• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Pozdrav,

Imam problem sa svojom Labinkom (14ks dizel). Kada stavim u brzinu i stisnem kvačilo, ne odvaja se iz brzine. Znači stisnem kvačilo i nema nikakve funkcije. Rastavili smo kvačilo jer smo mislili da se ploča za ljepila ali nije. Sve podmazali i sastavili i isto. Ima tko kakve ideje što se zbiva?
Evo video potisnog ležaja, izgleda sve normalno. Barem tako mislim.

56ae38724c3c59c86b805d263052e4ee.jpg


Via Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
provjeri jel lemela "baca" , provjeri jek korpa pomakne ploču ..vani simulirajte ono kaj se dešava unutra ..ako nije to sistem eliminacioje je provjeren ..
U svaki normalni dučan možeš vratiti robu u roku osam dana .
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Čudno da AC nije mogel.
A ako tebi služi za tvoje terene freza i prikolica,super,samo hoću reč da je AC bolid a ne ta freza.
Imal sam prilike više puta vozit u toj kombinaciji punu bundeva i buća i koma kolko je teško sve na njoj i grubo,užas.
A financijski je možda isplativija od AC-a ali fala lijepo ja osobno nebi.

Nije mogo jer je mokro i strmo i tu ti nista ne pomogne samo sam put razje i poslje moro popravljat da bi mogo i sa frezom i sad vozim ja sa frezom i prijatelj sa valpadanom 6x6
Da freza je jako gruba i teška za radit sa njom mene u svakoj turi izbije barem jednom al sad vec znam di tako da se pripremim

Slažem se s Oficirom. Taj MTK je nula...
ali zato je pogonska prikolica sve :D:

Krumpi, da iza AC imaš pogonski prikolicu možda nebi ti trebal Goldonija.

Gledo sam da je kupim al sam na kraju odusto, problem je velicina te kombinacije i sa pogonskom imas ogranicen kut motanja radi kardana, kod mene nisu sume ciste ko kod vas i prohodne puno je gusce i ima stijena tako da nebi to islo kako treba, a npr za cijenu pogonske mogu kupit od goldonija polovni transporter od 30 ks koji bi zadovoljio apsolutno sve moje potrebe i za šumu a mogo bi sa njime i grozde vozit
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
pozdrav.

jel netko kupio možda zamjenski motor na goldoni 8ks, ima u njuškalu nekakvi dizel po licenci yanmar, pretpostavljam da je kineski, jel to kaj valja ili je možda netko od vas vlasnika kupio onaj benzinski kohler. Ja više nemam živaca za svoj motor za koji se nikad ne zna jel danas idemo frezati ili ne, tak je uvijek bilo.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ja sam kupio i mogu ti reći da sam oduševljen.ima dekompresor tako da ga može dijete palit. došao me malo manje od 4000 kuna sa ugradnjom s tim da mi je i zaštitnu cijev sredio ispod motora.uplodat ću video na youtube pa ćeš vidjet.trebalo je ugradit distancer na mjenjač da bi se moglo upasat ali stvarno je extra.
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
Pozdrav,

dal možda netko ima ili zna tko ima za prodati getribu sa inverterom za labinprogres 8 / 10 ks?
Ili možda postoji mogućnost smanjivanje brzine rikverca?? Pitam jer mi je rikverc prebrz za košnju sa roto kosom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nema baš puno pomoći. Invertitor na getribi je jedino pravo rješenje.
Neznam jel pašu zupčanici od novog tipa u staru getribu, da dobiješ sporiji rikverc.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ne klizi ne trese samo ne odvaja,napnem sajlu dva tri puta skitsnem kvačilo i opet ne odvaja ko da nisam ništa ni napravio
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Da nije korpa pukla pa ne odvaja. Meni je proklizila lamela pa sam je zamjenio.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Sajlu mogu pogledat,a kako znam dal je korpa pukla...meni nije nista osim šta ne odvaja,a mogla bi bit i sajla jer neznam kad je mjenjana
 

Najnoviji postovi

Na vrh