• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Imam osjecaj da su trebali napisat u natjecaju da moze neki sestak sa vitlom
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Imam osjećaj da će mnogi poletit na natjećaj a da neće moći ispuniti uvjete, pa kad potrošene novce budu morali vraćat bit će kuku lele 🤣
 

Pepsi365

Novi član
Tu od
22 Lis 2021
Poruka
11
Sto znaci tocka 6 kod kriterija odabira - sustavi kvalitete? Da li uopce mozemo uci u sustav kvalitete ako jos nemamo proizvod odnosno tek planiramo novi nasad?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Možeš ući u sustav kvalitete, jer se oni ne odnose samo na proizvode. Sustavi kvalitete se u pravilu odnose na cjelokupno poslovanje. No, piše da do konačnog zahtjeva za isplatu, moraš imati implementiran sustav kvalitete koji ima i nekakav proizvod u sebi. Bojim se da po tom pitanju trebaš razvijati neke proizvode koji će se brzo i kroz koju godinu na brzinu probiti na tržištu. Ja da imam takvo nešto na umu, ne bih ni čekao tih 15te.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Po meni,
Točka 1, je nešto što više manje nemamo previše utjecaja, znači najveći broj bodova nosi veličina opg. Treba sve ubacit što se može, od životinja i usjeva, ali ne treba pretjerivati ako se ne može dostići iduća viša stepenica po pitanju dodjele bodova.
Točka 2. U plan treba pisati ili životinje ili kupovinu zemljišta, najviše bodova za voćnjake. Ne vidim kako se drukčije može povećati EK veličina. Ako se piše neki stroj, on neće povećati opg...
Točka 3, jednostavno, tko plaća doprinose sam, ima više bodova.
Točka 4, broj bodova ovisi gdje se nalazi opg, na kojoj jls...
Točka 5. Plan bazirati na ekološkoj proizvodnji, prebacit se u eko, ili voćari znaju već za mjere poput 10.1.16 itd, tu se treba isto ubacit ako se ne ide u eko.
Točka 6.
Prije konačnog zahtjeva treba imati proizvod ili biti u lancu proizvodnje certificiranih i registriranih proizvoda.

Mislim da novaca ima točno dovoljno za 1000 sretnika koji će ostvariti 95% mogućih bodova prema kriterijima.
Mi ostali, prošla baba s kolačima.
 

Pepsi365

Novi član
Tu od
22 Lis 2021
Poruka
11
A sad je gotovo, vise se ne moze ni ekonomska velicina mijenjati ni nista drugo. Zato i pitam za tu zadnju tocku da li se mogu ti bodovi ikako uloviti
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Šta mislite koliko će dodova bit dosta dase uđe u krug tih 900 sretnika?
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Ma vidite.. jadna nam je ta poljoprivreda ako ovisi o humanitarnoj pomoći.. Opet njivoi uvjeti ne udovoljavaju mojim kriterijumima.. Premalo je to novca da mi određuju dinamiku, opseg i pravac razvoja moje proizvodnje.. Nisam potkovan niti stranački niti rođački i znam da najmanju stavku ako nisam ispoštovao da će da mi se naplatiti duplo..
Odavno pričam.. da se momentalno ukinu svi poticaji i poljoprivreda bi ličila na nešto a ovako je čista lakrdija.. Kad se maknu poticaji, maknuti će se i mafija iz poljoprivrede jer nema lake love.. Milijarde se slijevaju u nečije džepove a sela nestaju..
Zemlja ne treba gazdu već slugu..
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Ma vidite.. jadna nam je ta poljoprivreda ako ovisi o humanitarnoj pomoći.. Opet njivoi uvjeti ne udovoljavaju mojim kriterijumima.. Premalo je to novca da mi određuju dinamiku, opseg i pravac razvoja moje proizvodnje.. Nisam potkovan niti stranački niti rođački i znam da najmanju stavku ako nisam ispoštovao da će da mi se naplatiti duplo..
Odavno pričam.. da se momentalno ukinu svi poticaji i poljoprivreda bi ličila na nešto a ovako je čista lakrdija.. Kad se maknu poticaji, maknuti će se i mafija iz poljoprivrede jer nema lake love.. Milijarde se slijevaju u nečije džepove a sela nestaju..
Zemlja ne treba gazdu već slugu..
moram se složiti sa tobom, tebi ne odgovaraju uvjeti i to je ok da se onda ne prijavljuješ. Nadam se da će u budućnosti biti neki natječaj koji će ti odgovarati da ti da vjetar u leđa da se brže razviješ
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Sto znaci tocka 6 kod kriterija odabira - sustavi kvalitete? Da li uopce mozemo uci u sustav kvalitete ako jos nemamo proizvod odnosno tek planiramo novi nasad?
Što se tiče kriterija 6. tu je jasno, u trenutku podnošenja konačnog zahtjeva za isplatu moraš biti proizvođač ili subjekt u lancu proizvodnje proizvoda čiji je naziv zaštićen i registriran na razini Europske unije kao ZOI (zaštićena oznaka izvornosti), ZOZP (zaštićena oznaka zemljopisnog podrijetla) ili na nacionalnoj razini kao „Dokazana kvaliteta“. Guglaj koji su to proizvodi i vidi da li se tu možeš ubaciti. Npr ako proizvodiš maslinovo ulje i iz istre si imaš ZOI Istra, dolaze ti u kontrolu u svakoj fazi proizvodnje i na kraju dobiješ tu oznaku ako prođeš kontrole. Za ZOI se to plaća (imaš za to mjeru 3.1.1.) za ostalo ne znam
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Ma u ovo da se uklopim pod zadnje. Znaci moro bi biti u lancu. Men kolko sam nabrzaka skuzio moro bih posaditi grasevinu. Jer grasevina je ZOI u mom kraju-Pozega. E sad mislio sam ako budem uopce pisao za povecanje opg-a ici na sadnju vocnjaka- to cu svakako,dobio nedobio. Imam spremno oko 1.3 h odma zemlje. A gdje mi se uklapa tu vocnjak? Za tu tocku 6.
 

