• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
bosanac,ja kosim samalim labinom i rasirio sam ga na 70,nije problem u kosevini.

nevalja u transportu i kad se ide brze pa zato kad trsne negde itd strada nesto u menjacu,zato je bolje uze.

ja sam kosio kud jedva koza ide i nije mi se prevrto nikad.
 

SAME TAURUS 60

Novi član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
27
bosanac,ja kosim samalim labinom i rasirio sam ga na 70,nije problem u kosevini.

nevalja u transportu i kad se ide brze pa zato kad trsne negde itd strada nesto u menjacu,zato je bolje uze.

ja sam kosio kud jedva koza ide i nije mi se prevrto nikad.

Ma ja sam kupio dobre kopačke pa mislim da ce mi biti od velike pomoci pri kosevini :icon_lol::icon_lol: vidjet cemo ovo mi je prva sezona.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Pozdrav svima imam Goldonija ili Labinca neznam ni sam točno kojeg. od priključaka imam pogonsku prikolicu (sam radio), frezu, okretni plug i vučenu prskalicu. Večinom koristim prikolicu za transport. Kod mene je skoro deset godina i nekih ozbiljnih kvarova nisam imao. U postupku sam izrade paljenja na ključ, pripasao sam alnaser i alternator ali mi fali lova za akomulator i ostale điđe. Kad prođe ova kiša poslikam stroj da mi stručnjaci kažu koja bi to godina mogla biti.
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
pozdrav

čitam temu od pocetka :) stgoh negdje do pola, neke stvari sam nasao neke se nadam da cu nac

ali imam i par pitanja
koliko cca vrijedi goldoni mondial ( 8ks disel) mislim da je bez invertera

i druga stvar
dali ima netko za navedeni kultivator nekakav servisni priručnik mjenjača ili sto vec po cemu bi ga se moglo pregledat, slozit ako je potrebno...

i zanima me iskustvo vožnje takvog kultivatora sa prikolicom koja je opterećena recimo sa 500kg uzbrdo, dosta strmo, dali on to moze povuc
te oranje, dosta kamenitog tla, tipa ovih krčkih kolega :D

hvala

cjenimo tvoje interesovanje za ovim tipom motokultivatora,ali ako tema nepostoji,otvori novu,jer ovo je pitanje specifično za Goldonija i nema mjesta u temi Labin progres.Bez obzira koliko oni bili slični ipak ima razlike i razloga za otvaranje nove teme.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
pozdrav

čitam temu od pocetka :) stgoh negdje do pola, neke stvari sam nasao neke se nadam da cu nac

ali imam i par pitanja
koliko cca vrijedi goldoni mondial ( 8ks disel) mislim da je bez invertera

i druga stvar
dali ima netko za navedeni kultivator nekakav servisni priručnik mjenjača ili sto vec po cemu bi ga se moglo pregledat, slozit ako je potrebno...

i zanima me iskustvo vožnje takvog kultivatora sa prikolicom koja je opterećena recimo sa 500kg uzbrdo, dosta strmo, dali on to moze povuc
te oranje, dosta kamenitog tla, tipa ovih krčkih kolega :D

hvala

Cena zavisi od stanja i tog dali ima prikljucke,a cena im je od 500e do 1000e.Mislim da prikolicu punu nemoze vuci uzbrdo,moze praznu ili do 200kg uzbrdo,a po ravnom moze bez problema pun, ali ima jedan na predhodnim stranama isti ko tvoj sa kardanskom prikolicom,a ona bi trebala da izvuce500kg uzbrdo
.Ja imam slican motokultivator,ali je benzinac,ja sa njum bez problema razoravam ledinu,ali kod mene nije kamenita zemlja.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Evo slika, molil bi stručnjake ako znaju koji bi to model bio i približno godina:icon_pray:
 

Prilozi

  • P4040238.jpg
    P4040238.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 1,128
  • P4040240.jpg
    P4040240.jpg
    69.6 KB · Pregleda: 1,703
  • P4040241.jpg
    P4040241.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 2,710
  • P4040242.jpg
    P4040242.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 1,880

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Po meni je to Goldoni 140 starija serija super speciala vidio sam takav se prodavo pisalo je da je godiste 1990 ali def stari traktori
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nasao sam jednu sliku takvok mkt. u pitanju je goldoni i to su otprilike negde od 80 i neke po godistu. trebalo bi na motoru da imas tablicu sa podacima. to je izgleda standardan motor od 14ks koliko mogu primetiti. iskopace njega sumadinac koji je tip. spor mi net pa mi muka traziti tacan tip a kod nas takvog nisam nigde video. rucke su mu bas specificne
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Motor nek bi bio lombardini LDA80 sa 402kubika i snage 10konja.Oznaka kultivatora goldoni special noviji modeli su dobili dodatak super.To je sa neta.L.P.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izgleda da je rec o 130 specijalu. ima jedan na slikama identican sa ovom maskom i ruckama
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nije sigurno goldoni 130,jer je to novija serija.Negde nadjoh da je ovo goldoni exsport,taj naziv je nosio ovaj motokultivator i goldonijev mali zglobin traktor.Ima dizel Lombardini LA 490 motor,a prva serija je imala benzinski,on ima negde oko 13ks.Menjac je isti ko na labinu bez okretnih rucki,a vidi se i po rucici menjaca.Ovaj je negde iz 70-80godina.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
gledao sam sad i tog eksporta dosta lice. sumadinac jesi pogledao poluosovine na @ plack jackovom goldoniju. nesto to nevidim ni na jednoj slici od goldonija. dali su mu cele takve poluosovine na nutovima ili su to nastavci koji se srafe .
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Te poluosovine su kao neki proširivaći takvog sam ga kupio. Mogu se širiti i sužavati. Imam prskalicu za vinograd pa sam još naknadno stavio i klasične proširivače. Sad više ne koristim prskalicu pa ove suzim i onda je normalne širine. Inače od kvarova sam imao; na prednjem deklu mi se zacvikala "piksa" na radilici i okretala se u deklu. Nebi ni skužil da nisam išao pripasivati zupčanik na zamašnjak i videl da radilica dobrano šeta. Motor je radil bez problema. Na trečoj slici je moj vjeran suputnik, čim čuje da se freza pali odma je na prikolici. Ako ga ne povezem doslovce se uvredi i duri se. Slika mašine tu se vide ti proširivaći
 

Prilozi

  • P4040244.jpg
    P4040244.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 823

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Vrlo je moguce da se radi i o valpandi,ima jedan model,koji je potpuno isti ko tvoj,ili je mozda samo maska od valpande.Ovi prosirivaci sa ovom kao poluosovinom,su mozda naknadno stavljeni,najverovatnije od onih starih toma vinkovica(1970 i stariji)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i ja sam gledao valpadanu isto je jako slicna. samo zbog menjaca mislim da je goldoni jer su veoma slicni menjaci labinovom. ove poluosovine me bune. i 130 specijal ima slican ovom na slici samo su gume manje koliko sam primetio.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To je Goldoni Specijal.....djed svih SSovaca.....mogao bi biti puno stariji....gledajući u katalogu iz 1972. godine
 

Najnoviji postovi

Na vrh