• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
pozdrav imam LP od 8 konja s frezom ok treba neke stvari dovesti u red ali sve u svemu zadovoljan (moj prvi radni stroj ) tio bi si nabavit mali plug koji bi se mogao širiti i skupljati a koristio bi ga za dizanje gredice jel ima tko tako nešto ili ideju kako ga napraviti sliku ili što već
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Pretraži temu. Prikazano je raznih strojeva i ideja.
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
postovanje ljudi
nadam se da sam u pravoj temi postavija pitanje
naime interesira me zna li netko cemu sve sluzi rucica na desnoj strani volana
na labinprogresu greeny 7ks.
liva rucica je za kvacilo, a desna sluzi kad je motor ugasen da kad se stisne da ga se moze gurati...
e sad ono sto mene interesira je upotreba iste kad je motor ukljucen, tj da li se tada smije upotrebljavati jer su mi neki rekli da se tada stisne i da onda samo jedno kolo vuce.
bojim se to raditi da ne bi sto unistija u mjenjacu
dajte mi molim vas vasa iskustva i znanja u svezi istog

p.s. nadam se da sam do prilike uspija objasniti sto me zanima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
S tom ručicom oslobađaš puž da možeš pomaknuti MTK dok motor ne radi.
Možeš to i dok motor radi ak ti je zgodno.
Jedino ne smiješ dok je MTK u brzini i vuče. Tada je i ručica jako tvrda. Jednom probaj, dok se MTK kreće po ravnom dvorištu. Tada nemreš napraviti štetu.
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
hvala na odgovoru
za ovo prvo sam znao-dok motor ne radi,to je jasno

ali za ovo drugo nisam zna.znaci ako motor radi i ako je u leru tada se opet mogu posluziti s tim,da lakse gurnem stroj?
ali napisa si da mogu i dok se MTK krece,to znaci da nije u leru vec u brzini?
ako ti nije problem ovo mi malo pojasniti.unaprid hvala

vidija sam neke modele (starije) koje su imale tu ruckicu koja bi im sluzila za lakse okretanje dok rade sa strojem, (dakle dok su u brzini ,ne u leru) i to kad bi zelili frezati oko vocke-samo bi stisnuli tu rucicu i jedno bi se kolo okretalo te bi im manevar bija laksi
pa sam se pita da li se i kod greeny-a moze tako isto...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Da, kad motor radi ali nije u brzini, opet ne možeš pomaknuti MTK. Tad ili ubacuješ u brzinu ili stisneš desnu ručku i pomakneš ga.

Ako tvoj MTK ima diferencijal, nemaš problema s okretanjem. Ako pak nema, okretanje izvodi dok su kotači u pogonu. Mondial nema ručki za oslobađanje pojedinog kotača, kak ima Agria/ IMT506-507.
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Ima diferencijal, i kad frezam onda ostavim pogon na oba kola pa na kraju reda iskljucim dok se okrenem.nego sam se mislija da ne moram iskljucivati ako bi to funkcioniralo sa desnom ruckicom na volanu
sad kad si mi lipo objasnija da to tako ne ide-ne moram nista misliti ni isprobavati da sto ne zeznem

Hvala puno na brzom i iscrpnom odgovoru (vidim ode da se moze ostaviti neka zahvala ali ja ne znam kako pa sam to obavija ovako)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Da, kad motor radi ali nije u brzini, opet ne možeš pomaknuti MTK. Tad ili ubacuješ u brzinu ili stisneš desnu ručku i pomakneš ga.

Ako tvoj MTK ima diferencijal, nemaš problema s okretanjem. Ako pak nema, okretanje izvodi dok su kotači u pogonu. Mondial nema ručki za oslobađanje pojedinog kotača, kak ima Agria/ IMT506-507.

IMT506 nema oslobađanje lijevog odnosno desnog kotača !:(devil):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
To kaj isključuješ na kraju reda je špera (blokada diferencijala).
Ak isključiš desnu ručku, diferencijal bu ostal blokiran i samo ga buš teže okrenul

Glede zahvale: lijevo u dnu imaš polje gdje piše HVALA. Klikni na to u poruci na kojoj želiš nekome zahvaliti.
 

ringeraja

Novi član
Tu od
19 Ožu 2014
Poruka
14
Labinprogres 14ks - na šta paziti pri kupnji?

lijep pozdrav forumasi,

u zadnjih tri godine bavim se poljoprivredom. obrađujem trenutno 7000 m2 i uvijek sam koristio traktor (533, 65 godiste) dok mi nije riknula hidraulika i sad si mislim uzeti jednog labinca. cujem da ih svi hvale ali jos nisam 100% siguran da li ga uzeti. Kakva su iskustva sa oranjem i ovim strojem? Za frezanje sam siguran da nema problema, kao i sa transportom.:8):

I da, malo sam jos u nedoumici jer nisam strucnjak oko mehanizacije pa me zanimaju vasa misljenja oko toga na sta bi se trebalo paziti pri kupnji polovnog Labinprogresa.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: Labinprogres 14ks - na šta paziti pri kupnji?

