• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
pa na samoj tablici ti pise koje ulje. posto pretezno se koristi na temperaturama preko 10 stepeni sipas sae30 za dizel. sipaj samo kvalitetno ulje .ako ga mislis koristiti i na hladnijem vremenu mozes i 15w40 koristiti. sad za kolicinu ti nemogu das tacno reci koliko ide u taj motor. u labinov , imt 509 i dmb ide 1,8 L u motor. stavi motor da stoji vodoravno i sipaj izmedju min i mah na meracu. sacekaj malo da sidje ulje pa proveri ponovo da nenaspes previse. na tim motorima treba biti uvek na mah. vecinom rade pod velikim nagibima i zbog samog hladjenja ulja pozeljno je tako

Hvala. A da pise mi ali nisam znal koja kolicina ide unutra.
 
Posljednje uređivanje:

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Pozdrav,

evo kupio sam mtk :cool2:

Samo bi trebalo ulje zmjeniti jer je stajal godinu dana (makar ulje mi izgleda dosta dobro).

Koje ulje da koristim i koliko litara ide u ovaj motor?


Piše na maski da je labinprogres super specijal LUX.

Nisam dobil nikakvu knjižicu s njime (upute). Ima gdje na netu za skinuti upute za taj MTK? U kojima i piše kako mjenjati ulje itd...
dal ima labin progres od 14 ks s ovakvim volanom, di bi se to dalo nac ako ima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislis sa ovim okretnim ruckama. labini stariji neaju motor preko 12,5 ks ,koliko ja znam. labin gren ima 13,6ks i ovakav tip rucki koliko sam video .
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Koji od 14 konja,jel mislis na onaj sa okretnim ruckama i dmb motorom(kao sto ima deex i mtd001),ako mislis na taj,njih ima dosta,a vec smo dosta puta razjasnili da ni jedan fabricki ugradjivan motor nema 14ks,ali je tako poznatiji u narodu.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Koji od 14 konja,jel mislis na onaj sa okretnim ruckama i dmb motorom(kao sto ima deex i mtd001),ako mislis na taj njih ima dosta
cekaj more . jel dmb motor ima 10 ks koliko ja znam a labin 12,5ks .na super specijalima. svi super specijali imaju okretne rucke . mislio sam da vitomir hoce od 14ks a jedini gren ima priblizno. a to jeste da svi vole reci da su 14ks samo ni meni nije jasno kako je to poteklo
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Labin nije nikad proizvodio motore,vec su ugradjivali najvise dmb,a takodje i lombardini(kod grena onaj sivi sa alnaserom),acme,a u zadnje vreme one korejske.Koliko ja znam dmb ima 12.5ks.A to da ima 14ks je poteklo kako sam ja cuo,da kad se zakaci kardanska prikolica,posto je pogon4x4on dobije 1.5do 2ks dodatne snage.
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
cekaj more . jel dmb motor ima 10 ks koliko ja znam a labin 12,5ks .na super specijalima. svi super specijali imaju okretne rucke . mislio sam da vitomir hoce od 14ks a jedini gren ima priblizno. a to jeste da svi vole reci da su 14ks samo ni meni nije jasno kako je to poteklo

ima negdje na forumu pojašnjenjo odkuda ptiče pojam da mtk imaju 14 konja,u biti nemaju ali se tako piše
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e sad mi je sve jasno .u pravu smo i ja i ti. 3ld450 je 7,3kw ili 10ks a 3dm 515 je 9,2 kw ili 12,5ks. a ono sto ih zovu 14ks je sto se pre racunalo po sae normama tako da manji dmb je 14,3 ks a veci 15ks
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
oni imaju navedenu vecu snagu, recimo tih 14KS, a u stvari je 12KS, zato jer je 14KS izracunata snaga s obzirom na gorivo i zrak, dok kad se od te snage oduzmu gubici zbog trenja u lezajevima, gubici ventilatora, gubici uljne pumpe, gubici bosch pumpe, gubici ispusnih plinova i masa drugih gubitaka, tada se dobije snaga koju motor daje na zamasnjaku, a to je sada tih 12KS...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da to je po sae normama koje su ranije tako racunate. zato je i ostalo u narodu tih 14ks da ima.sae norma racunala go motor po snazi
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
neznam od kud je poteklo,svi govore od 14 ks pa sam i ja to prihvatio,npr. kad odes na njuskalo svi pisu 14 ks :)
pa i ja to onda tako kazem ,jer da kazem tih 12.6 svi bi me bljedo gledali heheheheh ,sta je sad to
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Hvala. Vidim da su upute za noviji model nego moj. Ima koje bas za taj?
tebi je labin super specijal samo sa acma motorom. sve je isto samo acmin je cini mi se malo slabiji ali jako dobar motor.ja mislim na ovim temama labin progresa da ima negde i sa acminim motorom.sad sam gledao acma motore na googlu. tvoj motor zagi 82 je 540 ccm i ima 12,8 ks znaci da je jaci i od ovih ostalih u specijalu.koliko sam procitao na plocici motora to je taj tip ADN 54w
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Koliko se meni čini, taj Acme je najjači motor koji je tvornički ugrađivan na SSa
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Jel zna tko ovi položaji ručke donjeg vratila. U starom priručniku ima 3 pozicije (brza, spora, sinhro) u novom priručniku (strana 4 ove teme) ima 5 (brza, N, spora, N, sinhro).
Sad nisam još izprobao,koja je sad prava za taj model? da nebudem sjebo kada ukopčam prikolicu ( žena će me ubiti :icon_axe:) a i čini mi se da su iztrošene pozicije. Nisam naviknut na toliko lufta u upravljačima :icon_eyes:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imas spori kardan ,brzi kardan i sinhro . izmedju njih je ler[ N] spori kardan i brzi koristis samo kad sama prikolica vuce. znaci menjac mkt na ler a ubacis u spori ili brzi kardan u zavisnosti od opterecenja i brzine kojom zelis ici. sinhro se koristi u vuci na sva 4. znaci menjac u koju hoces brzinu i ovu na sinhro i pogon je sinhronizovan i vuce i mkt i prikolica brzinom kojom odaberes na menjacu. ako se plasis zene daj njoj da salta
 

Najnoviji postovi

Na vrh