• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
možeš li postaviti koju sliku? koji anlasser prepručuješ.hajde molim te ako ti nije teško pojasni kako bi to bilo najbolje za odraditi

Alnaser od R4 potokariš zamašnjak na 0,20mm više od unutarnjeg promjera "krunice"i na toplo-hladno staviš na zamašnjak.Na ploču usmjerivača zraka staviš prirubnicu od 5mm lagano je povariš i sve zajedno prišerafiš.Sad nemam doma niti jedan motor sa alnaserom ali kad prvi dođe na servis poslikat ću.Stavio sam negdje na forum slike i dimenzije.Nisam siguran dal na ovaj ili drugi forum .
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Taj je onda napravio puno sati kad si mjenjao najprije mtor a sad rastavljao mjenjač.
nama je nakon 30god crkao motor pa smo stavili novi, mjenjač nije otvaran do sad.

a da ti motori imaju filter ulja, i da ih vlasnici ne preforsiravaju, trajali bi i dulje.

Vimi, odakle si iz Zd?

Evo filter ulja sa LDA 450 .
DSC00380.JPG
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,154
Ne prilično orginalno ,nego to je orginal.

gdje se može kupiti? to ide namjesto ona dva šerafa? jel? imaš li broj pod kojem se može naručiti i gdje? može odmah i broj filtera
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
gdje se može kupiti? to ide namjesto ona dva šerafa? jel? imaš li broj pod kojem se može naručiti i gdje? može odmah i broj filtera

Entrada doo. Upiši u tražilicu i dobit ćeš broj. Traži Kristijana i sigurno će nabavit.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,154
Ma nemoj naručivat od bagre telefonom, ja sam naručivao od njih pouzečem dva puta i oba puta su mi poslali više od pola stvari krivo. Lijepo im kažem za koji mi model i koji dio treba i oni pošalju ako nemaju na zalihi taj dio neki samo da pokupe lovu pa se ti poslije .ebi kako znaš. Misliš kako si sve riješio preko telefona i da ćeš dobiti ono što ti treba kad ono klinac, iako reklamacije uvažavaju ali opet to je dodatna zafrkancija.

na koga si sad mislio na masivu ili entradu?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,861

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,154
Evo dekompresor na LDA 450.

View attachment 1189

a od silnog gledanja filtera ovo nisam ni vidio.Izvini ali laiku kao meni nije jasno gdje je taj dekompresor.Mislim tačno na slici. Dali se radi isto o serijskom dijelu ili se to pregrađuje?

Šta bi mi trebalo još da poručim kod entrade za prvi put? Neki dihtung ili slično? Sigurno će štošta trebati jer stroj stoji već dugo.

pozz
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
a od silnog gledanja filtera ovo nisam ni vidio.Izvini ali laiku kao meni nije jasno gdje je taj dekompresor.Mislim tačno na slici. Dali se radi isto o serijskom dijelu ili se to pregrađuje?

Šta bi mi trebalo još da poručim kod entrade za prvi put? Neki dihtung ili slično? Sigurno će štošta trebati jer stroj stoji već dugo.

pozz

Ako stoji dugo dobro je promjenit leteći ležaj jer ulje oksidira ako se duže vremena ne "mješa".Temeljni je od Al pa nema veze.Najbolje malo pogledat pa onda naručivat djelove.Samo one koji stvarno trebaju.
 
Na vrh