• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
I ja to mislim. Ipak je motor sofisticirana mašina, ne znam što većina sipa ulje od 3 evra po litru kad ja verujem da je za motor sigurno bolje 15w40.
Da li je LDA i DMB motor u labinu suštinski isti?
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Našao sam pdf uputstvo za super specijal pa koga zanima da mu pošaljem. Ima i tabela koliko ide brzo u kojoj brzini. Prva spora je oko 1.3 kmh što znači da može da frezira kilometar na sat.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Ide frezanje i brže od toga jer ga gura freza ;)
Motori su isti dmb i lda
Mjenjaču neće biti ništa ,ako doliješ ulje 90 ,samo je upitno koje je unutra
Nije problem miješanja ulja u mjenjaču,već nije dobro ko je prije stavljeno rijetko ulje,ali bolje je išta nego ništa
Ako nisi siguran koje je unutra najbolje da promijeniš,neće mu škoditi sigurno s obzirom na stanje motičica
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Znači u menjač sae 90, u motor 15w 40 i u kopačicu ono hipenol 90 ne ili kako se zove...
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
U kom kraju važe oba za dobre. Ovaj moj ima snage sasvim dovoljno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Znači u menjač sae 90, u motor 15w 40 i u kopačicu ono hipenol 90 ne ili kako se zove...
Možeš i u mjenjač i u kopačicu hipenol 90,bit će ti jednostavnije radi dolijevanja ubuduće, ali možeš i kako si napisao
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Počela zamena motičica, za oko 3 sata zamenio sam 4 seta, imam još dva.

Ali imam problem. Motičice koje su do diferencijala i okrenute ka unutra za oko milimetar kače kardan. Mogu da se okrenu al zagrebu tunel sa kardanom. Da li smem da ih skratim (špic) brusilicom za par milimetara ili turpijom ili da stavim podlošku sa strane motičice i kad zategnem podloška će da je odmakne malo?

Druga stvar je da krajnje motičice koje su okrenute ka napolje prolaze pored lima kućišta za pola centimetra. Ako bi nešto gurnulo lim ka unitra motičica bi smrvila bočni lim. Da li i njih malo da skratim za par mm ili isto da stavim podlošku koja će još 5 mm da ih gurne ka unutra. Evo slika i na njoj stara pored nove motičice.

Ova skroz levo je ta što je blizu lima, ne vidi se na slici ali nema više od 7-8 mm do lima od nje
 

Prilozi

  • IMG_4568.jpeg
    IMG_4568.jpeg
    50.8 KB · Pregleda: 15

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ne vidim iz ovog kuta , taj lim s rupom mora biti pod 90 stupnjeva u odnosu na bočni štitnik , u rupu ide gumeni odbojnik , na njega nalegne zadnji poklopac .

ovo kaj zapinje u sredini reži
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
A ako nije pod 90 stepeni? Mislim da mi bočni lim malo ide ka unutra. Ali možda je i dovoljno 1 cm od lima do motičice
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Bočni lim, nebi trebao biti problem, a srednje su i meni zapinjale, slobodno ih pobrusi da ne zapinju, nemoj ih podlagati jer postoji mogućnost da ti pri frezanju pukne podloženi vijak
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Stavi jednu staru motičicu na novu pa ih slikaj zajedno da vidim istrošenost
I preuredi si rilo kako sam ti prije napisao, bit ćeš mi zahvalan
 

Roki128

Novi član
Tu od
5 Lip 2023
Poruka
9
Provjeri jel ima ulja u mašini i getribi.
Gorivo stavi novo, čisto.
Probaj upaliti.
Javi dojmove.
Za početak.
Evo lagani update od danas. Nakon tko zna koliko vremena upalio mondial iz prve, druge :) Promijenio sam ulje u getribi i motoru, očistio filter zraka, promijenio gumice na čepu kartera motora i getribe. Odmastio i podmazao sve spojeve. Radi jako mirno i super sam zadovoljan međutim curi gorivo ispod čašice na fergazeru, pokušao sam očistiti i odmastiti ali nije pomoglo pa mi se čini da bih trebao zamijeniti taj dio, ima li netko ideju gdje kupiti i kako se to stručno zove? Dopumpao sam i gume tako da mogu reći da sam ugodno iznenađen stanjem. Eventualno još kakav prijedlog što dodatno napraviti?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Vjerojatno ti je ispucala gumica ili dihtung na spoju čašice i fergazera pa je možda dovoljno samo nju zamjeniti
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Stavi jednu staru motičicu na novu pa ih slikaj zajedno da vidim istrošenost
I preuredi si rilo kako sam ti prije napisao, bit ćeš mi zahvalan
Sutra ću, ali evo vidi se i ovde (desno je stara). Neko mi je rekao da moje motičice mogu još da služe ali mislim da ipak nisu mogle. Ove do reduktora su najgore, diplo su kraće nego nove.
 

Prilozi

  • IMG_4563.jpeg
    IMG_4563.jpeg
    46.2 KB · Pregleda: 14

Najnoviji postovi

Na vrh