• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Elektroničko paljenje: tranzistorski modul, bez platina.

Električno paljenje: paljenje anlaserom, to ni jedan LA300 nema.
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Kako izgleda tranzistorski modul, bez platina. mozes li staviti sliku . Ja znam kako izgledaju platnine u auta ali na frezi ne znam jer ne znam gdje se nalaze a cak mislim da je kod mene taj tranzistorski modul.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Elektroničko paljenje ti je crna ili bijela kockica, koja na sebi ima gumb za gašenje, a montiran je na oklop zamašnjaka, pored glave iznad zavojnice paljenja, s lijeve strane motora.
2a3caef7.jpg

Ako motor ima platine, one se nalaze unutar poklopca ispod rasplinjača. Na poklopcu se nalazi mali crni gumb za gašenje motora.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Klipnjača napravila odušak. :)

Kačio sam ranije slike kako je bilo kod mene, ima negdje na temi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Odušak :)
Klipnjača je htjela vidjeti kakvo je vrijeme vani :)
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Što se tiče načina kako je stradao motor, tek sad sam vidio.
Ti motori ne smiju naginjati više od tridesetak stepeni (pod uslovom da ima dovoljno ulja). Pogotovo ne na nos jer onda onaj plastični zupčanik gotovo nikako ne lovi ulje i ne razbacuje po okolini.

Druga jako opasna stvar je čišćenje freze sa upaljenim motorom. Đavo nikad ne spava i ne rizikujte prste ili cijelu šaku jer stvari lako pođu po zlu. Sad je otkazao motor koji se lako i jeftino zamijeni, sa prstima ide malo teže.
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Pozdrav Hteo sam da menjam da sa moje prikolice koja je obicna da skinem osovinu sa tockovima i namestim drugu sa kardanom jel mi je bitno zbog brzine.Zanima me dal to tako moze i dal mora osovina sa kardanom za goldonija ili moze npr.od imt 509 ja imam goldonija
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Dal vadi tko krumpire s labinom?
Imam mali labin la300-8ks, trebali bi vaditi krumpire, i sad trazim kupiti plug, zanima me iz prve ruke da li funkcionira vadenje s plugom jer bi onda ako ne nadem rabljeno otisao kupiti u entradu...
Dal su potrebni utezi ili zeljezni kotaci za vadenje?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Nemoj hitati novce u Entradi. Napravi si ga sam ili najdi od MIO Honde pa pripaši.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Najprije treba vidjeti u kakvom su tlu krumpiri (ilovača, crljenica, pjeskovito tlo, itd.). Ako nemaš iskustva sa vađenjem krumpira, pogledaj kako to rade u tvom susjedstvu, blizu tvoje parcele. Znači utvrditi da li mali Labin to može raditi, a tek onda ići u nabavku odgovarajućeg alata.:smile:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,067
Ne vjerujem, ja sam vadio sa 14 ks i to jos nekako ide al kod mene nije masna ilovača vise ko pjesak, i crvena zemlja lagana i rahla, ja bi posjeo par kila zive vage na haubu, blokada i jos gurat..al sve je lakse od motike, pogledaj na njuskalu imas svega na izbor, al ja nisam čuo da je netko vadio sa njime, staff je jednom to radio ali njega mislim vise nema na forumu da ti prenese iskustva
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
U zadnje vrijeme frezam njivu sa smiljem sa labin progresom 8ks stalno u prvoj brzini zato što mi puno bolje prefreza i uništi travu i tako nekih 1 hektar u dva dana. Zanima me da li prva brzina uništava puno i skraćuje vijek frezi.
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Da bi frezalo kako treba i da ne vrti na prazno moraš malo ručke uprijeti prema dolje. Malo pati točnije kao da mu oduze malo snage i malo sporije vrti. A gas uvijek drzim skoro do kraja. A kad drugom brzinom vozim brzo projuri preko njive pa automatski slabije isfreza
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Koju dimenziju kotača imaš: 4,00-8 ili 5,00-10?
Ako imaš male kotače, s njima možeš slobodno frezati i u drugoj brzini, jer nije prebrzo.
Ak pak imaš velike kotače, trebaš produžetak vrata za frezu, jer motor stoji previše u koso i možeš frezati jedino u prvoj brzini.
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Imam velike kotače 5,00-10. A Kako izgleda taj produžetak vrata. Može li netko staviti sliku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh