• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
A kaj ovaj ima dugačku osovinu iz radilice?
Nekak mi izgleda čudno ova šalica kuplunga :scratch

Nisu više poslovali sa Beogradom pa su stavljali industrijske LOMBARDINIje.Oni imaju ležaj više.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
To ti ima smisla za motore koji pogone nekaj preko remenice (recimo, bansek ili žaba za nabijanje zemlje).
Za ove koji imaju kuplung i nemaju radijalne sile na izlaznu osovinu, nema neke prednosti. Čak je nedostatak kaj je motor više naprijed, pa se naruši balans s frezom.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
605
Onda bi jedino imalo prednosti ako je na prednjoj remenici remen za alternator ili hidrauličnu pumpu?
u jednoj od tema je bila slika radilice koja je pukla zbog tog što je pogonila pumpu preko remena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
Dupli lager ti je samo sa zadnje strane, suprotne od zamašnjaka.
 
N

nikolalon

Guest
Ima li tko iskustva sa Goldoni-om 8ks Benzinac?Koliko trosi i dali ima kvarova?
Zvao sam jednoga sada,kaze covjek nikakvih kvarova nije imo,napravio novo paljenje,obrađivo vrt 5x20 snjim...9500kn
 
M

marin123

Guest
e ovako imam labin progres od 14 ks, a trebao bih si napravit utege trebali bi mi za oranje dosta mi proklizuju kotaci ima li tko kakvu ideju ? gdje stavvit i od cega napravit ?
 
N

nikolalon

Guest
Jel mozes stavit sliku ako imas,imam ja puno ideja sto se tice takvih izuma ;)
 
N

nikolalon

Guest
Zavariš sa L profilom jednu kocku koja je na vrhu otvorena pa onda po mjeri izliješ par betonskih ploca od betona koje mogu u to stati,a sve to pricvrstis na onu sipku sto ide od ispod prema naprijed.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
e ovako imam labin progres od 14 ks, a trebao bih si napravit utege trebali bi mi za oranje dosta mi proklizuju kotaci ima li tko kakvu ideju ? gdje stavvit i od cega napravit ?

ja sam do ove godine orao bez utega,jedino ak je kod tebe jača zemlja...:scratch
jel oreš s gumenim ili sa željeznim kotačima?
mislim da ti uteg ide u felgu...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ja sam do ove godine orao bez utega,jedino ak je kod tebe jača zemlja...:scratch
jel oreš s gumenim ili sa željeznim kotačima?
mislim da ti uteg ide u felgu...

Ja za oranje imam željezne kotaće koje sam sam radio , napravljen je jedan krug od punog željeza i na njega navareni V komadi kao ripne meni radi super nikada se ne zapune u blatu , mekoj zemlji ili đubru a na nji sam stavio utege orginal goldoni koji idu u kotaće .
Zanima me da li je ko radio utege od OLOVA jer mi se čini da bi to bilo prikladno i radi težine a mislim da bi se olova na otpadu našlo po prihvatljivoj cijeni a topivost mu je na relativno niskoj temperaturi ?????
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Ja za oranje imam željezne kotaće koje sam sam radio , napravljen je jedan krug od punog željeza i na njega navareni V komadi kao ripne meni radi super nikada se ne zapune u blatu , mekoj zemlji ili đubru a na nji sam stavio utege orginal goldoni koji idu u kotaće .
Zanima me da li je ko radio utege od OLOVA jer mi se čini da bi to bilo prikladno i radi težine a mislim da bi se olova na otpadu našlo po prihvatljivoj cijeni a topivost mu je na relativno niskoj temperaturi ?????

ja budem probao bez utega,a ako ne bude išlo stavim ženu na haubu..:lol:
 
T

tuaregr10

Guest














Evo, cijeli ovaj tjedan obnavaljamo motkultivator :weedman:. Evo nekoliko slika od današnjeg farbanja :!:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Pozdrav...

Imam nekoliko pitanja vezano za plug.
Kako odredit kosinu i dubinu oranja?
Cuo sam da se pod lijevi kotac postavi naprimjer tri cigle te da se tako dobije dubina brazde (cca. 15-20 cm)!!!! dali je to istina i ako je dali se montira paraleno s getribom na mijesto prikolice ili se mora radit neki kut?

Danas dodju slike pa ako je netko voljan malo pojasnit.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Pozdrav...

Imam nekoliko pitanja vezano za plug.
Kako odredit kosinu i dubinu oranja?
Cuo sam da se pod lijevi kotac postavi naprimjer tri cigle te da se tako dobije dubina brazde (cca. 15-20 cm)!!!! dali je to istina i ako je dali se montira paraleno s getribom na mijesto prikolice ili se mora radit neki kut?

Danas dodju slike pa ako je netko voljan malo pojasnit.

a kako ćeš onda napraviti prvu brazdu....:scratch
kada uđeš s kotačem u sljedeću brazdu onda mu štelaj kosinu...
dali je to istina i ako je dali se montira paraleno s getribom
ako ga zamakneš lijevo ili desno na onim rupama bude ti vukao mtk u stranu i morat ćeš jebački držat za ručke....

tuaregr10....bit će prava makina...
 
B

BAGERISTA

Guest
tuaregr10


Svaka čast delo,,,za sve pohvale,,,malo su lošije slike,,,ali se ljepo vidi da je delo načinjeno za desetku...................:p:p
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
a kako ćeš onda napraviti prvu brazdu....:scratch
kada uđeš s kotačem u sljedeću brazdu onda mu štelaj kosinu...

ako ga zamakneš lijevo ili desno na onim rupama bude ti vukao mtk u stranu i morat ćeš jebački držat za ručke....

Dali imas ti plug? Ako imas dali bi htio postaviti slike kako si napavio...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,154
@tuareg

svaka čast,taj poslić i mene čeka uskoro.

nego reci mi koju si boju RAL zelenu kupio? Deep Forest Green ili neka druga.Sviđa mi se ovaj jači ton zelene boje pa zato pitam.
 
M

marin123

Guest
ee puno hvala svima,,, a da dosta je zemlja tvrda,,,a radim i sebi zemlju a i usluzno oranje,,, pa orem sa gumama,,, a sto se tice utega u felgu malo stane a trebalo bi mi barem 50-80 kg utega,,jer mi dosta klize kotaci...a gume su dobre ,,,samo mi utezi dobri trebaju i na dobrom mjestu ugradeni, hvala svima :)
 
Na vrh