, lim iza nje da bi mogao demontirati nosač zatezača remena.
Zamjeniti ležaj (6202 sa pvc zaštitom), podmazati ovovinicu na kojoj radi zatezač i provjeriti navoj vijka osovinice.
 

Tonch

Novi član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
29
Istina, tipfeler, ispričavam se!
Ok, napravit ću to!
Hvala puno na pomoći!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ima li netko za ponuditi gornju aluminijsku spojku upravljaca?

20929

Moze i komplet, mada je samo ta gornja u banani,,,
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
imam jedna problem al nisma jos slikao pa samo da pitam dok neslikam.mtk mio standard f400 i pocelo je da curi ulje koliko vidim tu negde kod one rucice gde s emenjaju brzine.pretpostavljam da tu gde je birac brzina ima neki semering ili sta li vec.Pa ako me neko razume dok neslikam ,da mi malo pojasni ili ako ima neka sema menjaca na tom mtk da malo proucim .hvala.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Može biti da je ulja previše ili neodgovarajuće ulje. Ovo zeleno na slici (tu dolazi semering), na onu drugu polugu ne dođe ništa. Crvena strelica označava odušak, moguće je da je začepljen.

IMG_20190705_171744[1].jpg
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Imam Mio Standard F 450, motor je UMO 4T.
Nedavno sam kupio na neviđeno.
Zadovoljan s kopačicom, za mene vise nego dobar stroj.
Imam jedan problem.Kada sam je kupio remen je dotrajao.
Kupio sam novi mislim da je 17x850,radio ni jedan sat i pukne na jedno mjesto.
Zamjenim opet novi i opet isto.
Ne vidim da bi negdje mogao lupiti da ga osteti.
Remen mi nekako djeluje prekrut,prelose mi novi izgleda.
Da probam s nekim drugim remenom ili je nesto drugo.
Remenice su obe ravne i bez ostecenja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Probaj nabaviti negdje kvalitetnijeg, po mogučnosti nazubljenog iznutra.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Ima li tko ove bubnjeve?
Kako to djeluje i isplati li se kupiti ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20190524-143256_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20190524-143256_Samsung Internet.jpg
    32.7 KB · Pregleda: 4

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Evo i mene da se upišem na Temu...
Nabacio sam nov PRC Kina "kao Honda" GX200 motor, na Mio Standard F400 iz 1987. godine i odlično ga uklopio, lijepo radi...
Nabavio sam 2 felne 13" od auta Jugo 55, pa bih htio praviti metalne kotače...
Ima li tko iskustva sa tom izvedbom i bilo bi zaista korisno ako bi napisao svoje iskustvo, mane i prednosti ?
Da eventualno izbjegnem moguće greške u izradi...
Da li je bolje prečke praviti pod uglom, iskosa, i tako...
Pogledao sam sijaset video snimaka na Youtube, uglavnom su Rusi u pitanju, ali je malo snimaka takvih kotača na ovoj mtk u radu...


20190715-175458.jpg

20190715-175420.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Ja imam željezne kotače za sličan mtk, ovakvi:
21201
Kao što vidiš prečke si savinute i okomite, mislim da je to najobičnija izvedba pa bi ti najbolje bilo tak ih složiti.
Ovisi za kaj trebaš, Mio f400 nije baš teški da bi mogel ljepo brazde osipavati ili krumpir vaditi, a kamo li orati. Većinom se koriste za to takvi kotači.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Dobrodol, najbolji su ovakvi kotači sa streličastim profilom. Još je bolje da imaju dva obruča.
Napravil sam sebi kotače s "traktorskim" profilom i tri obruča. Dobri su na suhoj, sipkoj zemlji, a kad je mokro vrlo brzo se nakupi blata i neće se prazniti. Zato velim da su bolji oni s dva obruča.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
ZJ,

šta znače "obruči"? Nisam kužio (razumeo). Da li ste pomislili na dva podeljena dela željeznog kotača?
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
E to je enigma, ZJ...
Kak će se felna s preinakama u vidu prečki ponašati u realnim uslovima ekploatacije ?
Plan mi ide u pravcu da isječem felnu na dva dijela a prethodno na par mjesta zavarim nekoliko prečki i time "imitiram" obruče, da bi zemlja mogla i pronaći put van unutarnjosti kotača...
Krenut ću s izradom, pa vidjet kuda će me to odvjesti, svakako neće predstavljati problem isjeći sve, pa ispočetka... :unsure:
Hvala svima....🍻

Da dodam, neću orati sa takvim kotačima, uglavnom mi je namjera međuredna obrada jer s ovim malim originalnim gumenim kotačima više guram na silu, jer igraju u mjestu, a bašta mi je na brijegu, u "ravnome" Srijemu, vjerovali ili ne....😄
Pa guram samo niz brijeg...😂🥵
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Pazi ujedno i na promjer kotača.
Obruči ili prsteni na koje se zavaruju strelice s vanjske i unutarnje (pogonske) strane.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Ovako ja planiram napraviti Fe kotače. Felge su promjera 22 cm, i od dvije polutke su (sa četiri vijka). Ovi vijci omogućuju da se ubaci i koja pločevina za uteg (koji se može i kasnije odrezati i montirati).
IMG_20190723_123142[1].jpg IMG_20190723_123236[1].jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Brgud, ostavi samo ove dijelove felgi s osovinama, a za vanjsku napravi obruč od okrugle žice fi 16 ili cijevi 3/8", jer kad se ovo napuni, nebuš mogel očistiti.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Ja imam u planu ovako nesto napraviti.
13 cola i najtanje gume 145.
Kolika bi bila okvirno brzina na asfaltu s tim gumama ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20190709-212155_Lite.jpg
    Screenshot_20190709-212155_Lite.jpg
    88.3 KB · Pregleda: 24
Na vrh