• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Kapa ispod gumene membrane odozdo na samom dnu čašice.
Nema tu membrane, može puštati na brtvi šalice ili na donjoj dizni. Prije će biti da ti pušta na dizni. Probaj malo zategnuti , ali pazi nemoj pretjerivati jer ćeš slomiti diznu. Tu dolazi jedna Al podloška i ona zna malo curkati. Samo tijelo dizne je navoj M8 i od navoja do glave vijka je sužena i sa rupicama (za gorivo), tako da je tu slaba ako pretegneš tu će puknuti. Nemoj me pitati kako znam! :mad: :coffee:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Tu bi ja stavio neku plastičnu brvu..ima jedan materijal za to ali ne znam kako se zove.

Neki dan situacija , termoprekidač na plastičnom hladnjaku auta ispod sebe ima bakrenu brtvu..pa ti to stegni ako si frajer
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Bočne stranice hladnjaka su plastične, ali je u plastiku ulijan mesingani komad sa navojem.
U orginalu gore stavljaju bakrenu brtvu i kak veli naš Puknuti, ako i uspiješ otpustiti da ne pukne poklopac imaj muda stegnuti.... a puno puta mi se dogodilo da je kod ugradnje novog hladnjaka slinilo.
Ja sam si pomagal u takvim slučajevima sa MG brtvom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Nemrem vjerovati, na takvog nisam još naletel.
Ko je proizvođač?
Neki dan sam uspoređival hladnjake grijanja za projekt. Kroz orginala se svjetlo ne vidi, na razno raznim zamjenskim vidiš bez brige a onda sam se sjetil da je Nissens donekle pa sam ga nekak uspel nabaviti i nije ko orginal ali je puno bolji od svih ostalih kaj su mi nudili.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Možda podmotati telefon trakom ili jednostavno navoj namazati reinzom.
Trenutno imam zamjenski hladnjak na autu kojeg sam lemilicom spojil i naličil diht masom i mali voziiii ko veliki, dok me nebu negde zajebo i ostavil na cesti 🤭
Inače je kotel pukel zbog glupana iz tvog kraja kojem je auto kuhal kad je radil na mjestu a nekad kad je vadil prednji kraj zaboravio spojiti žice....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ma rešil sam ja to na svoj način...Meni je podmotavanje zadnja linija obrane.Ako ide ta opcija ja sam još na kudelji
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Nisam stručan u tome vi imate puno više iskustva,ali razmišljam da bi tu dobro došla umjesto bakrene teflonska brtva i malo diht mase na navoj ili teflona
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
A ste ga zaorali! 🤪
Tu baš i ne bi pomogli svi ovi rekviziti , što ste ih nadrobili.

Brtva mora biti odgovarajuće debljine i odgovarajućeg unutarnjeg promjera. Zašto? Zato jer je to dizna. Ako ne odgovara po debljini (neće se poklapati unutarnji otvori na dizni). Ako nije unutarnji promjer (podloške) odgovarajući, onda neće brtviti.

More te probati sa dretvom .😁
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Kako da zmaenim filter goriva a da mi ne uđe vazduh u sistem? Kad već menjam da zamenim sve.

Ako neko zna kako se menja i filter ulja i vazduha pišite. I na šta da obratim pažnju dok menjam ulja u frezi, menjaču i motoru...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Filter nafte ti je u rezervaru cijev ne skidaš sa prirubnice koja drži filter i nemaš straha,nemože zrak ući,samo prije isprazni rezervar ;)
I na šta da obratim pažnju dok menjam ulja u frezi, menjaču i motoru...
Na ništa samo odvrni i isprazni sve van
 

Najnoviji postovi

Na vrh