• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Imam ja Trayal 5.00-12 nekih 8-9 godina i gotov su se ripne skroz poderale, a gume nisu nigdje ispucale. Dosta su tvrdje od savinih na probijanje na trnje. Sava počne da ispuhuje na metar od trna. E sad ne znam kakva je odnos kvalitete danas i tada.
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav.
Pisao sam vam dami ponekad se desi da moj GREEN 14 ks ponekad kao da povučeu desnoi za sekundu -dvije otpusti. E pa sada smo otvorili mijenjač i ima svega. Prvo na oba trkaća fali po jedan i po zub , desna poluosovina je dobila isto tako , pa moram reći i lijeva ali puno manje.Semering smo morali pokidat i to vam je to. Majstor gleda ali ne vidi uzrok.
Danas samu agro domu uzeo djelove i cijena za sve djelove i to : desna poluosovina, ljeva poluosovina , dva trkaća ,semering, poklopci poluosovina, set brtvi :UKUPNO: 1990 kn.UŽAS...

U ENTRADI 850 kuna skuplje.

Pita me ovaj prodavač da se to desi kada se eventualno učestalo pretovaruje kardanska prikolica, a ja mu odgovaram da tu prikolicu ni ne vozim jer koristim manju.

Pa me sad zanima dali netko naslučuje ili ima nekih iskustva s time što bi mogao biti uzrok, jer ipak motokultivator je star 3 godine i 99% služi za lakši prijevoz.

Unaprijed zahvaljujem.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako te tješi mom ocu je prije 30 godina na orginal talijanskom goldoniju sateliti (trkač) pojeli ozubljenje na poluosovini toliko da je ostao bez pogona ..i to u garanciji ..jednostavno poluosovina nije bila termički obrađena .

No bitno je da se podesi luft na satelitima , to se radi tako da se otokari poluosovina a podmeče podloška pod seger poluosovine ..
semering moraš ubiti jer ga je nemoguče izvaditi van da se ne ošteti ..

Bilo bi dobor da si uzeo nove segere ako ste ubili ove kod demontaže ..nadam se da imaš dobrog masjtora .
Ako nije problem daj cjene pojedinačno po djelovima ..i ponudu iz entrade .
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav

desna poluosovina 712kn agrodom,entrada 876 kn
Ljeva poluosovina 800 kn agrodom, entrada 1106 kn
trkači oba dva plus bolcna 275 kn agrodom, entrada jedan trkač 193kn
semering 45 kuna agrodom, entrada 45 kn
set brtvi 55 kn agrodom, u entradi neznam
poklopac poluosovine 31 kn agrodom, entrada 40 kn.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
prava je nesreče kaj ne možeš doznati porijeklo tih djelova ..ako su iz hitnera hvala ne ..
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Pozdrav Imam problem,kupio sam goldonija od 14 ks vozim polako da se uvezbam i primetio sam da kad ubacim dal u sporu ili brzu nece da mi ubacuje u 2 i 4 brzinu dok u 1 i 3 ubacuje bez problema .Pokusavao sam tu oko druge npr.da probam napred nazad dal cu da ubodem al uvek ode na prvu brzinu tako i u cetvrtu kad je vucem do kraja ono ode u trecu,mozda sam jos nov pa dok se uhodam mada mi se cini da nece u te dve da ubaci.Hvala
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Prije ce biti uzrok da vuces prikolicu koja nije pogonska , pogotovo ako su na stroju stavljeni prosirivaci !
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Nemam prosirivace a i prikolica nema kardan nego kad npr,probam bez prikolice u sporu pa isto tako hoce da ubaci samo u prvu i trecu brzinu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav Imam problem,kupio sam goldonija od 14 ks vozim polako da se uvezbam i primetio sam da kad ubacim dal u sporu ili brzu nece da mi ubacuje u 2 i 4 brzinu dok u 1 i 3 ubacuje bez problema .Pokusavao sam tu oko druge npr.da probam napred nazad dal cu da ubodem al uvek ode na prvu brzinu tako i u cetvrtu kad je vucem do kraja ono ode u trecu,mozda sam jos nov pa dok se uhodam mada mi se cini da nece u te dve da ubaci.Hvala
ja mislim da ti ne znaš kako funkcionira mjenjač ..da desnoj strani (ako nemaš okretne ručke odnosno ako imaš jeda nmjenjač imaš 5 položaja , rkverc , ler , prva /druga, ler, treća /četvrta ...

npr,na položaju prve/druga bude prva ili druga brzina ovino o tome da li je uključena brza ili spora na ljevoj strani birača brzina .

Ako si na ljevoj stran prvo gurnuo naprijed pa vratio u položaj prva )druga nda je u prvoj brzini a ako si na desnoj strani prvo gurnuo natrag onda bude i drugoj brzini .

isto to vrijedi i za položaj treča/četvbrta
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Hvala na savetu sa njim sam malo vadio krompir i frezirao cisto da se uvezbam a sad treba da uzmem plug pa da vidim kako ide oranje zato me zbunjivalo a i mislio da nece da ubaci u 2 i 4 malo jos da vezbam taman pred sezonu da se spremim.Hvala
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Pozdrav Posto imam goldonija od 14ks i obicnu prikolicu i jako mi je sporo i hteo bi da bude brze,mislio sam ako mogu da nabavim negde samo tockove sa osovinom u kompletu sa kardanom pa ove moje da skinem i te da zavarim dal bi to moglo tako i otprilike dal znate koliko kostaju tako osovina sa tockovima i kardanom mislim komplet i dal bi moglo tako da se odradi jer meni netreba kiper samo mi je bitno da je malo brze.

I kad se vozi tako dal je ukljucena samo prikolica a motokultivator u leru ili treba da je i motokultivator u brzini i prikolica ukljucena,hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad se vozi po tvrdoj podlozi pogon prijolice se isključi ...uključi se po porebi kad prednji kotači proklize , kad se izvuče iz problematične situacije opet se isključe ..ne mislim sad svakih tri metra po šumskom putu ..nego po makadamu ili asfaltu
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Ako samo želiš bržu vožnju, onda uključiš samo pogon kardanske prikolice (poluga za uključivanje pogona freze) a mtk u leru. Ima dosta toga napisano u temi "Kardanske prikolice ", (dvije su teme koje obrađuju tu tematiku).
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Hvala A jel taj pogon sa kardanom jel mora da bude za goldonija labina ili moze npr za imt 509 ili neki drugi mtk Posto bi ja skinuo osovinu sa tockovima i samo namestio drugu sa kardanom.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
kako izgleda svjecica koju skines, jesu elektrode normalne ili ostecene, deformirane?
ako cesto odlaze svjecice, to je onda do struje, a ne do svjecica. na mojoj muti na la300 je bila bosna f65 godinama pa nije crkla.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Kupio novu bobinu i elektroniku, jer mi je bila nova sviječica gore. Nakraju jedva skužio da mi je otišla svječica, a bila nova. Stavim drugu novu F 75 i nakon pol sata ode i ta. Našao sam na kompu da treba biti F 50. Danas ju stavio i završio cjeli vrt i nije riknula. Sad imam drugi problem. Svječica je čađava i ne bi na fergazeru naštelao da se ubijem. Očito je da ima previše goriva, a premalo zraka. Koji je šaraf na fergazeru za zrak ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zrak je na leptiru ..ako je to problem treba smanjiti gorivo

gorivo pad ide preko dize --diza se ne troši , prije da se začepi ..možda fergazer preljeva , ne drži ventil ..uf
 

Najnoviji postovi

Na vrh