• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Karamba

Novi član
Tu od
22 Sij 2018
Poruka
18
Neznam stavit sliku ali mislim da ima sve, to bi on kao sve montirao! Koliko da otprilike da tražim za strižnu kosu i taj veliki volan?
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Nedavno sam pisao u vezi blokade na ss,napravio nešto po preporukama vašim al opet zeza,danas izvadio onaj feder unutra,mislim da je sad ona poništena,ionako mi ne treba,dal je moguće da sad napravim neku štetu u zupčanicima kad sam taj feder izvadio van.
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Pisao sam i o ispadanju iz brzine spora brza,tribao mi mtk za prskanje vinograda pa nisam radio ništa da nebi napravio još gore,u vožnji bih držao ručicu da ne ispadne iz brzine,pa bih sad i to napravio kako ste mi napisali,tj da polugicu od spore brze olabavim i zarotiram za jednu trećinu,ima dosta zupćanika pa me malo strah dal ću uspiti da vratim polugicu kako triba da zupćanici rade normalno da se nebi polomili,jel dovoljno kad to napravim samo rukom okretati i pratiti dal zupčanici dobro nasjedaju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako sad uzibljuje kako treba onda si samo obilježi položaj vilice i položaj gurača na toj osovinici...Mislim da nisi dovoljno stručan ua to . Ako jesi bolje za traktor
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Nisam baš stručan priznajem,ima par g da sam počeo s njim raditi,star je oko 20g pa uvik neki kvarić na njemu,u okolici nema baš majstora a za odvesti dalje moram nači neki kombi pa evo sam nekako krpam,da mi je neki dobar tomo ili janmar bilo bi super al jbg :)
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Možda nekom pomogne,pokušavao vaditi kuglicu na onoj osovinici spore brze,probao magnetom al nije išlo,uzeo komadić gumenog crijeva i kao slamkom sok povukao,ide bez problema
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Napravljeno ovo o ćemu sam dosad pisao,okrenuo osovinicu i sad radi dobro,od blokade izvadio onaj feder unutra i tako da sam i to rješio,poništena je al bar me više neće zezati,sad bi pogledao filtere ulja i goriva pa ako može neka upustva u vezi tog,di se uopće nalaze i kako ih izvaditi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Filter ulja vjerojatno nema . Ako ima nalazi se s desne strane ispod auspuha.
Fiter goriva je s donje strane rezervara.,ključ 8ili10...mada bolje to ne diraj ako mali ide..ako ti se baš čačka prvo kupi uložak i brrve...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Svakako bi bilo dobro promijeniti filter goriva i malo isplahnuti rezervar, filter ti košta 30,00 kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Radije očisti filter zraka, preštelaj ventile, vidi dizu.... mada ni od zamjene filtera goriva mu nemre biti ništ, ko zna jel ga ko kad mjenjal.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Moglo bi se postaviti pitanje.
1. Kada je zadnji put promijenjen filter goriva ?
2. Kada se očistio rezervoar goriva ?
3. Kada se se je temeljito očistio filter zraka (i nasulo čisto ulje) ?
4. Da li se ikada kontrolirala dizna ?

Ako je odgovor nikada ili jako davno, onda bi to sve trebalo napraviti !:(wasntme):
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Od navedenog jedino sam ja nedavno očistio filter zraka,i još ču ga malo kad uhvatim vrimena,inače radi dobro al odjednom zadimi nakratko i opet bude dobro,dal ga je teško ozračiti kad se mjenja filter goriva
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
gotovo da ga i ne treba odzračivati nakon mjenjanja fitra , naročito ako je crijevo od fitra do pumpe orginal
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Pa i nije neki problem, lijepo stegneš filter i holender (šelnu da ne curka), onda probaš paliti (ako ne upali u 3 - 4 puta), onda samo otpustiš holender (vijak) na tijelu dizne (ključ 17) i okrećeš remenicu dok ne dođe gorivo bez mjehurića.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Meni se uvijek pokazalo lakše da odzračim filter i tek onda idem paliti nego kad upali i ostane bez goriva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh