• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
De?ki ju?er sam vozio porušenu gaciju i onak malo uzbrdo u šumi. Upalio 4x4 i malo gasa, kada je išao u brijeg se iskrilo iz auspuha. Jeli to normalno? Po ljeti kad bude suša me strah da ne zapalim šumu...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Dečki jučer sam vozio porušenu gaciju i onak malo uzbrdo u šumi. Upalio 4x4 i malo gasa, kada je išao u brijeg se iskrilo iz auspuha. Jeli to normalno? Po ljeti kad bude suša me strah da ne zapalim šumu...

čim je auspuh iznutra čađav usljed loše nafte,masti i vlage,onda je normalno da pri punom gasu frcaju iskre,nakon nekoliko vožnji i rada sa jačim gasom auspuh će se sam očistiti i neće biti tih pojava više
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
čim je auspuh iznutra čađav usljed loše nafte,masti i vlage,onda je normalno da pri punom gasu frcaju iskre,nakon nekoliko vožnji i rada sa jačim gasom auspuh će se sam očistiti i neće biti tih pojava više

Fala na odgovoru. Znači moram ga prije suše dobro izvoziti. A kad će suša, to bude još potrajalo :biggrin:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma zagi to je vazdusar. retko kad se ugreje na radnu temperaturu da bi ogoreo garez koja se nakupi. cim ide pod vecim opterecenjem i duze normalno je da izbaci iskre jer ih pod vecom temperaturom pocinje paliti u komori za sagorevanje i pogotovu u izduvu. nekad nocu mozes uzbrdo i plaven primetiti kad se dobro zagreje i pod gasom vecim tera. samo to teraj
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
ma zagi to je vazdusar. retko kad se ugreje na radnu temperaturu da bi ogoreo garez koja se nakupi. cim ide pod vecim opterecenjem i duze normalno je da izbaci iskre jer ih pod vecom temperaturom pocinje paliti u komori za sagorevanje i pogotovu u izduvu. nekad nocu mozes uzbrdo i plaven primetiti kad se dobro zagreje i pod gasom vecim tera. samo to teraj

Ok. Izgledat će ko oni traktori na traktor-pull :(devil):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
samo ti njemu daj kvalitetno ulje i da ti je cist filter od vazduha i nemoj ga zaliti. kod mene drugar sta je radio sa tim labinom to je da se krstis a motor jednom samo karicen pre 4 god. a 83 godiste mkt. nece se oni mnogo da se gnjave. jedino zimi i dok je hladan neforsirati a kad je toplo samo gas.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Danas sam bio u trgovini da pogledam kakve gume prodaju. I aju 15 cola sa 5, proizvodi Trayal, 4 platna. Jel te gume valjaju? Ima tko iskustva sa trayal?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
ja ih imam drugu sezonu i nemam zamjerki....za sada,vrijeme će pokazati...
 
S

staffmen

Guest
vidim iz zagorja si.
Odi u vulkal u jankomiru. oni ti imaju te gume za motokultivatore.
Ja tamo kupujem vec godinama, samo provjeri telefonom dal imaju na zalihi. Ako narucit ce ih i doc ce za par dana.
A cijena je najpovoljnija.
4x12 cola za IMT 506 Sava 170kn s popustom na keš
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
vidim iz zagorja si.
Odi u vulkal u jankomiru. oni ti imaju te gume za motokultivatore.
Ja tamo kupujem vec godinama, samo provjeri telefonom dal imaju na zalihi. Ako narucit ce ih i doc ce za par dana.
A cijena je najpovoljnija.
4x12 cola za IMT 506 Sava 170kn s popustom na keš

Pričaš o trayal gumama?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
trajal nije nesto posebno od gume.kod nas su najeftinije ali najbrze se izlizu. mekane. sad su i malo boljeg kvaliteta dok pre su cesto platna popustala pa iskoci balon na njima. e sad neznam ko ih je kupio dal miselin ili neko drugi ali poboljsan je kvalitet
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Staffmen nisam vidio.
Prije par dana čuo sam se sa jednim likom preko oglasa. On mi je pričao da je kupio gume za mtk od Save i da njihove 15 colnate gume imaju veći omjer nego druge tj. Visina nije jednaka. Sad neznam jel to istina i jel sava bolja od trayal. A prije nego idem u jankomiru mjerit omjer gume, možda netko zna.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
vidim iz zagorja si.
Odi u vulkal u jankomiru. oni ti imaju te gume za motokultivatore.
Ja tamo kupujem vec godinama, samo provjeri telefonom dal imaju na zalihi. Ako narucit ce ih i doc ce za par dana.
A cijena je najpovoljnija.
4x12 cola za IMT 506 Sava 170kn s popustom na keš

evo bas sam zvao, nemaju 15" u ponudi, znaci uzet cu Trayal.Ako mtd-u vec drugu sezonu bez zamjerki rade, onda mora da valja nesto. Pa da vidimo :icon_mrgreen:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
izgleda da još imaju stari kalup kad na njima piše made in yu..:icon_mrgreen:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
trajal je sad dosta bolji u zadnjih dve tri godine otkad je privatizovan. samo se brze malo skidaju kramponi jer ima meksi sastav gume.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
imal sam ja još one orginalne rekord gume,tako su bile tvrde ko da je sama plastika,već su bile pod zadnje proklizavale po suhom asfaltu....
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Prokopaval sam podrum i našel sam stare točkove 4x12 od starog kultivatora. Izgleda da rupe na felgi čak pašeju na labina. Pa pitam, jeli širina 4 preuska za frezanje? (imam labin super specijal) :confused:
 
S

staffmen

Guest
imal sam ja još one orginalne rekord gume,tako su bile tvrde ko da je sama plastika,već su bile pod zadnje proklizavale po suhom asfaltu....

I ja imam Rekord gume 4x8 za malog labina.
To mi je rezervni par kotaca. Makar sad njih koristim jer su šire od Savinih.
25g su stare, nisu koristene od pocetka nego su samo stajale.
Jedino su ih misevi malo pogrizli ali su cijele i dalje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh