• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Pa ništa jednostavnije,ovidaš ona dva T vijka mislim da su ključ 24 i izvučeš priključak,a kad stavljaš novi pasiš samo da se kardan dobro uzubi i teraj
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
162
Ovaj od koga sam kupio kaže da jedan čovek ne može da zakači frezu. Koga ja da zovem kad spakujem sve u prikolicu i odem u njivu da mi menja nastavke... A ni za dva čoveka nije baš laka ona frezica
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
ručke okreneš .možeš i pod 90
Ma ne okrecem nista, danguba i ledja bole. Ni brzine ne mijenjam, ni gas ne diram, ni kad frezam, ni kad kosim, kako krenem tako gonim dok ne zavrsim Blokade samo koristim kad dodjem do kraja, kad kosim uvijek se okrecem u lijevo jer na desnu izbacuje travu. Da moram okretati rucke i saltati odustai bih od motokultivatora, nisko mi je to bas, nije bas masina za visoke ljude
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Lakše je priključiti frezu nego frezati sa njom. Kako? Ništa lakše! Namjestiš frezu da priključak stoji pod određenim kutem prema vratilu i samo mtk za nazad i natakneš na frezu , dok ne sjedne na svoje mjesto, onda staviš vide i moreš poć. :cool:
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
162
Pravilno je da se kaže rotaciona ili voćarska kosačica. Ali ivde u mojoj okolini gotovo svi to zovu tarup i onda sam i ja počeo tako.
Uglavnom, ja bih kupio rotacionu kosu koja melje korov i pokreće se preko kardana.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
West
Ovo na tvojoj slici je rotaciona kosa, a ja sam mislio da Tarup znači Malčer!?
Nije, rotaciona kosa je kosa sa diskovima na cijim su krajevima nozevi koji sjeku travu i bude pokosena kao kod strizne. Ovo kod mene samelje travu kao trimerom da si prosao. Ovako izgleda rotaciona kosa za motokultovator i kazu da radi posao dobro al posto meni trava ne treba ja sam isao na malcer
 

Prilozi

  • images.jpeg
    images.jpeg
    3.9 KB · Pregleda: 12

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
162
Da li neko može da napiše kako se menja ulje na velikom labinu? Gde se ispušta, gde se sipa i koje ulje? Na koliko vremena?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Ispuštaš na vijku na karteru ispod motora,mislim da je ključ 17
A sipaš na vrhu iznad podizača ventila,gdje je odušak(izvučeš šipku da lakše guta)
Ulje ide 15 -40
Mjenjaš jednom godišnje
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ovaj od koga sam kupio kaže da jedan čovek ne može da zakači frezu.
Ma ide bez problema,to jedan odradi sam. Ja sam svoju stavio na paletu s kotačima,samo ju pripeljam do mtk i uzubim kardan.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Sipa se šenica, jačmik, ovas, sime rabašpanje, sime trfoljona, sime rupinele, omuljena trukinja itd... , to je što se tiče poljoprivrednih proizvoda.
U građevini se može sipati sablon (pjesak za meltu), riječni i morski pijesak za glazuru delat. :geek:

Ulje se obično lijeva, ulijeva ili nadolijeva. Tako da u frejz se more uliti i na otvor za kontrolu ulja, naravno da se prije toga izvadi čep sa šipkom za kontrolu nivoa ulja.🤩😁
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
radio sam s kolegom iz rovinja , pa me poučio par domačih,... porko dio npr.

najjača od svih je žlomprt
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
162
IMG_4528.jpeg
Da pokušavam sa freziram 4 hektara ovoga ili ne? Po jedan probod sa obe strane. Zemlja nije tvrda i pokošeno je do zemlje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Samo moraš požuriti da ti trava ne zaraste, dok doguraš do četvrtog hekta.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
162
Trave neće biti, dogovor je da bude samo čista zemlja kad dođem. Moram da pogledam ako ima negde kojom brzinom ide u 1 sporoj, to je ujedno i brzina freziranja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,649
Mošda može i u 2., uz višu brzinu kardana ;)
 
Na vrh