• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
Pozdrav,

evo kupio sam mtk :cool2:

Samo bi trebalo ulje zmjeniti jer je stajal godinu dana (makar ulje mi izgleda dosta dobro).

Koje ulje da koristim i koliko litara ide u ovaj motor?

Nisam dobil nikakvu knjižicu s njime (upute). Ima gdje na netu za skinuti upute za taj MTK? U kojima i piše kako mjenjati ulje itd...
čestitam na kupnji...
ja ti koristim ina super5,i mislim da ide oko 2,5 litre.....sa filterom...
mislim da imam upute ako hoćeš.....
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
čestitam na kupnji...
ja ti koristim ina super5,i mislim da ide oko 2,5 litre.....sa filterom...
mislim da imam upute ako hoćeš.....

Bok može daj mi pošalji (poslat ću ti mail adresu preko poruke). Ja sm sada kupio neko njemačko ulje SAE 30. Pa valjda neće škodit.Ovajprethodni vlasnik se vozio sa uljem,boga ti, kada sam ga ispustio tako je bilo zamazano i gusto - :icon_hang:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Imam frezu na oku. Jeli paše freza mondial na super specijalku? Izgleda mi da su isti priključki :^):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e sad u to nisam siguran .cini mi se da je manja i da ima razlike ali nisam siguran.nisam imao jednu kraj druge da bih mogao detaljno uporediti a i zaboravlja se
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
e sad u to nisam siguran .cini mi se da je manja i da ima razlike ali nisam siguran.nisam imao jednu kraj druge da bih mogao detaljno uporediti a i zaboravlja se

Da, manja je. Specijalka ima 80cm a mondijal 71cm. Samo je pitanje jeli paše priključak. Sutra ću isprobati.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cini mi se da ima oko kacanja al davno sam je video jer su mnogo retke spram specijala. probaj pa javi .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Imam frezu na oku. Jeli paše freza mondial na super specijalku? Izgleda mi da su isti priključki :^):


nepaše.niti priključno niti smjerom rada vratila.moraš tražiti frezu za SS inače dobiješ ovo što sam i ja iskusio:

http://www.youtube.com/watch?v=AgRGM4RxrmQ

ovo je moj snimak,nakon kupnje nove freze.koje razočarenje.obrati pokret točkova i freze,sve će ti biti jasno
 

jakso001

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
74
Da, manja je. Specijalka ima 80cm a mondijal 71cm. Samo je pitanje jeli paše priključak. Sutra ću isprobati.

ako nekom treba motor 13 ks.benzin.mjenjam za roto kosu ili malcer.imam labinku mondijal.
 

Prilozi

  • mak.....JPG
    mak.....JPG
    40.7 KB · Pregleda: 143
  • MOT..JPG
    MOT..JPG
    24.2 KB · Pregleda: 134
  • MOT.JPG
    MOT.JPG
    39.8 KB · Pregleda: 137

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
nepaše.niti priključno niti smjerom rada vratila.moraš tražiti frezu za SS inače dobiješ ovo što sam i ja iskusio:

http://www.youtube.com/watch?v=AgRGM4RxrmQ

ovo je moj snimak,nakon kupnje nove freze.koje razočarenje.obrati pokret točkova i freze,sve će ti biti jasno

Skoro sam najebo i kupio frezu za mondijal. Eto baš od distributera za labin naručio original. Gledao sam kotače u kompletu. Pa malo su munjeni, za jedan kotač oče 900 kunčića:^):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
taj distributer nije bas pod vaser vagu. mozes skoro sve 4 kupiti za te novce. trazi to polovne ili trampi za tvoje uz neku manju doplatu
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
taj distributer nije bas pod vaser vagu. mozes skoro sve 4 kupiti za te novce. trazi to polovne ili trampi za tvoje uz neku manju doplatu

Naručio sam samo frezu. Kotače nebudem kupil za 900 po komadu, pa za to dobim fensi šmensi aluminijske sa super gumama za auto. Gledat ću po oglasima ili nazvat labin u Sesvetama, možda imaju kaj jeftinije.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Naručio sam samo frezu. Kotače nebudem kupil za 900 po komadu, pa za to dobim fensi šmensi aluminijske sa super gumama za auto. Gledat ću po oglasima ili nazvat labin u Sesvetama, možda imaju kaj jeftinije.

koju si kupio frezu? sa oblim ili kvadtratičnim poklopcem? koja cijena ako nije tajna
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
koju si kupio frezu? sa oblim ili kvadtratičnim poklopcem? koja cijena ako nije tajna

Na sliki u katalogu je bila kockasta, ali ima priključak pravi sa onim šarafima koji se zakopčaju i okrenu. Cijena je 3400kn a i naručio sam još onaj kotačić koji se spoji odozdola da mogu frezu vozit do njive, a kotačić košta 190 kn :icon_hang:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
E sad samo da pitam, prije nego kupim točkove koji nepašu.
Kultivator je proširen, ja bi ga i trebao po ljeti da mogu frezati redove u kukuruzu. Znači da moram skinuti proširenje.

prosirivac.jpg


Sad, ako stavim 12 colnate točkove, jeli oni pašu bez proširenja a da ne smetaju ručkici mjenjača? :icon_scratch:

ruckica.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nema veze dal bili prosirivaci ili koje felge .nemoze zakaciti nikako ali nemozes frezovati sa 15 col tockovima jer je previsok i plitko ide a prednji kraj gleda u oblake. znaci moras sa 12 col. i mnogo lakse i lepse frizira
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nema veze dal bili prosirivaci ili koje felge .nemoze zakaciti nikako ali nemozes frezovati sa 15 col tockovima jer je previsok i plitko ide a prednji kraj gleda u oblake. znaci moras sa 12 col. i mnogo lakse i lepse frizira

ako felge nisu originalne kao kod mene od fićemonda nemože raditi bez proširivača
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Za pocetak mozes uzeti felne od kola,dok nekupis fabricke,nego ja mislim da kad se okrenu felne,da spoljna strana dodje unutra,moze bez prosirivaca,tako je bar na mojoj frezi.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh