• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Zavariti ih je jedino trajno rješenje :D:
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Jedno pitanje, labin star 2 god, 3ld515 motor, malo sam ga opteretio na ler gasu htjeo da krenem u 4-toj brzini zastenjao skoro se ugasio i onda sam ga razdvojio na kvacilu i tada mi je dobio kontra obrtaje i svo mi ulje iz zracnog filtera izbacio. Posle toga mi normalno radi i ima snagu za 10 ali sam primijetio kad ga palim nema onako jaku kompresiju kao pre. jel nesto opasno ili......
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Desilo mi se to desetak puta za ovih 20ak godina koliko tjeram svoga labinca. Par puta tako ko tebi. Par puta drugi neko palio pa kontra namotao kanap. Par puta kad ne povuces dovoljno kanap pa ga vrati kontra.


Kad se to desi...npr skonto si da si krenuo na malom gasu pa on okreno kontra pa poceo grljat...pustas gas skroz do kraja...stajes...trcis do motora i gasi.

Malkice jaci ler gas i palis normalno. Stucne malo pa onda upali ko kad sestocilindras radi na 2 cilindra zastenje...onda izbaci nesto dima vise i onda radi normalno.

U principu okreno si smjer radnje motora samim tim izduvni ventil je postao usisni a usisni izduvni...najcesce hoce pofinu kolicinu ulja izvaciti na poklopac filtera. To ulje je potrebno deeeetaljno obrisati da ti traktor ne lici na pjanog ispovracanog baju ispred prodavnice...zatim provjeris nivo ulja u filteru dodas koliko treba i bozis dalje :)
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
He he desilo mi se kad je puko podizac usisnog ventila, izbacio ulje na filter a meni srce stalo.... :) ne ponovilo se...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Koji je lijek za okretne rucke sa luftom dongfeng?

Radi jedan covjek u Visokom, kako sam skontao valjda ih ponovo tokari, sta li vec.
Lafo daje i garanciju, mada ja njima ne vjerujem pretjerano(Visocanima).

I ja razmisljam da skinem svoje i da odnesem, jer se meni mrsko nakaniti da napravim nesto sto sam bio planirao, a i nemam kad.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Maa sve je to super, al gdje bi se mogla naci komplet gornja ploca mjenjaca jza okretne jer na ovu ko sto covjek ima (a i ja) ne pasu okretne...

inače sretan Uskrs svim članovima foruma koji slave!
 

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
Pozdrav bio bih iznimno zahvalan ako netko ima uputstva od motora za labinprogres 14ks. Lombardini motor..sa okretnim ruckama.
Ja naime imam upute u kojima se samo spominje koje ulje ide i kad se mjenja....i uputstva sa mogucim priključcima te za kaj je koja poluga.
Medutim u tim uputama se spominje da pogledam "uputstva odrzavanja motora"
I eto ti jarca nemam ih nigdje...skinuo sam sa neta neka ali su ista kao i ova moja...
Aoo tko ima kakav link ili slike knjizicw unaprijed mu zahvaljujem.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
A model motora je? Nisam upućen u motore ali imaš na stranici lombardinija upustvo za odrzavanje i radionicko uputstvo.
 

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
Nisam bas siguran to je stroj star ako je suditi po uputama koke ja imam iz 1986.g
 
Posljednje uređivanje:

zeks

Novi član
Tu od
20 Sij 2015
Poruka
7
Kod frezanja poskoči i do metar unaprijed

Pozdrav.Imam Labin Progres benzinca s motorom LA 300 bez invertera. Kod frezanja kad je tvrđi teren, odnosno kad je veće opterečenje mi u jednom trenutku stanu kotači a kopačica normalno radi i onda ulovi pogon al kao da je u 2 ili 3 brzini i poskoči mi i do metar unaprijed tak da ju jedva ulovim. Jel imal ko sličnih problema ? Kao da mi se pomješa pogon s kardanom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: Kod frezanja poskoči i do metar unaprijed

Hahaha, ma nikaj se ne uključi. To ti freze pogura kotače po tlu. Javlja se kad motike freze uhvate nekaj tvrdo u tlu. Pomognu ti utezi u kotačima, ali nemoj očekivati čuda.

Imaš li onaj nož s Y motičicom ispod? Ako nemaš, onda je taj efekt još vidljiviji, jer nema frezu kaj štopati.
 

zeks

Novi član
Tu od
20 Sij 2015
Poruka
7
Re: Kod frezanja poskoči i do metar unaprijed

Imam i Mutu 8 KS Acme motor i nju uzmem na istom komadu zemlje i to se ne događa! Jasno se vidi da se u jednom trenutku kotači stanu okretat i ko da nekaj zakrči u getribi.Y nož imam na jednoj i drugoj frezi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: Kod frezanja poskoči i do metar unaprijed

Da, samo Muta ima dvaput težu getribu i drugačiju frezu, s većom motičicom.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Zeks,ništa strašno.
Drugi puta kad ti se to dogodi samo smanji pritisak rukama na ručke da ne pritišćeš frezu ili ju malo podigni i ne bude letjela,tako ja radim,samo budi pripravan da te opet ne iznenadi.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
135
Nabavija sam polovan goldoni 140 i frezu (kupljeno odvojeno), sad imam jedan problem.

Probao sam jucer prvi put frezati na zemllji koja nije frezena 3 god vidim da nozevi jedva dodiruju zemlju(ako uopce dodiruju), naime onaj centalni dio ispod freze prvi dodiruje zemlju i sprecava da nozevi dođu blize zemlji.
Na zemllji koja je vec frezana taj centrali komad udje malo u zemlju i onda se freze normalno.

E sad taj komad je zavidan u 3 tocke za frezu i ne mogu ga pomaknuti blize nozevima, bez obzira sta postoji sipka s rupama za regulaciju visine,
Moze li netko postati slike freze da vidim detaljno kako to treba izgledati?
(sutra cu postat slike freze)
Probao sam skinuti taj centralni "noz" i frezati, ali onda freza skace nenormalno(ocekivano).

Na goldoniju su gume od 15 cola , moze li se s njima uopce frezati?

Slika s neta na kojoj se vidi taj centralni komad



tnx
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Vidi cike, on bi da freza sa mtk ono gdje ima posla i traktorska freza. Jos samo reci da nije ni orano. Kod mene je taj hakurik na jednoj frezi skinut, a na drugoj ima jos uvijek.. Te gume su ti velike za frezanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Goldon 140, to je Super Special?
Čudna mi je ta freza. Trebala bi imati 6 noževa po flanđi. Ova izgleda kak za Mondiala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh