• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je ta standard lada 1200. zadnja se zvala ziguli ruska 1300 ccm motor sa lancom a isto sve. imao sam je. samo na taj stavi kake gume i felge napred take i pozadi i neboj se.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ako bi mi kultivator bio potreban to bi ja več davno učinio.Kod mene je on na odmoru,par puta na godinu ga upalim,malo provozam do birtije,pokoji put se i nadje prevoz drvi.Imam još Vinkoviča pa on malo više radi ali i on umorit kot mene se neče.Obadva sta kod mene više iz hobija nego iz potrebe.Ako bi ga trebo za rad ne bi ni stavljoovih felga na njega.Tako da i stalni 4x4 kod mene bez veze.:drink::tractor:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
I kako se taj model labina na kraju zove? To specijal?

mtk2.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cini mi se da je naziv super specijal. sve mu je isto sem rucki i biraca sa dve rucice i maske
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav
Imam jedno pitanje pa bih vas molio za hitniji odgovor , imam novi green 14 ks s gumama 6.50/80/12, a na prikolici su mi gume 5.00/12, dali tako valja za transport, na kardan ili ne...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kakve napred take i pozadi na prikolici. stavis jednu kraj druge i uporedis po visini. rekao bih da su 5.00 -12 nize. nije bitna sirina gume nego njena visina [obim] da nedolazi do razlike u prenosu. neznam bas za gren ali trebalo bi da isto vazi i za njega. vidi na slici original prikolice i mkt dal su iste dimenzije .kod nas su stavljali na prikoljicu 145-80-13 gume na prikolicu i po visini odgovaraju kao na mkt.sad sam gledao prikolicu original za grena. nosivost 1t i isporucuje se sa gumama 5.00-12 i 6.50-80-12. znaci za verovatno dva mkt. mislim da je specijal nosio 5.00-12 pa su verovatno te na prikolici gume za njega namenjene. trebao bi ih zamenuti za 6.50-80-12 za grena da ti budu iste. obicno se razlika oseti u pogonu sva 4. ako je razlika u gumama kad kreces ili trgne rucke dole ili izdigne gore.
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pozdrav
Imam jedno pitanje pa bih vas molio za hitniji odgovor , imam novi green 14 ks s gumama 6.50/80/12, a na prikolici su mi gume 5.00/12, dali tako valja za transport, na kardan ili ne...


valja za transport,obim je bitan 12 "
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a cega obim je isti :felge ili guma. felgi jeste ali ovih guma nije. kad je vec tako ko sto kazes stavi na svoj neke gume 7.50 12 ako postoje na prikolicu a napred 5.00 -12 pa vidi sta ce se desiti. colaza felge je jedno a colaza i sirina gume je sasvim nesto drugo i ima dosta parametara
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Gledajući u visini ove 6.50/80/12 su negde oko 57cm a ove 5.00/12 su 50 cm, pa sad razmišljam, još ga uopće nisam vozio na sinhr. već samo sa prednjim pogonom , a mislim da ću skinut kardan dok ne nabavim neke gume, tj. onda moram i nove felge........
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Par postova nazad sam napiso kako ja vozim,ili na frezu menjač u neutralu ili samo preko menjača.Ako nemaš veliku potrebu za 4x4 može te i tako zadovoljit.Na mekom terenu možeš i nasinhrovano jer točak če proklizit,bes straha da polomiš getribu.Najsigurnije ti je nabavit još dvije gume iste ko na kultivatoru.Prikolica ti je original ili home made.L.P.:icon_thumright::tractor:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nemoras ti skidati uopste kardan. vozis sa pogonom samo kultivator ili samo kardan znaci samo vuce prikolica.felge nemoras jer su isto 12 col. mozda su malo uze ali se moze namontirati 6.50-80 -12. jedan col je priblizno 2,5cm tako da 6,50 izadje 16,25cm.to ti je priblizno 165-80 12 guma od automobila ali tu dimenziju je tesko pronaci. izmeris obim gume znaci okruzis je po sredini sare skroz ukrug i po tome najlakse pronadjes odgovarajucu . moze tu na prikolicu i sa 13 cola guma i felga samo po tom obimu da budu u bar 1-2cm iste
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Prikolica je orginal , kupio polovnu ali su gume gore 5,00/12 , a ionako su lošije imaju šaru ali valjda od starosti, pa ću probat nabaviti gume kakve su i na motokultivatoru, a kardan sam skinuo za svaki slučaj , ima samo 4 vijka 5 min. posla.

