• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Vica hvala ti puno na ovome.
Ide jedan mehaničar sa mnom u petak pa će mi reći jel to šta valja ili ne. :icon_mrgreen:
Hvala bogu nije mi jaka sila da kupim mtk pa ću vidjet jel se isplati
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
samo mi nemoj reći da je hondin trimer :icon_rofl:
ne,husqvarna je....
kazem ti zameni bolje te gume i felge na 12 col .o

ja imam sa dvanajsticama specijala,nekak mi sa njima izgleda stabilniji kad idem u polje sa njime,ali imaju manu,dosta si niži pa kad ideš preko hupsera moraš paziti da ne nasjedneš i popigaš kardan...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cuj ni sa 15 -cola nije mnogo vislji ali obim je mnogo veci i brzina. to je mala serija koja je izasla. kod nas su svi skoro poskidali 15 jer su ucestali kvarovi menjaca sa njima. i traktor nasedne na vagas nekad iako je mnogo vislji. ide se nakoso pa vecinom nezakaci. a ima resenje i za kardan da se podigne na sredini pa onda nezakacuje nikad
 

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
Ako ćeš mtk koristiti isključivo za prevoz sa prikolicom nije ti bitno koje su ručke. Obrtne su potrebne za priključke koji rade u rikverc kao što je kosa, daska za sneg, vile i grabulje za seno i sl. Što se trajnosti ručki tiče slično je, od rada i jedne i druge se istroše.
Mtk sa 15 colnim gumama ima veću visinu od tla, slabiji je za celu jednu brzinu i ima veću nosivost.
Što se tiče opterećenja menjača zbog veličine guma tu baš nisam siguran da su krivi točkovi. Tu je u svakom slučaju odgovoran vozač, da pazi i čuva mašinu. Ako nema osećaja slomiće ga sa bilo kojim točkovima.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ja bi pre gledo kakva je masina i menjac,a tockovi to su price nema valjda jednu brzinu samo pa ce stradati zbog veceg prenosa. de zapne imas sluh pa saltaj i ne pretovaraj to ti je zastita menjaca.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Mtk sa 15 colnim gumama ima veću visinu od tla, slabiji je za celu jednu brzinu i ima veću nosivost.
.

moje su gume 12" nosile paletu blokova 20-ke,i to je bio limit prikolice,iako mislim da bi gume još podnesle tereta,tako da mi to nije jasno kaj si mislio s time..:cool:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
osnovno i jeste nepretovarati ako se zeli sacuvati menjac. oni su predvidjeni za 400-500 kg tereta a ko pretovara brzo ga lupi po djepu pogotovo ako je grub sa menjacem i vozi losim putem. sa 15 je dosta brzi i nezgrapan u voznji teze se mota cisto otima se. vozio sam oba. sa prikljucima je skoro nemoguce raditi zbog visine [nepodesan] velika je razlika za jednu brzinu kad nemas a uspon ili moras zbog loseg puta polako pod teretom a on nemoze.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
vica jesi ti siguran da je ovaj labin o kom pricamo 10ks. ja mislim da je jaci. ko i na ostalim vecim
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
vica jesi ti siguran da je ovaj labin o kom pricamo 10ks. ja mislim da je jaci. ko i na ostalim vecim

Sigurno je jaci,koliko ja znam on ima oko 12.5ks.Jedino jedna serija acm motora koja se ugradjivala na veliki labin ima10ks.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u te podatke o snazi se ni bog nemoze snaci. kod nas su vecinom svi registrovani i pise im 10ks. samo onaj sa fiksnim ruckama je radjen i sa jednim i drugim .negde pise 10 negde 12.5. cak su jedno vreme svi pricali da su ovi od 12.5 14ks. kad sam pogledao saobracajne na par komada nijedan nema tu snagu.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako je DMB ld 450 onda je 10KS....na način kako se po današnjim standardima mjeri snaga... 510 bi bila 11.5-12 ks
 

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
Petnaestice gume idu samo uz prikolicu, dvanaestice su predviđene za priključke.
Snage mu ne nedostaje, ima dovoljan izbor brzina.
Kolika je snaga motora zavisi koji je motor ugrađen i kako se meri. Znam za DMB motore da je od 454cm3 - 10KS, a od 515cm3 - 12,5KS (ili 14 i 15KS zavisno kako se meri). A ugrađivani su i italijanski acma i sl.

http://www.dmbfmm.co.rs/Programi motori.htm
 
Posljednje uređivanje:

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
3ld510 razvija snagu od 9kW, preracunato u konje ispada 11,7 zaokruzeno 12KS.... to je snaga koju moze razviti za promjenjivi broj okretaja i za kratkotrajna opterecenja....
 

Prilozi

  • Image.jpg
    Image.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 206

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Labinac sa 15 točkovima i produžecima od punog železa.Svaki produžetak teži 32kg.Za asfalt i za vuču pogonske prikolice je super,ali za nešto radit baš i nije upotrebljiv.Za radit imam origi produžetke i 12 točkove sa zimskim gumama jer njegove su raspale od starosti ove su bile djabe pa sam stavio.Samo su one prave sa kockama.L.P.:icon_pidu:


 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Labinac sa 15 točkovima i produžecima od punog železa.Svaki produžetak teži 32kg.Za asfalt i za vuču pogonske prikolice je super,ali za nešto radit baš i nije upotrebljiv.Za radit imam origi produžetke i 12 točkove sa zimskim gumama jer njegove su raspale od starosti ove su bile djabe pa sam stavio.Samo su one prave sa kockama.L.P.:icon_pidu:


[/QU
dobra fora
zanima me jel ti mozes usaltat u rikverc i ukljucit kardan
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kardan upotrebljavam samo pod frezom ,pogon na sva četiri samo ak zagusti negde pa da može proklizit.Na asfaltu i makadamu ili prednji pogon ili zadnji pod frezom jer mi se ne poklapa obim točkova na prikolici 13 cola.Rikverc je prvi pogon a u blatu može i sva četiri da ne dodje do onoga što ne treba.Prikolica je home made s ladinom diferencjalom i služi ok.:icon_thumright:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kardan upotrebljavam samo pod frezom ,pogon na sva četiri samo ak zagusti negde pa da može proklizit.Na asfaltu i makadamu ili prednji pogon ili zadnji pod frezom jer mi se ne poklapa obim točkova na prikolici 13 cola.Rikverc je prvi pogon a u blatu može i sva četiri da ne dodje do onoga što ne treba.Prikolica je home made s ladinom diferencjalom i služi ok.:icon_thumright:

koje lade ti je diferencijal. samo od lade 1200 standard i karavanke 1200 pasuje i fijat 1300/1500. ako su od specijalke 1500 i 1600 ili bilo koje rive to su brzi diferencijali i nemozes zgodno uklopiti prenos. stavis iste gume i felge i nemas onda problema nikad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh