• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pa koji vas je đavo spopao, ta kosilica služi za košnju drača među nasadom božićnih jelki....tu su jarci, krtičnjaci, izboji, nož udara po zemlji...tu traktorska kosilica nemože ući, a i raspala bi se....a što se tiće novaca, svaki odlučuje kud će s njime...honda je upravo space shuttle za takve kosilice.

nije nas đavo spopao,:icon_mrgreen: , mi sa đavlom se hvatamo u koštac kad je fakt u pitanju.

stvarno nemam namjeru da se natežem sa nekim ali specifikacija te hondine kosilice je i košnja trave do 7,5 cm koliko mi se čini,pa neka je i 15 cm, a gdje tu onda drač?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Aj te mi onda objasnite koliko kw ima ručna kosa i kakvu travu može kositi......gospodo nije vrag da ne znate kako ona izgleda:biggrin:...ili je možda fakt da ona to ne može?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Aj te mi onda objasnite koliko kw ima ručna kosa i kakvu travu može kositi......gospodo nije vrag da ne znate kako ona izgleda:biggrin:...ili je možda fakt da ona to ne može?


eeee a ručna je neprocjenjiva, a ova košta 12000 kunića.a to mnogo boli :icon_lol:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Poznavajući te, znam da si zaboravio sa njom raditi.....ljubomora izjeda....nije vam to dobro...krenula je rasprava da 5 konja ne može takvu travu kositi...a vi nikako nemožete zaspati zbog cijene.....tu vam ja ne mogu pomoći....nego što ti ne lopataš snijeg a ne se ko amer vozikaš rolbu po dvorištu....možda zato jer nemaš 100 kvadrata dvorišta.....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Poznavajući te, znam da si zaboravio sa njom raditi.....ljubomora izjeda....nije vam to dobro...krenula je rasprava da 5 konja ne može takvu travu kositi...a vi nikako nemožete zaspati zbog cijene.....tu vam ja ne mogu pomoći....nego što ti ne lopataš snijeg a ne se ko amer vozikaš rolbu po dvorištu....možda zato jer nemaš 100 kvadrata dvorišta.....

jesam jesam dao 12000 kuna za rolbu pa sad rolbam :icon_weed: al nema 5 ks
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jesi, jesi, koliko si samo jaukao tu na forumu kad si tu kantu dovukao na dvorište....to si zaboravio.....a honda, info samo za tebe, plačena ispod 7000kn.....:icon_anal:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Jesi, jesi, koliko si samo jaukao tu na forumu kad si tu kantu dovukao na dvorište....to si zaboravio.....a honda, info samo za tebe, plačena ispod 7000kn.....:icon_anal:

u pravu si,da te nema trebalo bi te izmisliti.:icon_mrgreen:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Naravno da sam u pravu, zato i postojim....sjeti se koliko si lud bio radi te rolbe...a sada ju sa Labincem vrtiš...to je đabe ako ga imaš, jel?:(wasntme):....zaspamao si cijelu temu sa tom cijenom....ne znam jel iz tvog đepa možda.....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
i kod mene čekaju na red od kada je stigao trimer....:icon_lol:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Labin Progres - koji je ovo model?

Pozdrav Forumaši!

Evo namjeravam kupiti Motokultivator koji mora imati preko 10KS i 4x4.
Sad sam našao ovaj:

ueJrWqYcH4Pn-1033556.jpg


ueJrWqYcH4Pn-1033557.jpg


ueJrWqYcH4Pn-1033558.jpg


Vlasnik nezna koja je godina i koji je model. Jeli zna možda netko o kojem modelu i godini se radi?
Ja sam novak kaj se tiče motokultivatora i zanima me, jel je cijena od 13500 HRK prevelika za to godište (neznam u kojem je stanju mašin,a on veli da radi super. Moram ići pogledati). Uz ponudu ide i prikolica.

Hvala na ogdovorima, pozdrav :drink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to ti je labin specijal ali starija serija sa fiksnim ruckama. sto vidim na slici ima 15 col gume sto je velika mana za menjac tog mtk. drugo moras preradjivati rucke ako mislis neki prikljucak kaciti jer ovako samo grezu mozes. prikolica je original za taj kultivator ali po meni je to prevelika cena . to je snage 10 ks i motori su bolji nego novije serije.i taj mtk je farban i prilicno se naradio. po meni prejaka cena za taj model. trazi model posle toga sa okretnim ruckama i dve rucice menjaca taj je bolji.ima masku do dna motora sa mrezicom
 
Posljednje uređivanje:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
to ti je labin specijal ali starija serija sa fiksnim ruckama. sto vidim na slici ima 15 col gume sto je velika mana za menjac tog mtk.trazi model posle toga sa okretnim ruckama i dve rucice menjaca taj je bolji.ima masku do dna motora sa mrezicom

Misliš na taj model?

mtk2.jpg


Znači ovaj specijal nema 14KS? Nije mi jasno što misliš sa "To je mana za menjač"?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e ovaj na slici ti je sa okretnim ruckama. svi su oni sa 10ks motorima. najstarija verzija prvi tip je imao 12ks motore . u mom kraju svi koji su na 15 col gumama su redovno radili menjace.[kvarovi] mnogo vece opterecenje za sam menjac jer je dosta brzi sa tim gumama. mnogo losiji i za frezovanje i kosenje jer je visok. bolje je mnogo sa standardnim 12 col gumama.njihov menjac je nezan. ako se vodi racuna i pazljivo rukuje i nepreopterecuje moze decenijama trajati ali nestrucno rukovanje i teranje do mah. mozes raditi svake godine. stavke delova nisu jeftine. moj otac je kupio cim je labin poceo da radi specijala prvu seriju sa skroz fiksnim ruckama i lombardini motorom .jako mala serija. prodao ga novog da nepricam zbog cega kucnom prijatelju. dan danas nista nije pipnuto na mtk sem zamene ulja. covek strogo vodi racuna i sluzi. vecina ih siluje teretom i nevode racuna pa rade menjac jako cesto. imam dvojicu drugova koji skoro svake dve godine daju oko 300-800 eur za popravku menjaca. ovaj sa 15 col gumama pogotovu i prodao ga pre dve godine
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav
Ispričavam se unaprijed zbog teme pitanja dali netko ima proširivače za prodat malo povoljnije, za labin green14ks
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Evo u petak idem ovog pogledati.

mtk2.jpg


Meni zasad treba samo za prijevoz tako da veličina gume nebi smijela smetati. A kad ću kupit frezu onda ću i uzet manje kotače.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kazem ti zameni bolje te gume i felge na 12 col .moras i na prikolici isto i to vodi racuna jel razlicite dimenzije guma napred i pozadi vrlo brzo samelju menjac. taj sa okretnim ruckama je bolji da nemoras preradjivati fiksne, zbog kacenja prikljucaka otpozadi. menjac je laksi jer su dve rucice mnogo pogodniji zbog saltanja i manje dobija luft u biracu brzina.sve ostalo je isto
 

Najnoviji postovi

Na vrh