• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Oficir, čovjek je kupil elektronički modul, i želi izbjeći platine.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Joj sad vidim ispricavam se.:-(
Ako je ovak nekaj oda moraju oba pola biti na udaljenosti sto je manje moguce (debljina papira) od magneta.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Ta žica koja ide iz elektronske bobine (elektronsko paljenje ), ne ide na masu nego na prekidač za gašenje, preko kojeg kod gašenja ide na masu ! Odspoji tu žicu sa mase, pusti je da ne dira ništa, pa onda probaj.:mur:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Na elektroničkom modulu bi trebala postojati jedna stopica, na koju se spoji žica koja dolazi iz bobine, plava na Oficirovoj slici. Pretpostavljam da si tak nekak i spojil.
 

Valjevac

Novi član
Tu od
10 Tra 2014
Poruka
6
Upravo tako, bobina je slicna onoj na slici koju je clan Oficir postavio, samo sto je to stara bobina koja je vec bila na motokultivatoru i nju nisam menjao, kupio sam samo modul elektricnog paljenja koji na sebi ima stopicu na koju se prikaci plava zica i onda je tu "crnu plasticnu" kutijicu velicine kutije sibica potrebno po recima prodavca postaviti negde nanovo na motokultivator (jer nema fabricki predvidjeno mesto) gde ce jedan od safova koji je drzi imati kontakt sa masom zbog dugmeta za gasenje koji se takodje nalazi na njoj. Prodavac mi je ponudio da kupim novu bobinu koja u sebi ima elektonsko paljenje i nema nikakvog "budzenja", ali sam to zbog cene odbio, jer je ta bobina sa elektronikom tri puta skuplja od samog modula elektronskog paljenja. Recite mi da li je protiv pravila foruma da slikam svoj motokultivator, sa starom bobinom i modulom koji sam kupio pa da u slici vidite o cemu se radi jel mislim da cemo na taj nacin lakse doci do resenja mog problema. Unapred zahvalan

Postovani Brgud-e,
nemam elektronsku bobinu, nju nisam kupio vec imam staru koja je bila motokutivatoru a kupio sam samo modul koji sam vec opisao.

Postovani clanovi,
evo ovako izgleda elektronski modul paljenja koji sam kupio, ovo crveno je dugme za gasenje (samo je kod mene crno), kao sto vidite na slici desna rupica za pricvrscivanje je metalna i do nje ide ova mala zica iz modula i to je po recima prodavca neophodno da ide na masu, kako bi dugme za gasenje imalo funkciju. A na stopicu iznad pomenute rupice kaze da ide zica sa bobine.
 

Prilozi

  • Elektronski modul paljenja.JPG
    Elektronski modul paljenja.JPG
    23.7 KB · Pregleda: 1,070
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Sorry! Sa ovakvim modulom se nisam susretao, tako da ne bi znao (ne bi trebalo biti nešto strašno komplicirano). Da li još radi onaj kafić Mikija Jevremovića ?:s:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Pitam se da bobina za ovakvo paljenje ne mora biti drugačija?
Inače, mjesto za modul ti je na limu oklopa zamašnjaka, odmah ispod spremnika goriva. To izgleda ovak:
motokultivator-labinprogres-mondial-junior-8-ks-izvanredno-stanje-slika-28604233.jpg



Provjeri ima li modul dobru masu, jer bez nje nebu iskre (modul nemože prekidati ako nema zatvoren strujni krug).
Koliki ti je razmak od magneta na zamašnjaku do kotve bobine? Probaj ga smanjiti na 0.5mm (pripazi na aksijalni hod radilice, da magnet nebi udaral u kotvu).

Još nekaj: ako netko u tvojoj blizini ima MTK ili agregat s elektroničkim paljenjem, probaj modul staviti na taj motor, da vidiš jel ispravan. Lako je moguće da su ti prodali i neispravni modul.
Na motoru mojeg MTK je modul proizvodnje Čajavec (B. Luka).
U Hrvatskoj te module proizvodi Boris Česi (ChB) u Koprivnici. Kažu da nisu loši.
 
Posljednje uređivanje:

Valjevac

Novi član
Tu od
10 Tra 2014
Poruka
6
Postovani Brgude,
kafic Mikija Jevremovica je njegovim preseljenjem za Beograd promenio dosta vlasnika, ali jos uvek radi i na istom je mestu :(rofl):
Ja sam sto se kaze odrastao na "asfaltu" i sa poljoprivredom sam se susretao samo u osnovnoj skoli i to po 15 dana dok sam bio na selu kod babe i dede za vreme letnjeg raspusta da bih u septembru kada podjem u skolu imao o cemu da pisem :(rofl): U mojoj blizini niko nema ni jedan slican uredjaj gde bih mogao proveriti ispravnost modula, posto zivim u centru grada mozete zamisliti cudjenje mojih komsija kada sam poceo da prasklapam i cistim motokultivator i na pitanje "sta ce ti to" samo sam odgovorio da prekopavam travnjak i sadim bastu. Sutra idem na sluzbeni put i cim se vratim provericu sve na sta ste mi Postovani ZJ ukazali pa cemo videti kako napredujem, sto se tice bobine zaista ne bih nista znao da Vam kazem sem da sam prodavcu rekao da mi je stara bobina ali njegov odgovor je bio da nista ne smeta, mada je bio neki namcor pa je to mozda rekao samo da bi me se otarasio jer sam ga "izbombardovao" pitanjima. Recite mi koju svecicu da kupim jer bih i nju stavio novu da otklonim sve potencijalne nedostatke koji bi se mogli javiti, hvala Vam puno na savetima. Srdacan pozdrav
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
stavi slike da ti se lakše pomogne

inaće znam što spajas jer sam ja to radio na staroj motornoj pili, izbacio platine i kondenzator i umjesto njih elektroniku
kad slikas modul mislim da cu ti vise moc pomoc jer ovako se ne sjecam vise
ugl cini mi se da idu dvije zice iz njega, jedna na prekidac a druga na bobinu
a sama kutijica se sarafi na kuciste tj masu
 

Valjevac

Novi član
Tu od
10 Tra 2014
Poruka
6
Postovani NoNameBoy
u jednoj od predhodnih poruka sam postavio sliku modula pa ga mozete pogledati.
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
jesi dobio kakvu shemu spajanja
i koliko vidim tu imas samo jednu zicu i ta vjerojatno ide na bobinu
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Ima više tipova tih modula i samo elektronskih bobina. Elektronska bobina funkcionira sama (bez platina i kondezatora), pa je samim tim jednostavnije za montirati (pretpostavljam i skuplja varijanta nego sa modulom ?). Inače ja sam bio na odsluženju vojske u Valjevu, a u tom kafiću bio sam svega jednom (bilo nam je zabranjeno izlaziti u taj dio grada).:(hi):
Vjerojatno se spaja, štopica se spoji na bobinu, a na masu ona rupa na modulu koja je metalna (na nju dolazi žica iz modula ?). Neko će se oglasiti ko točno zna ! (valjda ?).
 
Posljednje uređivanje:

Valjevac

Novi član
Tu od
10 Tra 2014
Poruka
6
Postovani No Name Boy,
nisam dobio nikakvu semu spajanja, vec samo usmeno uputstvo od prodavca kako sam napisao.
Postovani Brgude
ako ste bili u vojsci u velikoj kasarni u Valjevu, onda znate gde se nalazi Kula Nenadovica u neposrednoj blizini kasarne, ja zivim neposredno par kuca iznad Kule Nenadovica :(y): ako vam je taj deo grada ostao u secanju. Kako sam malopre dosao sa sluzbenog puta, danas nisam stigao nista uraditi na svom motokultivatoru
nadam se da ce mi obaveze dozvoliti da sutra nemastim modul i pokusam dobiti varnicu.
Srdacan pozdrav
 

Gjuro1973

Novi član
Tu od
2 Tra 2014
Poruka
10
Servis za Labinprogres

oprostite , imao bih jedno pitanje : otišao mi je prijenos i najvijerojatnije su se skršili zupčanici !!!!! imam motokultivator mondial 108l labinprogres
gdije u zagrebu ili bližoj okolici ima nekakac servis za kultivatore ????
unaprijed se zahvaljujem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: Servis za Labinprogres

Znači, uključiš u brzinu, a ne giba se?
Može biti nekoliko stvari:
- Kandža koja uključuje pužno kolo na kotače
- Poderano pužno kolo

Ili se neda ni uključiti?

Imaš Agro Dom u Bunićevoj u ZG, ili pak Kencek u Čulinečkoj (popravlja i to).
Ima i nekoliko majstora na Njuškalu...
 
Posljednje uređivanje:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
danas bili u agrodomu i stavili novi subaru robin 9ks benzinac jel nam je dojadilo popravljanje

sad nam je ostalo hrpa djelova od starog motora u djelovima jel se moze kaj dobiti za to ili da se baci ,,,frgazer je odradil 100 sati klip ni tolko cinšpula radilica jedino bregasta i kučište ne valja
 

Cakanic

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Re: lombardini diesel paljenje?

probaj u Agro-dom, Bunićeva ul. Zagreb, šalju poštom a imaju dijelova,
ja sam za bertolinku sve tamo našao šta mi treba, a ima isto lombardini motor 520
 

Gjuro1973

Novi član
Tu od
2 Tra 2014
Poruka
10
ekipo totalni sam neznalica i lajbek kaj se prenosa , zupčanika i takvih stvari tiće !!!! motor nije frka , ali to ćim dalje od mene da još nekaj ne skršim !!!!
kad u leru dela nema frke , ubacim u brzinu , ide , ali svaki čas ckne kotač , a frezati nesmijem ni pomisliti !!!! mislim da mi jedino servis preostaje :-( u zgb- sam , prevoz motokultivatora nije problem !!!!!!!!!!
tak da bi volio da mi samo velite di bi mi bio najbliži srevis ??????????
motokultivator je 1982. godina.:(y):
 

Prilozi

  • 2014-05-15 13.38.36.jpg
    2014-05-15 13.38.36.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 2,311

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Pa odgovoril sam ti par postova prije???
Agro Dom, Jazbina 50, iza nove bolnice u Dubravi.
Al nemoj mi se poslije žaliti kad te oderu :(wasntme):
 

Najnoviji postovi

Na vrh