• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Na svaku glavčinu ti idu dva lijeva i dva desna, samo prati kako su sad složeni noževi ako su pravilno složeni? Ako su bili mijenjani onda je pitanje da li su dobro složeni?
Vrlo je moguće da ni sad nisu dobro složeni. Ovaj čovek od koga sam kupio nije ni radio sa njom niti zna kako se radi :) Bila mu teška.

Jel vam znači šta da okačim sliku pa da procenite?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,025
Samo prije slikanja digni poklopac da se lijepo vidi
Zamijenit ćeš ih lakše dok je namontirana na mtk
Digni ga naprijed da se osloni na motor,zakoči ga,skini poklopac freze,položi mtk da ti se ne vrati nazad,ključeve u ruke i već ćeš dalje sam skužiti

Noževi su ti lijevi i desni,a sam ćeš već vidjeti da li su dobro složeni,jer ti svaki sljedeći koji je u istu stranu malo kasnije lovi
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Daj ti nabaci sliku te freze?

Sad kad vidi da nema ulja..da se prirubnice klimaju ..splasnuo bude entuzijazam..
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Šta su prirubnice? I zašto misliš da nema ulja? Ne može sa slike da se vidi da li ima ili nema ulja, a i da nema dosuću.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je freza potrosila noževe u kombinaciji s lošim održavanjem vrlo vjerojatno su ležajevi u banani..semering uništen od namotane trave a ulja nema od doba drvenog pluga.

Ulje si trebao provjeriti prije prvog frezanja..isto kao u motoru i mjenjaču.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Pa ja nisam ništa frezirao. Samo probao 10 metara. Kako se to proveravaju ta ulja i koje ulje se sipa? Vrteo sam rukom dok je zakačena i okreće se lagano kao perce.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,025
Ne pun imaš na čepu šipku,mislim da je na čepu četverokut glava vijka ključ 13
U mjenjaču imaš šipku isto četverokut ispod one plastične posudice za alat,samo pažljivo jer mislim da je taj čep-šipka plastični
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,025
Pa ja nisam ništa frezirao. Samo probao 10 metara. Kako se to proveravaju ta ulja i koje ulje se sipa? Vrteo sam rukom dok je zakačena i okreće se lagano kao perce.
To što se vrti,neznači ništa,nego probaj na krajevima motikamrdat gore dolje,da vidiš dali ima lufta,ali vjerojatno je sve ok,ako nije masna kraj motika a ulja ima
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Au hvala ljudi da ste bliže pa da idemo na ručak.

Ja sam listao onaj priručnik što je neko slao pre par stranica i tamo piše da ide SAE u motor, a za menjač ne piše ništa. Jel mogu i to ulje da menjam sam?

Neko na forumu takođe reče da u motor ide 15w40. E sad šta je istina i šta stvarno fabrika preporučuje?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,959
Znao sam liksona koji je trpao ulje u getribu Mute do vrha, a u motor ništa. Sad je ta Muta kod mene, a motor na otpadu :ppozdrav:
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Auuu koliki su ti noževi. Meni su do krivine pojedeni i tu im ne kak šiljak napravljeno. Slikaću posle kad se vratim sa posla.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,959
Da, prema slici taj stroj malo poskakuje jer noževi ne nalijeću kontinuirano na zemlju!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,582
Ma kako ti znaš da poskakuje , kad je tu ralo koje ima zadatak da frezu drži u pravcu i uvijek ima intenciju da frezu vodi i drži je na primjerenom dubini frezanja. Noževi mogu biti i tako složeni u spiralu lijevo - desno , pošto je prenos na sredini. Tako da svaki nož lijevo ili desno lovi istovremeno .

Ako su noževi potrošeni do sredine zakrivljenosti , onda je lako frezirati, manji je otpor za sve motor, frezu i naravno rukovaocu.😆
 

Najnoviji postovi

Na vrh