• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda F 620 ----> remont

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
E da imam jos jedno pitanje plug prevrtac jel moze on kaj napravit na ilovaci, sa branom mi vrti kotace u prazno sa bocnim i prednjim utegom
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Sa željeznim kotačima se moze orati. Lemeš mora biti dobar i ne smije biti hrđe na daski.
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Samo da se javim uspijesna zamjena ulja u motoru i getribi, samo kaj j casicinod filtera ulja nema filtera raspal se je. Jel zna ko di ga mogu kupit u zg i po kojoj cijeni
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
IMG-20181122-110749.jpg
[/url] [/IMG]

Mislim da ovdi bali na ovom o ringu.
Već 3 dana nema kapi ispod nje, a ulja ima cenat ispod osovina blokada. Izašao je o ring, postoji li mogućnost ubacivanja istog nazad, bez otvaranja getribe?
Na drugoj osovini ne vidim taj o ring, i oko nje nije masno. Na drugoj se vidi osovina.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Skinut držač crtala.
Zatim sam jednom žicom za varenje, stučenom i malo zakrivljenom , naguravao o ring unutra. kad je malo sjeo, trećinu, do polovine, onda sam konop od 2-3mm, zamotao 2 puta i stegao, zatim povlačio jedan pa drugi kraj konopa, o ring je uša unutra...
Nakon toga sam šublerom izmirija osovinu desne blokade, uzea isti takav o ring, (ili par desetih jači) i nataka ga priko zavarenog lima poluge blokade, tamo di je bija ovaj na slici. zatim sam ponovija sve to i s drugim o ringom, i taj nije tija skroz uć, ostalo ga je trećina virit van.
Cca, po milimetra-milimetar.
Očekiva sam da će uć cili, i on, i ostat tako da mogu navuć treći, koji bi onda osta samo kao osigurač da ova dva ne idu van.
Ne znam točno na kojoj dubini bi bio kanalić u koji bi triba sist prvi o ring, bija bi sigurniji da će mi ovo krpljenje izdržat duže vrime, kad bi zna taj podatak.
I bija bi zahvalan da mi netko ko to zna, napiše, bar otprilike, koliko je unutra.
Možda stavim i prsten od žice, ovdi di je sad o ring na gornjoj slici da drži ova dva.
Ostala je getriba ležat dan dva, nagnuta na ručkama, ako opet pušta da se odma pokaže.
Semerinzi osovina zasad drže, nema traga ulja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Ja mislim da na taj način nebudeš riješil problem jer ne vjerujem da taj O-ring brtvi na taj način. Ne sječam sekak je to bilo kad sam svoju rastavljal ali iz iskustva znam da O-ring ako brtvi na taj način mora biti stegnut nekim šarafima. Vjerujem da je kod tebe netko taj O-ring ubacil na taj način da si malo pomogne da ne mora otvarati getribu a sam oring je ukopan ili u kučište ili na osovinu.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Probat ću pa ću vidit. Teoretski bi triba popravit bar malo, jer mi se getriba ne rastavlja...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
To je ulja cca2 cm ispod mjeraća pa da i iscuri ispod toga nivoa nebu getribi ništ jer ima dovoljno dole pa gad ga lanac i zupčanici dignu mislim da se bu dovoljno mazala.
Možda bu u radu malo slinila ali na mjestu nebi smjela, naročito ako ju kod parkiranja spustiš na motor a ne na nogu na kojoj stoji.


Kao privremeno riješenje može poslužiti ali možda dobiš volju da popraviš, zima tek kuca na vrata.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Edit, o ring 2.5 ide van, oba, ako se bude da i onaj prvi izvadit.
Čim nabavim 3mm, 2 komada, ponavljam sve. Mora držat...

Jel imao mio servis manual za ove getribe? Ne uspjevam nać po netu, ka za moju Yamahu npr.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
U katalogu dijelova piše O prsten 11,4x 204.
Ovo 204 je vjerojatno greška, moguće je 2,04 ili 2,4.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Izvađeni, ubačena 2 kom, 11 ili 12mm, s 3mm stjenke.
Jedva...
Zasad ne bali, jedan se vidi onako kao na slici, drugi je unutra, namazan je bijelom masti, ona isto dobro brtvi..
Napravija sam i zaštite dodatne za donje semeringe, aluminijski lim 1mm, okrugli s rupom.
Prikucan uz semering, i uz osovinu, onaj konični dio.
Lipo je silo, aluminijski lim se lako prilagodi onom konusu, pa je idealna rupa kolika je osovina freze.
Dakle vanjski krug da sjedne točno u limenu zaštitu, a unutrašnji sam izbušija krunom, mislim 28mm ili tako nešto.
Nagura se točno do početka konusa, i onda komadićem cjevi nakuca do semeringa. Oblikuje ga konus lako, super ispadne.
Kasnije sam još litijeve masti ispod stavija da ne hrđa uz semering.
Sve sam sklopija i posteza, ulija litru novog ulja u mjenjač, ponit ću sutra još, nisam ima više u radioni. I ostavija sve na suvome.
Sutra ću još vidit jel ima kap ispod.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,496
Potrebno je kompletno obnoviti ovaj pogon freze, kućišta rasturena, lanac razlohan, ležajevi isto tako.

IMG_20190611_141740[1].jpg

IMG_20190611_143307[1].jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Ukapčalica je kolko vidim čitava? To je najbitnije, ovo sve ostalo aparat popravi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,496
Pogon složen.
Bilo je potrebno slijedeće: - kućišta (nova)
- ležajevi pogonjene osovine 6206 kom 2
- ležajevi na ukapčalici 6205 kom 2
- semerinzi na pogonjenoj osovini 30x47x4 kom 4
- semering na osovini ukapčalice 25x47x1 kom 1
- lanac
- zatezač lanca (kojeg prije uopće nije bilo), a odgovara onaj isti koji je u mjenjaču F400
- brtve

IMG_20190613_195203[1].jpg

IMG_20190613_201332[1].jpg

IMG_20190614_111437[1].jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ovo i mene čeka, jer na ručicu se nemože uključiti freza, radio sam davno prije, viljuška je bila potrošena, na jednoj drugoj frezi, pa viljuška otpala sa osovinice, ovdje neznam što je dok nerastavim, kako pomaknem ručicu, ništa se nečuje....
 

Boki_boo

Novi član
Tu od
23 Lip 2011
Poruka
16
Pozdrav! Susjed je došao do starog motokultivatora g200. Odlučio ga pretresti. Promijenio brtve, ležajeve, semeringe, platinastu dugmad, kondenzator, svjećicu. Sastavio ga ali neće da upali. Ima iskru ali nekako slabu. Može li mi netko objasniti kako se podešava paljenje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh