• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Lda 75,80,450,451,510 idu na 5kg, ne znam točno za 530, al ako pomaže išta....

Našao podatak... Piše 4kg za 530....
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Evo ekipa jedan primjer safety sistema za Goldoni-Labin super specijal.
Vidim po forumu ljudi pišu o tome stariji modeli to najčešće nisu imali a na onim di ih je bilo obično su te crvene ručke davno pukle i prestale imati ikakvu funkciju.
Znači više manje je jednostavno za napravit, ja san to radija u vrime korone pa sam malo improvizira jer nisam ima pristupa željezariji. Kao što se vidi na slici ručica je pri ruci tako da se može brzo reagirati u slučaju potrebe, a služi i za gašenje motokultivatora pri svakodnevnom radu.
IMG_20200826_152027.jpg

thumbnail.jpg
Ručica za gas.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ja sam stavio čok sajlu od lade i provukao kroz rupu lijevo od upravljača, ona prazna, pokraj poluge špere... Jako praktična stvar....
 

dkalat

Novi član
Tu od
20 Velj 2022
Poruka
24
Ja sam imao tu ručicu i skinuo jer mi je smetala prilikom skretanja mi zapinjalo mi za jakne i onda sam je skinuo....
 

arpadbem

Novi član
Tu od
7 Lis 2019
Poruka
13
Pozdrav ljudi. Kupio sam malog Labina sa benzinskim motorom. Motor je okej, samo malko curka ulje iz menjača kad sam ga dolio do maksimuma.Verovatno semering na spojničkoj osovini oštećen ako postoji .
Drugi veći problem je to što je isključivo bio kod prvog vlasnika korišćen za freziranje : znači prva i kardan.
E sad se javlja problem da hoće ponekad da izbaci kardan u sred freziranja.Nije pravilo kad i koliko često ali zna nervirati kad u sred bašte isključi kardan.
Šta to može biti,ako neko ima iskustva sa menjačem malog Labina molio bih da mi da smernice na šta da obratim pažnju kad budem otvarao poklopac menjača sa ručkama.
Da li je to viljuška neka istrošena , koja je ako jeste ?
Hvala unapred :)
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
235
Getriba rastavljena.
Slijedi zamjena potrošenih dijelova.
Problem je bio u iskapčanju pogona priključaka kad bi ga jače opteretio.
Ako netko ima želju da mu poslikam neki dio getribe sad kad je raskopana, recite.
Klikni na strelicu i prebacit će te na temu sa slikama.
 
Posljednje uređivanje:

arpadbem

Novi član
Tu od
7 Lis 2019
Poruka
13
Hvala,rešeno je doštelovanjem (pomeranjem po osovini za 2mm) viljuške menjača kardana koji je istrošen. Što se tiče ulja,zamenjen je semering na spojničkoj osovini menjača. Ako nekog interesuje dimenzije su
42 x 15 x 7 mm
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

arpadbem

Novi član
Tu od
7 Lis 2019
Poruka
13
Pa mogla je doći i nova viljuška pa da se ne šteluje po osovini,ali odlično je.
Inače čovek od koga sam ga uzeo ,kupio ga tamo krajem 80-tih.....znači oko 40-tak godina.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

arpadbem

Novi član
Tu od
7 Lis 2019
Poruka
13
Još jedno pitanje za iskusne članove....Hteo bih staviti dizel motor na malog Labina.Nude mi kinezi 186F, ali je pitanje dimenzije konusa na radilici.
Da li možda neko zna tačne dimenzije konusne radilice da paše na malog Labina ?
 

arpadbem

Novi član
Tu od
7 Lis 2019
Poruka
13
Kako gde,pa na konusnom izlazu radilice. Zato mi i treba dimenzija izlaza konusne radilice.A druk ležaj je u sklopu korpe kvačila i samo dva prsta ga pritiskaju,tj.odvajaju od konusne lamele.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh