• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda F 620 ----> remont

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
Vecinom u drugoj.skuzio sam da je do dovoda goriva .bilo zastopano na izlazu iz rezervara koliko je nakapalo toliko je radila.e sad vidim da mi zna baciti bijeli dim .Koji su simtomi loseg motora da nije motor pri kraju inace ulje ne trosi .
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Očito je da je mtk duže vrijeme bio van upotrebe (i bez osnovnog održavanja).

Trebalo bi napraviti osnovno čišćenje, rezervar goriva - špina goriva - sifon - karburator - filter zraka - ventili - odušku na poklopcu podizača ventila - zamjena ulja.

Kad se to napravi onda se može govoriti o stanju motora i njegovoj istrošenosti.
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
evo sve sam očistio i pregledao kako si rekao.mislim da nešto ne štima sa karburatorom,naime kada pustim gorivo na pipicu počne mi preljevati gorivo iz čašice van,ne znam kako metnuo sam novu brtvu onu gore veću. dok motokultivator radi pod većim gasam tako tako međutim čim je u leru počne preljevati gorivo van, freza krepa i onda je ne može gospa upalit.kao da ima prevelik dotok goriva ili to dobro ne odradi plovak , nemam pojma. ako imaš kakvu misao slobodno reci jer ja se tek učim jer ne vredi mi za svaki problem tražiti majstora. pozdrav.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
plovak u kombinaciji s polugicama i ventilom ,( iglicom ) održava konstatnu visinu goriva u karburatoru ...
Đaba ti metneš 15 brtvi i silikona ako plovak ne zatvara gorivo karburator bude preljeval , neki su tak konstruirani da "prelijani" benzin ide van a neki preljevaju u motor pa se motor zalije
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ne zatvara ti ventil goriva u karburatoru, pa se motor ingulfiva (previše goriva se slijeva u usisnu granu).

Skini karburator i pregledaj zašto ne zatvara, isprazni gorivo, okreni ga naopaku i puhni u cjevčicu za dovod goriva (i odmah ćeš vidjeti da li zatvara).
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
To im je bolest kronična.
Kod mene nije tako drastično kao u tvom slučaju,
ali strogo moram pazit čim zagasim - odmah pipa mora bit zatvorena.
Jednom sam zaboravio, i zalilo ga je.
Ne bi ga upalio ni sa šibicom poslje toga.

Negdje sam pročitao, mislim čak na nekom stranom forumu
o tim hondinim motorima,
da na iglici ima neki silikonski vrh koji strune od starosti i benzina.
Nemam pojma jel to tako,
i čudno bi mi bilo da je vrh igle od nekog drugog materijala.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Iglica mora ovako izgledati, glatko i bez oštećenja, a isto tako dosjed (gdje zatvara). Posebno treba paziti kad se čisti, da se ne ošteti dosjed ventila.

IMG_20180404_161416_1.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Je i to onako dosta tvrdasta guma (valjda), negdje oko 60 - 70 schura (šura). Čini mi se da je to naziv jedinice za mjerenja tvrdoće gume (koliko me sjećanje služi iz srednjoškolskih dana).:(think):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znači ako si napravi ležište a ti ga okreneš na drugo mjesto pitanje dal če brtvit
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Imam pitanje kak promijenit ulje u getribi i motoru te u onom filteru ak moze netko malo objasnit. Ja sam totalni maler za mehaniku :). Cital sam na sto mijesta al netko veli nagni ga napred da scuri netko da ima drugi cep. I da kaj se sipa do vrha ili :)
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ulje u motoru se ispušta sa prednje strane na dnu motora ima vijak ključ 13, (Pazi ima alu brtva), ulijeva se na žuti čep koji se odvrne sa kombinirkama.
Količina ulja koja ide unutra je 0.7 litara,
Prije ispuštanja ulja malo odvrni i žuti čep , da ulje brže i lakše isteče,(stvori se podtlak pa nemože ulje isteči)

Mislim da je to za početak dosta, kad to napraviš po mom mišljenju onda bi mogli krenit na mjenjač i na filter zraka.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Za ispustiti ulje iz mjenjača imaš čep na dnu mjenjača (prema nazad ključ 17, nalijevaš na onaj PVC čep sa desne strane, ide 3,1 lit ulja 15W40 (super 3), ili dok ne počne izlaziti na taj čep. Kod ispuštanja nagneš mtk nazad (da se iscijedi svo staro ulje).

Iz motor ispuštaš ne prednjoj strani motora (ključ 12) i nagneš napred da iscuri svo ulje, ulijevaš na onaj žuti čep (ide 6 dcl ulja,
sea30), toliko da ne curi van kad je motor u vodoravnom položaju.

Filter zraka skineš i opereš i naspeš ulja (do oznake na čašici filtra), ulje sea 20 ili bilo koje drugo ulje (motorno 10W40 ili 15W40).
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Iz mjenjača se ispušta skroz dolje na dnu freze (između pogonskih osovina ima vijak na ključ 17) a sipa se gore na plastični čep na mjenjaču. Sipa se dok ne počne curiti na rupu za sipanje. iz motora se ispušta naprijed kod čepa za sipanje na sredini ima vijak na ključ 12. Najbolje bi bilo malo ugrijati motor da ulje lakše ide van. Ja postavim frezu da se nasloni na onu prednju nogicu i za par minuta se ulje iscijedi.Sipa se na žuti čep i na njemu je mjerač. Kod mene je u motoru 10w40 ulje, a u mjenjač bilo koje motorno sipaš. Filter jednostavno skineš, malo ga odmastiš, opereš spužvicu i naliješ friško ulje do oznake (motorno ulje).


E malo sam zakasnio. Kolega je sve objasnio već
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Odlicno znaci moram pazit da ne zgubim brtvu ;) i kad pritezem da ju ne shebem :) . I da kupil sam 10 40 ulje i za motor i grtribu....
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Znaci za motor izmjerim 0.7 a u getribu sipam do vrha skuzil sam. Hvala vam punoo
 

Najnoviji postovi

Na vrh