Lila

Novi član
Tu od
8 Srp 2021
Poruka
3
Mene isto buni točka 6. Ako postavljaš novi nasad koji u prosjeku dolazi u rod oko 7. godine, kako ući u sustav kvalitete, ako živiš na području gdje nema proizvoda kvalificiranih kao ZOI ili ZOZP da bar budeš kao subjekt u tom lancu proizvodnje. To znači da se moraš prijaviti u sustav Dokazana kvaliteta. Kako, ako nemaš značajniji urod bar 5 godina? Ili izmisliti neki proizvod kojeg nema nitko (bar tako piše za prijavu u Sustav, ako sam dobro skužila)? Molim tko to razumije da to malo objasni.
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Ma u ovo da se uklopim pod zadnje. Znaci moro bi biti u lancu. Men kolko sam nabrzaka skuzio moro bih posaditi grasevinu. Jer grasevina je ZOI u mom kraju-Pozega. E sad mislio sam ako budem uopce pisao za povecanje opg-a ici na sadnju vocnjaka- to cu svakako,dobio nedobio. Imam spremno oko 1.3 h odma zemlje. A gdje mi se uklapa tu vocnjak? Za tu tocku 6.
Pa to morate sami provjeriti za sebe ili neka vam konzultant koji će vam raditi provjeri. Svaki opg i svaka prijava je priča za sebe, uvijek se istražuje za specifičnu situaciju. Ako nemate kako zadovoljiti uvjet, nemate bodova, ne možete na silu dobiti bodove
 

Petar1

Novi član
Tu od
24 Lis 2021
Poruka
7
Vidim da su neki od kolega napisali da se ne može više mijenjati ekonomska veličina.
u natječaju to nigdje ne piše, a koliko sam gledao na prošlom natječaju 6.3.1 se ekonomska veličina mogla mijenjati do prijave, ili tako negdje (mislim da su definirali točan datum i sat).
Na drugim natječajima je jasno navedeno do kada se može mijenjati ekonomska veličina, u pravilu prije objave natječaja na e-savjetovanju. Ako bi to ovako naknadno uvodili, to je razlog da se traži poništenje natječaja.

Molim nekog da mi pojasni što znači iz natječaja: Korisnik mora podnijeti poslovni plan za jedan sektor (razred iz EVPG) isključujući cvijeće, gljive, sjeme i sadni materijal, rasadnike, puževe:

Da li to misle na jedan od sektora kako su u natječaju definirali: stočarstvo, voće i povrće, ostali sektori ili a nešto drugo?
Što znači razred iz EVPG?

Može li se prikazati za sektor voćarstvo kupnja sadnica i zemlje (ili samo kupnja sadnica)?
Hvala unaprijed
 

Pepsi365

Novi član
Tu od
22 Lis 2021
Poruka
11
Vidim da su neki od kolega napisali da se ne može više mijenjati ekonomska veličina.
u natječaju to nigdje ne piše, a koliko sam gledao na prošlom natječaju 6.3.1 se ekonomska veličina mogla mijenjati do prijave, ili tako negdje (mislim da su definirali točan datum i sat).
Na drugim natječajima je jasno navedeno do kada se može mijenjati ekonomska veličina, u pravilu prije objave natječaja na e-savjetovanju. Ako bi to ovako naknadno uvodili, to je razlog da se traži poništenje natječaja.

Molim nekog da mi pojasni što znači iz natječaja: Korisnik mora podnijeti poslovni plan za jedan sektor (razred iz EVPG) isključujući cvijeće, gljive, sjeme i sadni materijal, rasadnike, puževe:

Da li to misle na jedan od sektora kako su u natječaju definirali: stočarstvo, voće i povrće, ostali sektori ili a nešto drugo?
Što znači razred iz EVPG?

Može li se prikazati za sektor voćarstvo kupnja sadnica i zemlje (ili samo kupnja sadnica)?
Hvala unaprijed
Za ovo prvo pitanje u vezi ekonomske veličine jasno je na radionici bilo receno da nema vise mijenjanja. Isto tako ne moze se ni sjedište opg-a mijenjati, to je isto bilo postavljeno pitanje.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Za ovo prvo pitanje u vezi ekonomske veličine jasno je na radionici bilo receno da nema vise mijenjanja. Isto tako ne moze se ni sjedište opg-a mijenjati, to je isto bilo postavljeno pitanje.
Sve je to jasno rečeno, ali to nema nigdje napisano i sad to meni ispada kao rekla kazala...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Iso danas malo se raspitivat za ovaj natjecaj. Decko sta pise te projekte mi sracuno 46 bodova. Malo me stepo JLS. Tak da mislim da nec ni pisat jer nemog prag proc. Steta. Taman sam mislio mukte sadnice nabavt 😅
 
Na vrh