• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
To sam skoro kupio da pripremim plastenik i malo vrtla, i da cim manje koristimo olovku zvanu motika, tako da iskustvo sa ovim strojevima je 0,freza ima nove nozeve(motičice), motor je u tako dobrom stanju da ne osjeti frezu, a to si potpuno u pravu kad kazes da osjecaj dolazi sa iskustvom,
Jer pregledao sam mjenjac i sve po mom mišljenju izgleda odlicno, a sumnjao sam da se dogodi da u trenutku zagrize druga brzina pa poskoci citava kompozicija,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Problem ti je da nemaš ralo i previše snage, skoro da je jači od TV PE15!:oops::cautious:
Moga bi povuć dvobrazni plug.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
I ako ti slučajno poleti u frezanju, nikako nemoj reflekno da ga pritisneš u zemlju nego ga ili pusti ili podigni ručke, u protivnom ti bude pobjegao.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Kao brzi gonzales , za jenu uru i 74 minuta napravio , montirao i čak isprobano ralo, a ne samo to i plug je napravio. Jedan ili dva?:unsure:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kao brzi gonzales , za jenu uru i 74 minuta napravio , montirao i čak isprobano ralo, a ne samo to i plug je napravio. Jedan ili dva?:unsure:
Komad plosnog 40x10 na njega zavario dva pera i eto rala, plug nisam pravio nego sam mislio na ralo ili pluzic,
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,994
Inače ti cijelo ralo sa doljnje stranebude naoštreno
Ako ti je sve prenisko opet nebude valjalo
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Evo sad kad si riješio ralo + stabilizator. Možeš i uzeti u plan izrade dvobraznog pluga s obzirom na snagu motokultivatora. Može on to!💪
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
162
Kad okrećem ručke, sve one osigurače koji drže menjače moram da povadim i da skinem poluge pa kad okrenem onda vratim? Jel tako?
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Jest i kad vracas 2 poluge od mjenjaca idu kroz one rogove na haubi od reduktora i od obicnog mjenjaca.
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Bitno ti je samo da ti se sajle od kocnica i od gasa ne napregnu previse. U jednu stranu samo mozes.pratis sajle i to je to.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
A jel nije bitno dal okrećem levo ili desno?
Vidi s koje strane ti ide sajla gasa i kvačila, kod mene su s lijeve strane i u tom smjeru okrećeš.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
162
Uspeo sam. Kupio sam rotacionu kosačicu. Malo dok uđem u štos.

Imam još jedno pitanje. Kada kačim i otkačujem neki priključak koji nije lak, u momentu kada skinem šrafove, desi se da taj priključak stoji samo na kardanu. Koliko i šta može da izdrži to vratilo i ležaj. Ja izbegavam da to radim, ali desi se nekad da priključak visi samo na kardanu...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ja za frezu imam napravljenu paletu na kotačima koja služi za skladištenje kada ju skinem s motokultivatora. Pa što ne podmetneš kakve letvice pod priključak kada ga skidaš?
 

Najnoviji postovi

Na vrh