• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molim savjet oko kupovine motokultivatora za voćnjak

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Kao što je kolega ZJ rekao pazi na ručke da budu okretne inače ništa od košnje,i puno bolja ti je rotaciona od strižne :icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Evo te rotacijske, zahvata skoro metar:
two_wheel_slide-691x471.png
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Strižna kosa je u prednosti ako ne bu kosil redovito, nego npr. svega 2-3 puta godišnje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Iwanho, samo prvi put. Drugi put se bu štopala od stare trave.
Naj me pitati kak znam :(giggle):
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Treba kosu s euro grebenom (bez prstiju). Ta se ne štopa ni u friško pokošenoj travi ni u staroj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Treba kosu s euro grebenom (bez prstiju). Ta se ne štopa ni u friško pokošenoj travi ni u staroj.
Samo takve za Super Specijala nema.

onda najbolje zaposliti guseke i race , iza njih se ništa ne štopa
Još su bolje ovce. Očiste i mahovinu i koru s nasada :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bil bi mu možda ja ponudil svoj BCS 740 koji ima kosu s euro grebenom, ali je njemu preslab. Svega 5,5 kW.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj provocirate čovjeka , došao je po savjet a ne da mu pametujete
kad vam bude vratio onda bu bezobrazan i otjeran s foruma
 

Nonsense

Član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
67
hvala svima na savjetima, puno su mi jasnije sad stvari :)
vadim nasad i puštam ovce da održavaju, ne trebam u nikakvu mehanizaciju ulagat a na voćkama meso ne raste :D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Niš bolja kaj se tiče štopanja, samo brža.
Ako pronajdeš neku za mtk, kupujem kosu i mtk (makar mi ne treba). :(rofl):

Puknuti,
ne za....vam čovjeka. Meni su često slične informacije jako dobro došle. Neki put sam se u rješavanju problema usmjeril na više varijanti jedne strane, dok mi netko nije skrenul pažnju na potpuno drukčiji pristup. Nikad takav drukčiji pristup nisam apriori odbacil, uvijek sam razmislil kaj to znači u mojem slučaju.

Ne volim drugima soliti pamet pa stoga nikad ni ne pomislim da bi netko to meni napravil.

Edit:

evo kolega je pronašel najbolje rješenje za svoj slučaj. Da je bliže imal bi kupca više za janjce. :)
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo vidiš. desilo se upravo ono kaj sam predvidio.
Sad bi čovijeknljpo dobio roza slovice od moderatora i čas posla jedan forumaš manje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
...Niš bolja kaj se tiče štopanja, samo brža.
Ako pronajdeš neku za mtk, kupujem kosu i mtk (makar mi ne treba)...
Postoji, sistem Bussatis, a uz adapter čak i paše na tvoj postojeći MTK:
image.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fala, malo si mi proširil horizonte. :)

Nekak mi je na njoj malo prostora za gutanje visoke trave. Bi li se mogla štopati ili je nož ipak dovoljno naprijed?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
onda najbolje zaposliti guseke i race , iza njih se ništa ne štopa

kaj provocirate čovjeka , došao je po savjet a ne da mu pametujete
kad vam bude vratio onda bu bezobrazan i otjeran s foruma

Evo vidiš. desilo se upravo ono kaj sam predvidio.
Sad bi čovijeknljpo dobio roza slovice od moderatora i čas posla jedan forumaš manje
Ti počel s provociranjem.

Nitko tu nikom ne pametuje, niti govori kaj da netko napravi, već iznosi (svoja) iskustva.

Lako je predvidjeti kam ide ono kaj započneš. I nije to niti prvi put, niti samo ovdje.
Glede rozih slova, mislim da ih ponajviše ti zaslužuješ .
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Fala, malo si mi proširil horizonte. :)

Nekak mi je na njoj malo prostora za gutanje visoke trave. Bi li se mogla štopati ili je nož ipak dovoljno naprijed?
Videl sam ju davno uživo. Koliko se sjećam, dugačka je oko 80cm. To bi trebalo bili dovoljno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Svakog od nas čeka golgota. Ja sam svoju prošel ovdje i tam ..
Ti si svoju govoru prošeka tam . Sad te čeka i ovdje...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Re: motokultivator labin progres

Strižna kosa je loša zbog lošeg rješenja pogona kose.
Tamo dođe čahura sa igličastim ležajem i direktno metal u metal, malo se potroši jedno malo drugo i tu se stvori luft (samim tim luftom prazni hod kose).

Dali je to problem samo sa strižnom kosom za Labinca, ili općenito sa svim strižnim kosama za Mtk?

Može se postaviti tema za razmišljanje, što je "pametnije" kupiti? Noviji Labinprogres sa okretnim ručkama (jer stariji nemaju okretne ručke), + freza+roto kosa, ili bilo koji Mtk 14ks+ freza, + odvojeno bilo koja solidna samohodna strižna kosa?
Jer po cijeni bi bilo tu negdje. Rotokosa je barem 5-6000kn, rabljenih se rijetko nađe, znači vjerovatno nova, + sam MTK je zbog okretnih ručki skuplji 1-2-3000kn.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kosa za labinca koju je radio IMT nema nikakvih problema, osim sto joj je potreban teg. Ovdje kako se pise od pojedinaca to cim spustis u travu to ode u tri lijepe. Imam dva labinca, na jednom je pomenuta IMT-ova kosa, a na drugom je pripasana mutina kosa jer u to vrijeme nije bilo ovih IMT kosa vec onaj jad od labina. Nikad nikakvih problema ni sa jednom kosom, a mislim da nije malo ako nakose za jednu balirku preko 15000 bala, i za drugu oko 10000 bala. Od svake strizne (male) kosilice je Labin bolji za kositi, lakse se okrece, stabilniji na kosinama, lakse se predje preko kamenja ako da ima na njivi dok sa ovom malom moras svaki djavo obici.
 

Najnoviji postovi

Na vrh