Sto se tice oranja dosta plice ulazi u zemlju. desetak cm ako je osrednje tvrda zemlja nekad i manje ako je skroz tvrda. 15cm max ako je fina zemlja. Barem je tako slucaj kod mene ovdje...potvrda je zemlja. Naravno moze i malo dublje ako imas one tegove na tockovima.

Sto se tice labina super je strojcek...ja ovaj koji imam koristim vec 20ak godina a prije toga ga je moj pokojni deda koristio 10ak godina. Imao sam od kvarova nesto sitno na mjenjacu skoro...i pretprosle godine generalka motora koja me je izasla oko 150 evrica. ostalo je sve samo redovno godisnje odrzavanje bilo. Nekom se kvari manje nekom vise zavisi kako ko odrzava i pazi.

Jedina mana je sto je kultivator relativno tezak za rad kad su vece povrsine u pitanju...tako da ako si covjek u godinama, mozda je bolji izbor tomo vinkovic.



Sto se tice samog traktora....motor je manje vise jednostavan...pogledas imal kompresije... dimi li, pali li lako, ima li miran rad. Zamajac uhvati tegli gore dole ne smije imati lufta.

Rucke okretne ako su pogledaj ima li puno lufta lijevo desno...to se ne moze napraviti samo zavariti.

najvise paznje obrati na mjenjac. Uklapaju li sve poluge fino...ima li kakvih cudnih zvukova iz mjenjaca kad ide pod teretom. Obicno se stanje takvih masina nekome ko se u njih razumije da procijeniti za par minuta samo ovlas pogledom...tako da ako znas nekoga ko ima takav stroj povedi ga sa sobom.
 

ringeraja

Novi član
Tu od
19 Ožu 2014
Poruka
14
Samo desetak centimetara? Nedavno sam gledao specifikacije od honde 560f i kaže da ima dubinu oranja 30cm, a mašina je navedena da ima 5 ks. Malo sam :confused: Jel bi onda u toj varijanti bio ok i greeny TPS od 8ks?

Ja znam ponekad bit polomljen od frezanja, najviše zglobovi na rukama od ove male viking kopačice tako da ti vjerujem kad kažeš da zna biti težak na duge staze.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
O 30 cm možeš samo sanjati da oreš. :icon_wink: Ako je rahlija zemlja onda bi možda mogao do 20 cm.,meni je dovoljno za vrt nekih 15-tak cm. na nekoj srednje teškoj zemlji,više ne ide.
 

ringeraja

Novi član
Tu od
19 Ožu 2014
Poruka
14
Da, tolika brazda je od mog susjeda kad ide raditi sa zetorom na zbijenom terenu ali kontam da to vrijedi kako si rekao; ako je teren već sređen. iako se onda pitam koji k reklamiraju da plug ima toliku dubinu.

uglavnom dvoumim se oko novijeg modela labin progresa, tj. greeny 8 ks ili stara škola od 14ks za više manje iste pare. 8000-11000kn.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ma ti mali labinci mi nekako krhko izgledaju. Mozda su ok za sitne poslice prefrezat nesto malo i tako to. Za sve ozbiljnije tu je stara dobra cetrneska i slabo mu tu ravnog ima. 800 1000 kila s kardanskom prikolicom vuces gdje god mozes nogama se popet, malo je nezgrapniji za sitne vrtove, potezak za okrenut. Kad skontas foru blokiranja samo jedne kocnice to je onda pjesma :)

Jes malo glomazniji...al kosto vele ako ne znas sta je dobro znas sta je skupo. Verzija te izreke je ako ne znas sta je dobro znas sta je tesko :)
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Nemojte zezati, moze on orati 30 cm, ali prethodno uzorano na 35 i pofrezano. Apokaptus ima lijeka za okretne rucke i kosta 150 KM.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ma nije specijal baš tako nezgrapan,kad se vremenom navikneš na njega ideš s njime ko i sa malim mondialom.:eek::
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Hehe a zavisi koji specijal uzmes ja sam imo sa ACME motorom i on nije bas bio jednostavan ko ovi sa lambardinijem,bio je tezi napred pa nije bio u balansu sa frezom a sada radim isto sa specijalom ali taj pak ima 12 ks ruggerini motor gore i on je isto lagan ko i lombardini ima tu dosta razlika u motorima
 

Najnoviji postovi

Na vrh