Bitno je samo dali sigurno gume 6.50/80/12 pašu na felge od prikolice.
 
Posljednje uređivanje:

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ako skidas 12-ice i stavis 12 mora da pasu samo ti je razlika u balonu vislji nizi,trazi kao prednje i zavrsi poso zbog vuce.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Prikolica je orginal , kupio polovnu ali su gume gore 5,00/12 , a ionako su lošije imaju šaru ali valjda od starosti, pa ću probat nabaviti gume kakve su i na motokultivatoru, a kardan sam skinuo za svaki slučaj , ima samo 4 vijka 5 min. posla.

Bitno je samo dali sigurno gume 6.50/80/12 pašu na felge od prikolice.

te 5.00-12 su isle na starog specijala jer su mi predne tih dimenzija.posto ti je taj nov tip a nema niko kod nas da bih ti sa sigurnoscu rekao nemogu garantovati. labini su uvek isli sa gumama u paru neznam zasto bi to sad bilo drugacije. kazem ti taj tip prikolice se isporucuje fabricki sa 5,00-12 ili sa 6,50/80-12 . zato bi sigurno po meni 90% trebalo da ti budu iste na prikolici kao i na mkt

index.php
mislio sam da ce kopirati ovu stranicu na goole ali kolko vidim neotvara. evo ti na tom linku original prikolica i karakteristike tvog kultivatora. gren se isporucuje sa tri kompleta razlicitih guma. sa 5,00-12 ili 6,50/80-12 ili 5,00-15. znaci da bi se tako i prikolica morala uskladiti po gumama koje mkt gren nosi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

LEINAD

Novi član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
6
Stipe,1.sve četiri gume moraju biti istih oznaka.Tvoj MTK ima 6.50x80x12,ali to kod različitih proizvođača nije tako,npr."Sava" ,"Petlas",Starmax" imaju istu gore navedenu oznaku,ali Savine gume su veče.Savjet:isti proizvođač na MTK i na prikolici. Preporuka za prikolicu također široke felge za iste gume. Ovo neznanje mene je koštalo 1000 kn.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
ja sam čak naletio na trayalke...:icon_mrgreen:...za sada su se pokazale dobre....
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav
Ma kužim ja da treba sve četri iste znači da ove 6.50/80-12 savine gume ne stanu na felge od prikolice ili,,,,,,,,,
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
felge na prikolici su isto 12 col. znaci da mozes ubaciti i ove 6,50/80-12 u njih. na srcu felge izmedju rupa trebalo bi pisati sirina felge u colima.posto ubacuju razlicite gume moze se desiti da su uze felge na prikolici ali opet se mogu namontirati ove gume. felge su vecinom univerzalne za dve nekad i tri priblizne dimenzije guma ,tako da nebi trebao imati problema zbog toga
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Koje ulje da koristim?

Pozdrav,

evo kupio sam mtk :cool2:

Samo bi trebalo ulje zmjeniti jer je stajal godinu dana (makar ulje mi izgleda dosta dobro).

Koje ulje da koristim i koliko litara ide u ovaj motor?

20130301_174904.jpg


20130305_131533.jpg


20130305_131542.jpg


Piše na maski da je labinprogres super specijal LUX.

Nisam dobil nikakvu knjižicu s njime (upute). Ima gdje na netu za skinuti upute za taj MTK? U kojima i piše kako mjenjati ulje itd...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa na samoj tablici ti pise koje ulje. posto pretezno se koristi na temperaturama preko 10 stepeni sipas sae30 za dizel. sipaj samo kvalitetno ulje .ako ga mislis koristiti i na hladnijem vremenu mozes i 15w40 koristiti. sad za kolicinu ti nemogu das tacno reci koliko ide u taj motor. u labinov , imt 509 i dmb ide 1,8 L u motor. stavi motor da stoji vodoravno i sipaj izmedju min i mah na meracu. sacekaj malo da sidje ulje pa proveri ponovo da nenaspes previse. na tim motorima treba biti uvek na mah. vecinom rade pod velikim nagibima i zbog samog hladjenja ulja pozeljno je tako
 

Najnoviji postovi

Na vrh