• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Filter nafte ti je u rezervaru cijev ne skidaš sa prirubnice koja drži filter i nemaš straha,nemože zrak ući,samo prije isprazni rezervar ;)
I na šta da obratim pažnju dok menjam ulja u frezi, menjaču i motoru...
Na ništa samo odvrni i isprazni sve van
Kako i zašto da ga ispraznim, pošto sam ga juče napunio do vrha
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
o trimerima , ako hoćete čuti o štilu ima ovaj kanal(ne video , cijeli kanal)..jako poučno
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Vidjet ćeš zašto kad mu skineš filter nafte
Mislim ne moraš, ali bilo bi dobro :unsure:
Aha, znači ja skidam deo dna rezervoara, sad mi je jasno.
Ali deluje mi komplikovano da praznim rezervoar, čekaću dok potrošim gorivo pa onda. Ali opet će malo da mi se prospe po menjaču...

Motičice sam zamenio, i mislim da su pravilne. Ide spirala sa jednog kraja na drugi.
Samo kače mi neke kardan, a i nisu iste kao što su bile. Ovo su crne, a na njemu su bile zelene. Zato valjda i kače, al to će brusilica sad da sredi.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Aha, znači ja skidam deo dna rezervoara, sad mi je jasno.
Ali deluje mi komplikovano da praznim rezervoar, čekaću dok potrošim gorivo pa onda. Ali opet će malo da mi se prospe po menjaču...

Motičice sam zamenio, i mislim da su pravilne. Ide spirala sa jednog kraja na drugi.
Samo kače mi neke kardan, a i nisu iste kao što su bile. Ovo su crne, a na njemu su bile zelene. Zato valjda i kače, al to će brusilica sad da sredi.
Uzmeš gumui povučeš iz rezervara gorivo, a prije nego otvoriš rezervar pokrij mjenjač sa vrećom za smeće ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Njemu treba frejz za freziranje , a ne za vozikanje okolo od birca do birca.:D
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Ne razumem, pa i polovnu mašinu treba održavati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
misliš i novog treba održavati .?

Da si kupio novog sve ovo ne bi radio još 15-20 godina
ništa ne bi bilo klimavo , sve bi radilo kao novo , nema čudnih zvukova , nema iskakanja brzina ..kardan se lako skida , kočnice rade savršeno , ne gledaš gume kad tovariš , ne brine te crni dim , ne potežeš ga 5 x da bi upalio ..uzeo bi 15 cola gume .i još 100 sitnica kojih kod novog nema .

I molim vas svi vi koji bi rado komentirali kako je stari bolji od novog , evo kod mene starog možemo se zamijeniti, dobijete ključ za štrik
 
Posljednje uređivanje:

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Ja sam vozio i nov i taj mi je ispao iz brzine, a ovaj nije. Generalno ne primećujem neku razliku između tog i ovog mog sem što moj lakše upada u brzine. Jedino što sam morao da radim a da nije po PSu je da skraćujem 4 motičice za par mm, ali to nije do kultivatora nego do motičica.
A ovo za kardan nije ništa neispravno nego sam ga skidao prvi put pa nisam vešt u tome, a takođe i pali mi iz prve uvek.

Zato i hoću da uradim sve servise da mi što duže ostane u ovakvom stanju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Zato i hoću da uradim sve servise da mi što duže ostane u ovakvom stanju.
vrlo odgovorno i opravdano ..poštivam

ali da si kupio npr. novu frezu 20 godina ne bi znao koliko ima motika u njoj a ne mjenjao motike unutar 2 tjedan kako si je kupio .

evo dva primjera kako se freza u tvrdoj zemlji , ima od 2.50 pokušaj poljetanja , ali ga majstor dobro kontrolira

i frezanje kad je zemlja idealna
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
vrlo odgovorno i opravdano ..poštivam

ali da si kupio npr. novu frezu 20 godina ne bi znao koliko ima motika u njoj a ne mjenjao motike unutar 2 tjedan kako si je kupio .
To je tačno, ne bih mislio o motikama. Ali to smatram potrošnim materijalom i kad sam ga kupio da sredim sve i da ne mislim više.
Neko mi reče da gurnem krajeve freze gore dole da isprobam da li ima lufta, ali nema. Ne mrda se uopšte.

evo dva primjera kako se freza u tvrdoj zemlji , ima od 2.50 pokušaj poljetanja , ali ga majstor dobro kontrolira

i frezanje kad je zemlja idealna
Ovaj našao da frezira a zemlja kao kamen, a i suvo kao barut
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
evo dva primjera kako se freza u tvrdoj zemlji , ima od 2.50 pokušaj poljetanja , ali ga majstor dobro kontrolira

i frezanje kad je zemlja idealna
Ova na drugoj slici Export,je malo drugačiji stroj u odnosu na labinca,znaju bit 16 ili 18 ks i puuuno su teži strojevi i ne "polijeću",moraju biti baš extremni slučajevi
Ali što zgrabi to cepa
 

Najnoviji postovi

Na vrh