• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,637
To gdje si probao frezati (kako kažeš da tri godine nije obrađivano), Trebalo bi prije izorati na jesen, pa da preko zime zemlja poledi i onda na proljeće možeš frezati sa tim tvojim mtk. Još bi trebalo staviti manje kotače. Ili sad izorati sa traktorom i proći sa drljačom (da se to poravna) i tek onda frezati.:(:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,943
Ako je moguće, nek ti to netko pretanjura. Dalje budeš mogel s frezom.
 

ringeraja

Novi član
Tu od
19 Ožu 2014
Poruka
14
Molim za malu pomoć. SS 14 ks ima dva vratila i sad me zanima da li je gornje vratilo uvijek upaljeno po defaultu? Kad sam ga kupio (cca tri tjedna) nisam obracao pozornost, ali sad prije neki dan sam skuzio da se stalno vrti. :^): Ne kuzim kako ga ugasiti tako da se samo donje vrti dok freza?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,943
Ne brini, to tak mora biti.
Gornji kardan ima dvije brzine i rikverc. Vrti se dok je mjenjač u brzini (ak je reduktor u leru, kardan se vrti, ali se MTK ne kreće).
Služi za pogon remenice, cirkulara i sl, gdje trebaju veći okretaji ili vrtnja u dva smjera.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
136
Problem je bio u onom centralnom nozu, bivsi vlasnik je improvizirao , tako da se noz nije moga podignuti, sada freza normalno.

tnx!
 

NENAD98

Novi član
Tu od
26 Sij 2015
Poruka
4
Gde moze da se nabavi ova korpa
 

Prilozi

  • Lamelastikuplung_zps92b037ad.jpg
    Lamelastikuplung_zps92b037ad.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 176

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,637
Vjerojatno ti je zraka u sistemu, treba ga odzračiti.:icon_biggrin:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,669
Otpusti lajtung na dizni pa verglaj dok ne baci nafte,zategni pa probaj onda .
 

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
Ja sam nedavno promijenio motor na svom.
Preporodio sam se...

1pwgp4.jpg


1z4ydc9.jpg


2myw0m8.jpg
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Koliko si radio sa novim motorom, daj još malo informacija. :)
Kako se ponaša u radu, paljenje, snaga i sl.
 

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
Ja sam više nego zadovoljan nakon LA300 motora, za razliku od LA300 ovaj CH395 pali od prve, mirno i puno tiše radi, snaga sasvim dovoljna za obradu manjeg vinograda...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ovako se to radi ,,,, profesionalno ,,,

[yt]https://www.youtube.com/watch?v=rw_y2zvW1UE#t=406[/yt]
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,669
Imam problem,povremeno kada hoću podignuti ili spustiti ručke nešto mi ovdje zapinje.

free photo upload

picture share
Kada skinem onaj nazubljeni komad s desne strane osjetim da nešto mi struže ko feder,kada malo razgibam onda prestane i neko vrijeme podura.Jel se to da raskopati?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,092
Da se to raskopati,unutra imaš feder
Da bi to raskopao, odvrneš one dvije vide,a moraš skinuti i ono polugu s kojom inače podižeš i spuštaš i onda ručke idu u stranu,samo pazi jer je feder dosta jak
Jednostavno je ali neznam šta bi ti mogo biti problem da struže,ili je puknuo feder,ili je neka prljavština unutra:icon_keel:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,669
Sumnjam da je feder puknuo jer osjetim kad potegnem onu lijevu ručku da ima funkciju,jedino da se nije pomaknuo od vibracija pa povremeno zapinje?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,092
Ne bi smio puknuti jer je dosta jak,ali nikad neznaš,možda je defektan feder pa se otkrhne samo dio onda struže,a feder svejedno vrši svoju funkciju
Ja imam isti volan i nemam problema
Probaj podmazati i oko onog polumjeseca na ručki,puno lakše ide
Kao što sam ti napisao prije,ako te toliko muči,otvori,nije ništa komplicirano
Pa ćeš vidjet šta je uzrok:cool2:
 

Najnoviji postovi

Na vrh