• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Ovaj sklop sto sam ja pitao ja nisam siguran mislim da su antor nije bila opcija Lombardini,a i to sto kazes ZJ,sigurno da je bolji kvalitet nego sad.Vidit cemo pitat cu ovog tokara sto mi je prijatelj da li on to može srediti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
To ti je ionak svejedno kad buš u taj orginalni cilindar nalupal ništ koristi klip i još lošije karike.
Samo moraš obradu platiti, a nisi ništ s tim dobil.
Ubaci gore novi klip i cilindar sa karikama, imaš trošak od 100 eura pa dokle ide. Bušenje cilindra na veču mjeru te bu tolko koštalo.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Nisi me razumio,ja sam zelio kompletan sklop (klip,cilindar,karike) da kupim ili samo obraditi cilindar ubaciti novi klip i nove karike uglavnom sta god radio ubacit cu klip nov i karike nove.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Nisi me razumio
Razumel sam ja tebe dobro, samo ti hoču reči da ako obrađuješ cilindar imaš trošak obrade koji je veči nego novi ništ koristi cilindar, a u taj kvlitetan cilindar budeš opet stavil nekvalitetan klip i karike pa si na istom.

Guglaj italiju a ne kod nas i nać ćeš original, ja sam stavljo na 914 originale
Koliko je to orginal veselje koštalo?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,430
Ovaj sklop sto sam ja pitao ja nisam siguran mislim da su antor nije bila opcija Lombardini,a i to sto kazes ZJ,sigurno da je bolji kvalitet nego sad.Vidit cemo pitat cu ovog tokara sto mi je prijatelj da li on to može srediti.
Od lokalnog tokara nemaš vajde. On te može samo poslati tom ko se bavi obradom dijelova motora. Na tom mjestu rešavaš glavu i cilindar a ako nekad budeš trebao i radilicu.
To je poseban stroj za razbušivanje i honovanje cilindra.
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Od lokalnog tokara nemaš vajde. On te može samo poslati tom ko se bavi obradom dijelova motora. Na tom mjestu rešavaš glavu i cilindar a ako nekad budeš trebao i radilicu.
To je poseban stroj za razbušivanje i honovanje cilindra.
Tako sam i ja mislio ali reko dabpitam ali naravno kao sto si ti rekao tako je i bilo samo mi nije preporucio nikog drugog ko ima te strojeve.dobio sam poruku od prodavnice evo prilazem sliku da li je to stvarno Italija ova dole ponuda i da li je to to?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240201_163323_OLXba.jpg
    Screenshot_20240201_163323_OLXba.jpg
    17.7 KB · Pregleda: 21

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Ako je 275KM (140e), teško da bi se za te novce isplatilo razbušivati, honati i nabaviti novi klip...
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Da, to je 140e i tu sam ponudu jedinu naso a vidio sam i u prodavnici dijelova u mom gradu rekli su da ce vidit i sutra mi javiti.pa ne znam...
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
To je dobra cijena ja sam pre godinu platio f100 200eura.
Nisam ja rekao radi cijene nije bitna toliko ona vec ono sto ste pricali za original iz italije i to( da li se moze za 140e uzeti original)
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Nasao sam covjeka po preporuci da mi odradi glavu,i jos jednog za pumpu i dizne,samo imam pitanje kako da izvadim pumpu,na sta trebam paziti?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,430
Ništa posebno, tri vijka odvrneš, ide gore. Kad vraćaš samo regulator (bočni piljak) na sredinu i ubaciš.. počisti podloške ispod pumpe i vrati ih sve koliko ih ima.
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Imam pitanje, kako se stima taj regulator broja okretaja ako je to to sto si ti meni napisao? Sad cu otic probat do izvaditi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,430
Ti to nemožeš štimati. Na pumpu djeluje poluga preko mehanizma. Taj mehanizam je unutar i ti ga nemožeš korigovati. Možeš samo birati položaj a on je na zakretanju leptira. To je za tebe daleko i ništa od tog ne diraj. Kad odradis sve sklopim upališ. Dobra kompresija, urađena pumpa i dizna, rešena glava, onda su svi mehanički uslovi rešeni. Ako tad bude problema sa radom onda ide opcija da je problem regulator odnosno da je greška u principu prenosa zadatog gasa i korekcije broja obrtaja na regulatoru.
To je posao za ozbiljnog majstora da nadje grešku u kojem je dijelu problem.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Taj regulator ne diraj to je normalno znači sa 4 labina sam radio i svima oscilira gas ovisno o položaju motora, kada je motor na podu onda se gasi kad ga poravnaš nazad se vrate okretaji to je normalno..očito...moj zaključak.
Na Ruggeriniju kad sam radio trebalo je namjestit položaj i za izvadit i za vratit je nazad, ustvari na svim do sad sam moro gađat položaj u kojem ide van...na slanziju se niti ne može izvadit jer ima osigirač na polugi...moraš probat govorim napamet.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,430
Jel pričaš o pumpi i njezinom regulatoru ili misliš na regulator dodavanja gasa i mehanizam sa kuglicama koji reguliše broj obrtaja I uslovljava položaj poluge koja pomjera na pumpi regulator.
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Takodjer i ja sam moro gadjati polozaj za izvaditi pumpu,pumpu sam izvadio,sutra cu odvesti nju i diznu kod bosiste pa cu da sacekam i odnijet cu glavu da se odradi. Hvala vam na velikom pomaganju oko ovog motora.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Mislio sam na regulator gasa ne pumpe, pumpe nisam nikad radio, odnesem i vrate mi sređenu, a mislim da si mu za podloške mozda i krivo reko ovisno sta ce radit na pumpi...ja bi za svaki slucaj provjerio paljenje, imam slučaj na Slanziju di je prije bošiste bilo bez podloške poslje samo stavljo nešto sitno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh