• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,050
Kako pali? Kako radi na minimumu? Ovaj zvuk nije normalan, nesto ne štima, dizna nova? Ventili dobro naštelani? A paljenje? Ja bi se prije posla još pozabavio njime, po meni taj zvuk nije normalan...
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Dizna je nosena kod bosiste i stavljen nov ulozak ventili opet provjerio 0.20 oba paljenje ne znam kako bih provjerio ali ako prima gas ko lud po meni to nebi trebalo biti lose ne znam dajte savjet.
Prvo paljenje je bilo tesko,ali to je i normalno dok izbije zrak iz sistema i povuce gorivo. Evo otisao sam da probam da ga upalim sad,pali na 1 potez vani oko 5 stepeni,ovo i jest minimum mogu mu jos malo smanjiti i dalje radi ravnomjerno al jos se cuje taj zvuk tak tak idalje... probao sam rucno da vrtim motor nema tog zvuka uopce okrenuo sam 5 krugova nije se culo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Snimljeni zvuk ne mora odgovarati stvarnom.
Čuje se da malo "kleplje" (zvoni).
To, a i lako paljenje može ukazivati na malo prerano predubrizgavanje.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,427
Na koliko si namestio zazor klipa i glave. Dali si radio kako sam napisao. 08 do 1,2. Po meni diza i paljenje su odlični i ne diraj to.
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Tu je kao novo,nema lufta,zazor izmedju glave i klipa oko 1 ali ponovo cu skinuti glavu da vidim da. Nije slucajno negdje ne udara slucajno mada kad rukom vrtim tu je sve normalno ne cuje se nikakav zvuk da linje moguce da sad podizači klackalica ne prave zvuk da li je tu nesto trebalo podmazat ili? I stvarno se čuje izrazito taj zvuk ne znam rastavit cu pa provjeriti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Nebi trebalo da je do tog ne znam ni ima li ih jer je prije ovog sto sam radio nije se cuo taj zvuk,a. Sad se cuje,a kad bi se to desilo tad bi morala tresti a ona ne trese vise nego sto je prije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,050
@smilane pomozi...ako je smanjen kompresioni prostor onda se cuje taj pucketavi zvuk i prima gas brže ili ako je prerano paljenje, nisam toliko stručan da mogu sve detektorat ali neću mu reć da je dobro kad svu čujemo da nije to taj zvuk @ZJ znam da video promjeni zvuk ali ne baš do te granice, klackalice se ne mogu ovako čut ako imaju barem malo ulja...neki modeli su imali cak i podmazivanje, dizna bi se cula drugacije po meni, a podizaci nemaju zvuk jer su napeti, po meni ovo je ili neki luft u motru a reko je da ga nema ili nešto nije odrađeno kako treba ili je gore napisano u svakom slučaju ja bi to provjerio.
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Postovanje. Imam labin progres od 14 konja. Desava mi se kad kultiviram da desni tocak malo trza kao da prokliza u mestu,cini mi se kao kad su zubi pojedeni pa nehvataju kako treba. I kad idem u rikverc da se okrenem izbacim iz diferencijala i krenem da se okrecem i samo odjednom kao da je diferencijal ukljucen i nastavim samo ravno unazad da idem. Kad stanem onda otpusti kao da krcne nesto i kad krenem onda normalno idem u rikverc.Da li su se tu neki zubi pojeli pa ne hvata dobro? Hvala unapred
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Provjerit cu opet zazor od vrha cilindra do klipa a luftove garantiram da nema. Javim vam veceras kad rastavim opet koji je zazor.
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Evo ga rastavio sam sve,zazor je 0.9 ali imam problem na klipu ima tacno kao točka kao da je mlatilo nedto u ovu srednju pipu,kao da je udarao od diznu, da li je to moguce posto je covjek postavio nov ulozak dizne pa da ne viri previše dole?
20240213_224739.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,050
Mislim da biš to vidio na dizni i prvi udarac bi ugasio motor...ako si stavi bakrenu podlošku i ako bošista zna sta radi to je nemoguće
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Onda ne vidim nista da je pogresno sastavljeno sve je po onom kako ste govorili al provjerit cu opet veceras malo bolje da li je sve okej
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Evo ga video postavio deblju podlosku pod cilindar za 2 desete i postavio jos jednu malu bakarnu podlosku pod diznu,radi po meni super,nema onog zvuka tak tak,prima gas super i rad na stangasu super,ako imate jos nesto da mislite da je zeza kazite.
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Eh,imam jos jedno pitanje ,masina radi super ali imam zelju da joj stavim filter ulja,na mojoj nije fabricki doslo kako bih mogo postavit sta mi sve treba za to?
 

Najnoviji postovi

Na vrh