• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,657
Pa pogledaj kak je likson sprignut i takav trči za strojem!
Jebe se Goldonija za moja leđa!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
koliko metara si ti pofrezao s goldonijem?
da li ti stojiš uspravno kraj šanka ili se nagneš na njega ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Znači 0 metara

Ja radije sjedim..mada volim šank..kad ima ogledala da gledam kako sam zgodan i pametan.

Dojdi na kavu?
 

Prilozi

  • 16870732312816470393604740414989.jpg
    16870732312816470393604740414989.jpg
    23.1 KB · Pregleda: 6

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Kad se kači prokolica, da li se prvo stavi kardan ili šrafovi pa onda klin ili kojim redom to ide?

I kad skidam frezu, kad odvrnem šrafove ona u tom momentu ostane samo na kardanu. Zar neće to da razdrnda semering ili nešto da napravi jer nije baš laka...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ako se kardan moze skinuti prije nego odvojiš prikolicu onda vračaš obrnutim redom


Drugo pitanje ,nema straha..
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
ako se kardan moze skinuti prije nego odvojiš prikolicu onda vračaš obrnutim redom


Drugo pitanje ,nema straha..
Otkud znam šta može. Ja sam prvo vadio klin, pa šrafove pa onda kardan al nisam siguran da je ispravno tako
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Probao sam da freziram sa novim motičicama. Neuporedivo bolje frezira od starih. Sada u jednom prohodu bolje uradi nego sa starim u dva prohoda.

Međutim kada sam probao neku vlažnu i tvrdu zemlji sa travom brzom mi se napune motike glinom i postanu kao valjak i onda prestanu da seku. Tu ću morati da sačekam da se sušne, ali će onda biti i tvrđe 😐
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Danas sam opet malo više frezirao. Melje opasno. Samo sam primetio posto je bio mrak da na auspuh pri punom gasu bije vatra i to velik mlaz. Jel to normalno?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
vatra ili izbacuje užarene komadiće ?
ako prestane normalno je
ako ne prestane nije normalno

svakako na popis stvari za sređivanje metni kontrola ventila
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Pa kao ono iz borbenog aviona, mlaz jedno 10 cm dužine. Ali kad je pun gas i pod teretom.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
To ti je normalno jer je pod velikim teretom,podigni malo frezu da joj olakšaš i vatra će nestati
To znači da ga pošteno ložiš
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Ma da, nemam ja osećaj još. Frezirao sam jedno 10-15 min, nisam ga oštetio :D Još je vlažna zemlja pa mi se posle 15 ak min tamo gde ima trave napune motičice zemljom/blatom i travom jer je do kolena.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Pa nekad su se tako kuće zidale,trava i blato
Nije njemu ništa od te vatre povremeno,ali nemoj ga tako puno vremena držati da ga ne pregriješ,to se većinom dešava kad je zemlja još dosta vlažna,kad je suho,toga nema
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Zemlja jeste vlažna, ali prođe još malo mesec dana nisam ga ni probao kako treba :D Ne mogu više da čekam. Na ovoj slici je bila trava do kolena, nije od aprila frezirano, ali ovo je dva puta pređeno. Ova trava što se vidi je samlevena nego stoji tako :D
 

Prilozi

  • IMG_4607.jpeg
    IMG_4607.jpeg
    106.3 KB · Pregleda: 13

Najnoviji postovi

Na vrh