• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Au hvala ljudi da ste bliže pa da idemo na ručak.

Ja sam listao onaj priručnik što je neko slao pre par stranica i tamo piše da ide SAE u motor, a za menjač ne piše ništa. Jel mogu i to ulje da menjam sam?

Neko na forumu takođe reče da u motor ide 15w40. E sad šta je istina i šta stvarno fabrika preporučuje?
Pa ulje ide sae 15w -40
A u mjenjač hipenol 80 ili 90
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Ovo gore nije tačno, moj ima 24, a evo i slika. Opet sam danas frezirao i posle dva prolaska opet ostane neka travka. Takođe uzbrdo slabo ide, šlajfuje, jeste malo mokro i loše gume, al opet... ne smem da ga pritiskam da bi frezirao uzbrdo. Evo stanje motičica
Ovo dole je pre i posle freziranja.
 

Prilozi

  • IMG_4555.jpeg
    IMG_4555.jpeg
    67.8 KB · Pregleda: 25
  • IMG_4554.jpeg
    IMG_4554.jpeg
    179.3 KB · Pregleda: 24
  • IMG_4553.jpeg
    IMG_4553.jpeg
    86.1 KB · Pregleda: 25

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
235
Mil-Ko
Ovo gore ti je freza za Mondial, ali princip je isti i za Specijala.
Na prvoj slici ti piše koje ulje ide.
Druga slika ti je radi rasporeda noževa.
Treča slika ti prikazuje mjernu šipku/čep za ulje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Pa to bi bilo kao da navarim nozeve???
baci to u grmlje i radi bez toga

Ovo gore nije tačno, moj ima 24, a evo i slika. Opet sam danas frezirao i posle dva prolaska opet ostane neka travka. Takođe uzbrdo slabo ide, šlajfuje, jeste malo mokro i loše gume, al opet... ne smem da ga pritiskam da bi frezirao uzbrdo. Evo stanje motičica
Ovo dole je pre i posle freziranja.
skidaj rilo ispod freze i frezaj samo uz brdo
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Mislim da će moći i nizbrdo, neće gurati jer nije baš veliki nagib. Ja ovde radim prva tockovi i brzi kardan.

A to što mi preskače neke travke, jel do motičica? okačio sam slike gore
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Motičice su dosta istrošene,ali još one mogu raditi,tebi je problem dubina kao što je netko prije napisao,a dubinu u jednom prohodu sa rilom nećeš dobiti,na tvoju istrošenost motičica slobodno skini rilo pa je nećeš trebati stiskati i u brdo će ići sama,ako imaš utege slobodno stavi i blokiraj diferencijal
Prilikom frezanja če ti vjerojatno malo travke ostati po sredini jer ti je preklop motičica kod reduktora mali,ali to možeš riješiti da ideš u suprotnom smjer,sa pomakom 30cm lijevo ili desno

U jednom prohodu možeš frezati samo idealnu zemlju bez trave ili da je trava jako sitna
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Ja sam već naručio motičice pošto neke su baš pojedene. zvidi se na slici jedna kod reduktora da više nije ni motičica nego samo šiljak.
50 evra ceo set. Bolje da kupim nego da se mučim ovako. Mislim da mi ostavlja baš tu gde je ta pojedena.

A kad kupim nove da li da skidam ralo?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Kad su nove motičice,dosta jako grabi i bolje da je rilo gore
Ja sam svojeg "doradio" sa brusilicom tako da ga mogu podignuti skroz (maximalno) gore tik do reduktora
Znači prilagodio sam ga sa brusilicom da ide maximalno gore i još ga usput naoštriš
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Motičice kupljene upravo. 53 evra 24 komada, ovde se priča da su original sa žigom...
Dok je ova kiša da ih izmenjam pa kad krene lepo vreme da je mašina kompletna.

Ovaj gde sam kupio opet kaže da ide drugo ulje. Za motor kaže sae 30, a za menjač i reduktor sae 90.

Za motor mi je ok, prospem staro, naspem novo i to je to. Iako se i dalje dvoumim između njega i 15w40.

Ali u menjaču ako fali ne smem da dodam drugo ulje, a ko zna šta je onaj pre mene sipao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh