• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Modeli traktora

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa da...bilo bi najbolje što se tiče omjera radit u 1:87,ali ne znam da li ima priključaka za te male modele,ja ih nisam baš vidio? : :?
 
R

Ratarko

Guest
Uh , maketa će biti 1.5 metara velika , da li si tako planirao zvona ?
To je naravno u mjerilu 1:32 , ako radiš u 1:87 mjerilu onda bi maketa tovilišta bila nekih 60 cm .

Koliku si ti tu maketu planiro veliku napraviti , da li ti se metar i pol čini veliko ili OK za maketu tovilišta ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ako je to omjer 1:32 onda nece biti niti velika niti problem:probati cu sa onim da izracunam sve one mjere.kako si dosao do tih 1,50m.
zrine ja sam ozenjen vec 3 god.a pravim za sebe a poslje netko ce to da razjebe mozda
 
R

Ratarko

Guest
Tovilište dužine 50 metara podjeliš sa 32 i dobiješ da je maketa malo duža od metar i pol ako je u 1:32 mjerilu .
 
Z

zrine892

Guest
abrkili kaže:
e pa da...bilo bi najbolje što se tiče omjera radit u 1:87,ali ne znam da li ima priključaka za te male modele,ja ih nisam baš vidio? : :?

ma sigurno ima...nema sta nemogu oni izmisliti...ako su ovo izmislili sigurno ima priključaka za te male modele.......
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Da,ali to su samo prikolice,ti mali traktori nemaju 'hidraulik' kao ovi u 1:32 pa da mogu kačit priključke,zato ih ne prave,eventualno MOŽDA balirku ili neku tanjuraču...
 
R

Ratarko

Guest
Da , slažem se da ne bi bilo dobro raditi u 1:87 mjerilu jer nema tih modelića na raspolaganju kao u mjerilu 1:32 .

Evo za zvonu kalkulator za mjerila kada pravi model , samo se nadam da će ga znati koristiti jer je na engleskom.
Treba klikbuti na onaj link što je na sredini ekrana i to jeto .
Radi se o nekom .exe fajlu ali nije virus , probao sam , nema bojazni .

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
ZVONA POLUDI !!!
b42.gif
sliiin.gif


http://www.grostracteurspassion.com/ind ... _r&art=157

Malo klikaj po toj stranici ima slika koliko ti srce želi , možda dobiješ koju ideju !?!

http://www.grostracteurspassion.com/ind ... _r&art=141
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
polako prvo moram pribavit strojeve a onda i ovo,znam za tu stranicu ali ima i jedna neka americka mislim moram ju naci pa da vidite
 

Najnoviji postovi

Na vrh