• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molim savjet oko kupovine motokultivatora za voćnjak

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Ja se nikad nisam prevrnuo sa prikolicom i motokultivatorom a išao sam i po jako uskim putevima,samo oprezno i nema problema,a savladam i jako velike uspone sa njim i to natovarenim ali ipak pazim da nema tovara više od kojih možda 300-400kg....To je po meni slično kao i sa autom ako je kiša i snijeg polako i neš se razbit ali ako ćeš jurcart po lošim uvjetima i najbolji vozač će napraviti grešku.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
po meni najbolja solucija ferguson moze da pore moze da pofrezira a moze i da povuce a uklapa se u budzet
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kolega procitaj postove od pocetka pa ce ti biti jasnije za povrsinu, a za ostalo se slazem sa tobom.

Sorry.
Nisam primijetil da se radi o sličnom pitanju od dva člana. Jedan ima skoro hektar, a drugi cca 250 m2.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kod nas u Bosni krecu se do 2000 eura.Ja sam prije godinu i pol uzeo labina 14ks za oko 2100 eura 2006 godina. Uz njega je dosla jos kosa, freza, okretni plug za oranje i plug za razgrtanje. Vjerovatno si i kod vas tu negdje cijene.
Jedino je kosa malo radila,a ovo ostalo nije koristeno.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ma sta naplasi coveka,moze se naci i za mnogo manje,ako ti treba samo za bastu trebati plug i freza,a dobar veci mtk sa tim prikljuccima dubi za 800-1000e,a i za mnogo manje ako naletis
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Pa drug vidi koja je godina i da su freza i oba pluga novi. Stariji se normalno mogu kupiti za manje pare, a i napisao sam "do" a ne "od".:drink:
 

gorman

Član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
50
Hvala svima na iscrpnim odgovorima, ali vidim da ste svi zapeli za frezanje i oranje.
Meni mašina prvenstveno treba za košnju voćnjaka (rotacionom kosom).

Razmislio sam i mislim da je Tomo malo too much za takvo što. Možda ovako nešto?
http://www.njuskalo.hr/traktori/pro...gres-goldoni-svim-prikljuccima-oglas-10643313

Ima li ko iskustva s takvim Labincima? Jel bi to bilo OK za košnju hektara, možda i dva voćnjaka? Napominjem da mi hodanje za motokultivatorom ne predstavlja problem. :)

Hvala
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Vidi u kakvom je stanju i kupuj. Drug ja kosim sa njim oko 30 hektara,doduse sa striznom kosom.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nisi cito detaljno temu,ukljucio se jos jedan covek kome treba mtk za bastu,pa zato se spominje freziranje i oranje,ako ti treba samo za kosenje i transport dovoljan ti je mtk,ali ako oces da ores i freziras mnogo ti je bolji tomo,i da napomenem ako uzmes labina gledaj da kupis imt-ovu kosu,mnogo je bolja
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ima li ko iskustva s takvim Labincima? Jel bi to bilo OK za košnju hektara, možda i dva voćnjaka? Napominjem da mi hodanje za motokultivatorom ne predstavlja problem. :)

Hvala
na pravom si mjestu..
ak ja mogu kositi oko 5000m2 voćnjaka sa traktorićem onda može i on duplo više
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Za kosenje vocnjak bi preporucio roto kosu, a da se za malo para napraviti. Kolega MTD jeste li vi pravili roto kosu ili je neko drugi od nekog diferencijal?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ima li ko iskustva s takvim Labincima? Jel bi to bilo OK za košnju hektara, možda i dva voćnjaka? Napominjem da mi hodanje za motokultivatorom ne predstavlja problem. :)



ja na linku idim samo strižnu kosu. Ti bi kosio rotacionom? za sjeno ili samo da uklanjaš travu?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Za kosenje vocnjak bi preporucio roto kosu, a da se za malo para napraviti. Kolega MTD jeste li vi pravili roto kosu ili je neko drugi od nekog diferencijal?

a ne,krivo si me razumio,ja ti kosim sa ovim.....sad znaš zašto sam mtd.:icon_e_wink:
 

Prilozi

  • SNC01224.jpg
    SNC01224.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 373

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ma negdje sam vidio da je neko postavio sliku pravljene roto kose, pa reko da niste vi, jbg ne da mi se traziti sad to.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
to je netko radio za tomo-vinkovića...:icon_idea:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha i još netko je radio roto kosu za Hondu f 650 a taj drugi je stavio reduktor u temi priključci za motikultivatore.

Ova kosilica kaj ima @mtd je isključivo za ravan teren i jako usitni travu.

Roto kosa na hondi ne samelje do kraja tak da se može susit za koze ovce zečeve.
 

Najnoviji postovi

Na vrh