• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molim savjet oko kupovine motokultivatora za voćnjak

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
slika033.jpg

na ovaj hepek sam ja mislio, dobra stvar za vocnjak

nadam se da ste zadovoljni


de poriktaj sliku.Da bude odmah vidljiva
 
Posljednje uređivanje:

gorman

Član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
50
ja na linku idim samo strižnu kosu. Ti bi kosio rotacionom? za sjeno ili samo da uklanjaš travu?

Ma, bitno mi je da kupim stroj, kosu ću kupiti zasebno.
Ovaj iz linka je već prodan, jel ga netko s foruma na brzinu kapario? :icon_e_wink:
 

traktor

Novi član
Tu od
29 Stu 2013
Poruka
28
ja ću vjerojatno uzeti po pola s još jednim čovjekom..nemamo puno zemlje, a prepolovit ćemo si cijenu, a on se kuži u te stvari što se tiče popravaka i održavanja...uglavnom hvala svima na savjetima:icon_thumright:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
ja sam mislio da se to može kupiti motokultivator dovoljne jačine da se preore i zatim da se promjeni nastavak i onda pofreza, ali to ovisi o tvrdoći zemlje i još mnogo faktora, tako da ne mogu imati jamstvo ako kupim motokultivator da ću s njime moći uzorati potrebnu dubinu....s obzirom na veličinu površine vrta, mislim da će mi i dalje štihača biti najbolji drug u vrtu :)..

uglavnom, hvala na iscrpnim savjetima i pomoći
A zašto ne bi mogao izorati sa motokultivatorom potrebnu dubinu?
Sa motokultivatorom možeš orati i do dubine od 30cm,samo je pitanje da li si spreman izdvojiti 1000€ za takvu vrstu pluga...
 

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Eurosystems Euro5 ili Pubert FG 320

Trebam kopacicu za cca 500 kvadrata zemlje na malo teže dostupnom terenu, pa gledam u jednom trg. lancu imaju ove dvije na nekoj 'akciji'. Obje imaju Hondine motore, a sad imena mi nista ne znače, ova prva je kao talijanska, ova druga francuska :icon_smile: Ima netko iskustva ?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Re: Eurosystems Euro5 ili Pubert FG 320

Male su razlike od ova dva modela, imaju isti sistem prijenosa na pogonsko vratilo (remen), isti prijenos na pogonsku osovinu (lanac, često bez podmazivanja), hod napred - nazad.
Samo pogledati dole kućište lanca, od lima (na ovoj prvoj, bez vijaka, samo zaprešano, ako je tako znači da nema podmazivanja uopće).
Zaobići ako je moguće sve takve modele koji nemaju kućište izliveno od dvije polutke.
 

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Hvala na savjetu, no na kraju sam imao izbor ili ovu prvu (znaci ovaj donji dio u komadu) ili ništa, pa sam uzeo ovu prvu :biggrin: Plus je ipak to što ima podmazivanje lanca, kad si mi već na to skrenuo pažnju - to je bio uvjet kupnje. Izgledom je gotovo identična Labinovoj Flori, a vidim da ima još dosta sličnih
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Meni se ti kultivatori nekak čine dost skupima,ja sebi gledam neku malu frezu za trsje,tj sad za maline al to je sve preskupo,mislim da bum ostal na poluautomatskoj motiki do daljnjega.
 

moto62

Novi član
Tu od
27 Svi 2017
Poruka
3
a ne,krivo si me razumio,ja ti kosim sa ovim.....sad znaš zašto sam mtd.:icon_e_wink:

Evala, mozete li prenjet iskustvo kosnje. Bi li preporucili za kosnju 1,5 ha maslinika.
Trava i korov idu i preko 1 m visine (naravno, moze se i cesce kosit...).
Valjda je najvaznije da nema kamena na terenu, he, he.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Za hektar i po bi ipak preporučio nešto jače i ozbiljnije,kakvog hidrostata sa 2 cilindra
 

Nonsense

Član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
67
Pozdrav! Zamolio bih za pomoć pošto se baš ne kužim u motokultivatore.
Raspolažem do 15000 kn i molio bih za preporuku od motokultivatora što uzeti - polovno. Na njuškalu sam našao sve i svašta no kako znati i prepoznati koji je ok. Inače treba mi za održavanje nasada lijeske, pa slabiji od 8 ks nikako.
Kosio bi s njim između redova i frezao unutar redova.
Puno hvala!
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Re: motokultivator labin progres

Kao što ti je kolega puknuti preporučio labin progres super special 14 ks diesel
ili još bolje isti goldoni ako možeš naći
E sad kakav polovni ćeš naći to ovisi od oglasa do oglasa :drink:
E da ovisi i na kakvom si terenu,ako visi bit će malo problem,onda je skoro bolje kopačica,teško je s malo podataka dati precizan odgovor
To je isto kao da pitaš kakav auto da kupim
 
Posljednje uređivanje:

Nonsense

Član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
67
Re: motokultivator labin progres

Hvala na odgovorima :) Znači apsolutno je ravan teren, samo trebam iz čuprije izač i sve je ostalo ravno, htio bi s prikolicom da se mogu dovesti do njive i odmah alat u prikolicu. Koristio bi ga za frezanje u redu te košnju između redova (dts sam posijao između redova). Za početak koristit ću ga za površinu od 1 ha.
Znam da ovo nije labin progres (a ovo je tema o njemu) ali bih molio samo mišljenje o ovom na oglasu, idealno mi je jer dobijem sve što mi treba uz njega od priključaka i ima 14 ks, ali vidim na slici da je malo oštećen na slici ovaj crni dio
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/muta-gorenje-motokultivator-dizel-14ks-oglas-18347433
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Re: motokultivator labin progres

Ovo ti je na obicnu koslicu neko nakalemio ovaj veliki motor. Gledaj specijala i mirna bosna,.da si u Bosni mogli bi naci i greena za taj tvoj budjet.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Re: motokultivator labin progres

Brgud jesi li ikad kosio sa njim, ne znam sta vidite problem kosnje sa striznom kosom
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Re: motokultivator labin progres

Za mutu neznam;ali super speciala imam već preko 20 god za frezanje,potrošio je 3 kompleta noževa i još uvijek radi bez greške,čini mi se da je netko na mutu naknadno stavio veći motor(možda se i varam)ss je puno jači stroj,to što je brgud rekao je vjerojatno točno,ali ss ima dosta snage sa jačim dizelom koliko god on konja imao,a ljudi ga obično znaju za 14 ks,a ne znam kako i muta stoji sa dijelovima :(sweat):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Re: motokultivator labin progres

Strižna kosa je loša zbog lošeg rješenja pogona kose.
Tamo dođe čahura sa igličastim ležajem i direktno metal u metal, malo se potroši jedno malo drugo i tu se stvori luft (samim tim luftom prazni hod kose).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Oba ova ti nemaju okretne ručke, pa ne možeš radi neke poslove "u rikvercu", poput košnje strižnom ili rotacijskom kosilicom. Zato i jesu među jeftinijima.
Kaj se tiče one Mute, ni motor ni getriba nebi trebali biti problem, no ona nema diferencijala i jako je teška za okretanje radi toga.
Sve u svemu Labinprogres Super Specijal ti je znatno bolji stroj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh