• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
kad skrecem prikolica gura mtk,to je zato sto je skoro pa nemoguce uskladit prenos.
Pa i kod mene kad skrećem osjeti se da malo prikolica gura kad se vozim 4x4,a gume su iste.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
6,50/80-12 su veće od 5,00-12 za oko 5%, tak da je normalno to kaj ti se događa. Ili mijenjaj gume na MTK ili na prikolici, da nebi imal više štete. Pogotovo radi proširivača.
 

Jovan 1991

Novi član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
6
E da zab sam da bapomenem da sam se cuo sa ovim kod koga sam kupio kultivator posto mi je u garanciji i on mo rekao prije 15etak dana da ga ne vozim da bi stavili identicne gume.... ja ga juce zovem i on mi kaze da "njegov kum" god dana vozi sa tako uparenim gumama na kultivatoru 😂 ja stvarno nemogu da budem pametan vise nista... kolika je sansa da je to tako fabricki upareno? I jel moze sira guma da se montira na uzoj felmi posto mi felma na prikolico uza za nekih 3 cm?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,572
Pošto je to sve novo, a očito neispravno, trebaš samo ganjat prodavača da to ispravi. Kotači - gume moraju biti isti - iste!:cautious:
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Ako si dobio knjizicu od mtk,tu ti sve pise,da ne smiju biti razlicite gume na prikolici i na mtk.Nisam siguran jel u knjizici mtk ili od prikolice.(smiju ali u nekom procentu nisam siguran koji je)
 

Jovan 1991

Novi član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
6
U knjizici od MKT pise da gume na prikolici idu 5.00x12 i 6.5/80x12 a takodje se i sam mkt isporucuje sa 5.00x12 i 6.5/80x12 i sada gledajuci to logicno je da i mn moraju biti identicne gume bukvalno... ocigledno cu morat da uprem prodavca da mi dobavi ste gume tj identicne... samo se nadam da nema neoe veze to sto je felma sira odnosno uza zbog montaze guma?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Koliko znam, za 6,50/80-12 MTK ima nešto šire felge.
Ne znam jel' isti razmak rupa za MTK i prikolicu, odnosno pašu li felge s MTK na prikolicu (rekel bi da ne pašu).
Čak i ako su felge malo uže, moraju se moći motirati gume na njih.
 

Jovan 1991

Novi član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
6
Ni ista felma na MKT i prikolicu msm na oblik... i sira jeste i to 3 do 4 cm koliko sam ja uspio da izmjerim... nego mn samo zanima to posto je 12 isto i na prikolici da li mogu ja da stavim ovu 6.5/80x12? Zbog toga sto je sira guma od felme?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Napisal ti je ZJ da može. Ako guma 5,00-12 nije puno šira od felge. onda bu 6,50/80-12 malo šira (33 mm - 17 mm na svaku stranu) kaj nije neki problem. Uostalo probaj skinuti jednu s mtk i montirati je na felgu od prikolice. Ako imaš 2 montirača to je posel čije trajanje se mjeri u minutama.
Ako je to izvedivo, najbolje rješenje je da s trgovcem dogovoriš zamjenu kompletnih kotača. Ti mu vratiš 5,00-12, a doplatiš razliku za 6,50/80-12. Ako si mtk i prikolicu kupio kod istog trgovca, trebal bi ti izaći u susret. Ipak si poprilično novaca ostavil kod njega.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Po meni je najbolje kao sto je rekao iwanho da probas sa prodavcem zamjenut gume,ili prodat te gume i kupit druge opet ti ta razlika nebi trebala izac vise od 50-100km
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ako imas gume od auta 175/70-13 i felge nabaci ih dok ne rijesis te gume sa ripnama
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Odmah sam ti reko da su gume problem i nemoj vozit 4x4 dok ne promjenis, stavi na prikolicu kao sta su i na kultivatoru, ja sam na felgu od 5x15 stavio 7,5x15 i ide, znači da možeš i ti na istu felgu stavit širu gumu, ja vozim tonu gume niti ne čuju.
F5CA3B22-27C9-412B-80C5-01AE6FAF7F9F.jpeg
Puno priče za jednostavan i logički problem, mimo teme, stigo mi je reduktor tako da kad bude vremena slaže se prikolica i bit će 6x6
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Da, dopizdilo mi je unistavat se sa frezom na rucke, kod mene bez pogonske prikolice neces jako u šumu tj možeš al kad su uvjeti a ne kad ti želiš, kamenje loši putevi i uzbrdice,blato a najveći problem je širina puteva, htjeo sam kupit ja original pogonsku za AC ali su sve preširoke, ako bi i našo neku koja bi odgovarala osim šta bi bila skupa nebi bila dovoljno velika za vozit grozde, tako da nije bilo druge nego imat dve prikolice, na kraju sam kupio 4t Leškovu za grozde a ovu sam zbog njenih dimenzija odlužio napravit za AC, uštimat pogon imao sam ludu sreću da sam na oglasu našo reduktor koji je skoro odličan, moram osovinu okrenut za 180 stupnjeva i kad sve složim prikolica ce bit 2cm po okretu kotača(237cm) sporija u odnosu na okret koatača traktora, šta je sasvim solidno i neće predstavljat predoblem, koristit ću samo kad moram.
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Primijetio sam nekoliko kapi ulja iz mjenjača, dolaze od smjera kotača, siguran sam da je semering popustio. Nije strašno zasad, kapne nakon dulje upotrebe i vožnje, ali sad kako stoji hladan ne kapa.
Kakva bi točno procedura bila da se ti semerinzi zamijene. Motor mora dolje, to znam.
Treba li gornji poklopac s ručkama i ručicama skidati?
I ono najvažnije, što od zupčanika mora van da se dođe do semeringa? Nadam se da ne treba kompletan mjenjač do zadnjeg vijka rasturit...
Ako je netko radio izmjenu bio bih zahvalan da podijeli to iskustvo ovdje.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Ja nisam imao iskustva sa labinom da se to desilo ali na bertoliniju 414 ja mislim da je ovaj model na jednom tocku je trebalo rastavit nesto od zupcanika a na drugom nije ja mislim da lijevi mora a desni ne.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Primijetio sam nekoliko kapi ulja iz mjenjača, dolaze od smjera kotača, siguran sam da je semering popustio. Nije strašno zasad, kapne nakon dulje upotrebe i vožnje, ali sad kako stoji hladan ne kapa.
Kakva bi točno procedura bila da se ti semerinzi zamijene. Motor mora dolje, to znam.
Treba li gornji poklopac s ručkama i ručicama skidati?
I ono najvažnije, što od zupčanika mora van da se dođe do semeringa? Nadam se da ne treba kompletan mjenjač do zadnjeg vijka rasturit...
Ako je netko radio izmjenu bio bih zahvalan da podijeli to iskustvo ovdje.
Kod mene isto tako par kapi nakon duljeg rada kasnije ne. Pretpostavljam da je semering kotača. Jednom sam pitao mehaničara jel to problem zamjenit, rekao mi je koliko se sjećam da je desni lako ali za livi triba malo više truda.
Kod mene posebno kapne par kapi ako je nakon rada nagnem naprid na onaj nosač zaštitu motora.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Jedno pitanje ekipa znači Goldoni 140 SS iz 80 ih, kako nemam pločicu sa oznakom na motoru kako detektirati koji je to tip motora?
 

Najnoviji postovi

Na vrh