• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator GOLDONI

Elko

Novi član
Tu od
20 Svi 2019
Poruka
16
Probao sam frezati izmedju krompira pa mi se to dešavalo znači nije zemlja tvrda, ali može se frezati samo ne smiješ ga pritiska ti prema dole pa neznam baš koliko duboko ide freza u zemlju
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Ne vidim na slici... da li freza ima onaj dio sto ju vuce u zemlju....kao trokut je ovdje na slici.... freza-kopacica-goldoni-labin-progers-14-ks-konja-slika-57875353.jpg
 

Elko

Novi član
Tu od
20 Svi 2019
Poruka
16
Nema tog trokutića, zapravo nema ništa ali imaju neke dvije rupice gdje bi se to moglo spojiti valjda i da li se to može kupiti negdje original ili moram naći nekoga da mi napravi
 

Prilozi

  • 15584326178374325855513998698715.jpg
    15584326178374325855513998698715.jpg
    208.8 KB · Pregleda: 25

Elko

Novi član
Tu od
20 Svi 2019
Poruka
16
Možda presporo jer to mi se dešava u prvoj i imam osjećaj da freza gura sve jer se kotači okreću presporo pa ih freza diže u zrak ali to samo ako je malo pritisnem od gore
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Prije bih rekao da mu fali centralni nož ili je poderan do amena , trebao bi biti na sredini getribe . Njegova uloga je da koći frezu tj ne dozvoljava da se zaletava i da gura mtk ,ujedno i vuće u dubinu .
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Na slici se ne vidi ralo (stabilizator), to je jedan od glavih razloga za navedeni problem kod rada. Može biti i uzrok nepravilan raspored noževa.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Na slici se ne vidi ralo (stabilizator), to je jedan od glavih razloga za navedeni problem kod rada. Može biti i uzrok nepravilan raspored noževa.
Da, izgleda da i je nepravilan raspored noževa.
 

Elko

Novi član
Tu od
20 Svi 2019
Poruka
16
Hvala vam puno ljudi odmah tražim taj nož stabilizator za kupiti jel neko ima za prodati možda
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nadam se da imate pravo, iako imam drukčije iskustvo. Nožem za dubinu, kak mu i samo ime govori, se podešava dubina frezanja. Kad bi na nožu bilo ralo kao na kopačicama, to bi sigurno pomoglo. No na kraju noža je, barem na mojoj BCS-ki, mala nožica koja otežava propadanje freze u dubinu. Što je nož dublje spušten frezanje je pliće. Nažalost nemam fotke da pokažem kak je to riješeno na mojoj frezi.
Činjenica je da je moj mtk jako lagan i čim naiđem na tvrdu zemlju ili kamen u zemlji on poleti.
 

Elko

Novi član
Tu od
20 Svi 2019
Poruka
16
Ok prvo bih probao stavit ralo jer ono sigurno fali, pa ću probati ako bude skakala opet onda ću i noževe presložit hvala vam puno ljudi jako ste mi pomogli već sam se bio razočarao, zna li netko gdje bi mogao kupiti to ralo ili nekoga da bi mi to napravio i poslao? Hvala

20544

Mislim da se ovdje vidi da su noževi možda i dobro postavljeni u spiralu
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Na desnoj strani je dobar raspored, a na lijevoj nije. Od sredine prema van moraju noževi jedan za drugim ići.
Uspoređujem sa hondom koja isto ovako ima pogon u sredini.
Sad vidim da je i kod "stipe" isti raspored kao i kod tebe.....
 
Posljednje uređivanje:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Na desnoj strani je dobar raspored, a na lijevoj nije. Od sredine prema van moraju noževi jedan za drugim ići.
Uspoređujem sa hondom koja isto ovako ima pogon u sredini.
Sad vidim da je i kod "stipe" isti raspored kao i kod tebe.....

Meni su i na traktorskoj isto ovako slozeni nozevi....mislite da je to krivo???
 

Najnoviji postovi

Na vrh