• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gdje si uzeo mjere koje si napisao jućer?

Dimenzije su malo čudne..

Mjera 1.78 ..ako je širina kanala ne odgovara a ako je to debljina oringa u odnosu na ostale dimenzije nema prednapona.
O ring se mjeri promjer rupe x debljina..prema ovome to bi bio fi 9 x 2..ja bi ček probao tu sa fi 8 x 2.5..ako je kanal dovoljno širok. Računam da oring ide na osovinu.
Uzeo bi 60 šora,
Na zapadu ima firma elasto
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mjenjao sam pred 2 godine, i mogu ti reči da nisam požalio što sam dao tih 25 kn za originalni oring,
makar sam imao dilemu kao i ti. Previše je tu posla, da bi riskirao da ne dihta.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Jel se mijenja izvana, da se skine ona polugica ili treba raskapati iznutra po getribi?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zato sam i napisao da ne kemijaš. Oring možeš promjeniti samo na načina da napadnes getribu sa gornje strane, a osovinica je na dnu:rolleyes:. Koristi fotoaparat. Tu bude ti vjerojatno stradao 1 čep, možda i dva semeringa.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Ovak napisano, čini mi se boljom opcijom ostaviti ovako par kapi dnevno nego raskapati cijelu getribu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Važno je mudro i pametno procijeniti svaku, pa i ovu situaciju.
Kakav je kvar, kolika je šteta, kakav zahtijeva popravak i kolika je mogućnost uspjeha uz kakve troškove. Osim ako ja ne znam kamo s viškom vremena, dosadno mi je i radim si zabavu...
Zbog par kapi ulja raskopati sve to, imati nepotrebne dodatne troškove i novo više nikad ne bude. Razmisli ponovo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Stavi komad kartona ispod da zaštitiš pod kad je parkiran i otrpi tih par kapi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Najbolje za vrijeme nekorištenja ispustiti svo ulje i neće puštati sigurno!😁
Zašto se sekirati za bezvezno ulje i jedan O ring.
I kad ideš raditi nadoliješ potrebnu količinu ulja i nemaš brige?
Osim, kad dođeš sa njive treba opet ispustiti ulje (again).😡
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne znam kak kod tebe pušta, ali ja još po cijelom gruntu nalazim tragove ulja koliko je puštalo.
Tast je samo doljeval. To je pravi zahvat za zimu. Sad je 2 godne je mir, makar kad sam stavljal na hrpu,
cijelo vreme me kopkalo da operacija možda ne bude uspjela.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Samo bez panike. Postavljeno pitanje ne podrazumijeva da ću iste sekunde raskopati pola getribe radi jedne gumice. Povratni info mi je jedan od parametara u odluci što napraviti. Zamjena gumice je bila vjerojatna opcija dok sam mislio da se mijenja izvana. A s obzirom da se mijenja iznutra, to u ovom trenutku nije nužno potreban zahvat uzevši u obzir da ne slini prejako. Ako će se to povećavati, onda znam što me čeka. Eventualno ću probati ako se može nešto napraviti izvana, sim80 i neka gumica između kućišta i poluge, ako ne, onda ostaje kako je uz karton na parking mjestu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To bi bilni moj prijedlog..skini polugu..očisti boju i sve pa stavi gumicu(pravokutni presjek)..možda neka profilirana šajbica koja bi to tiskala tam gdje mora biti..
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
234
Getriba rastavljena.
Slijedi zamjena potrošenih dijelova.
Problem je bio u iskapčanju pogona priključaka kad bi ga jače opteretio.
Ako netko ima želju da mu poslikam neki dio getribe sad kad je raskopana, recite.
 

Prilozi

  • 20230309_102324.jpg
    20230309_102324.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 21
  • 20230308_182426.jpg
    20230308_182426.jpg
    26.8 KB · Pregleda: 21
  • 20230308_182348.jpg
    20230308_182348.jpg
    27.2 KB · Pregleda: 21
Posljednje uređivanje:

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
25
Pozdrav,

imam pitanje u vezi SS goldoni, labin, svejedno.
Ima li neki šifru ili sliku komada koji na SS sa okretnim ručkama blokira uključivanje rikverca kad je uključen kardan. Moj trenutni mtk nema tu sigurnosnu funkciju, pretpostavljam da je prethodni vlasnik skinuo, jer koliko znam svi ti mtk bi to morali imati.

Sad bi ja to ponovno ugradio, ali nisam siguran što i koji komad/dio naručiti. Hvala i lp.
 

Najnoviji postovi

Na vrh