• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Na kojem mjestu se toči ulje za moror, tamo gdje je filter?
Pa kaj nema gore na poklopcu ventila mjesto za uljevanje?
Ako nema ja nemam pojma a ako nebi znal najti ja bi kroz mjerač natočil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
I..onda kad ja ljepo tam negdje na temi o kosilicama opišem kak baratam s gorivom a kosilica na membranu ide i ide plus misli da ja njega zajebavam i da kako on kaže seruckam.
A sad evo dokaz da ja ne lažem i ne seruckam nego on..Ja sam njega stavio na ignor listu pa sad može i on srat koliko zna i može mene ne smeta.
Ovo je na mtk..uglavnom on je stao ..možda da ima mebranu ne bi sve smeče završilo kod filtra.
Kaj si unesel unutra sa zmazanim karnisterima to si sad i našel.
Misliš da bi membrana to sve u kompresioni prostor propumpala i da bi to bilo dobro?
 

iwar

Novi član
Tu od
16 Ruj 2022
Poruka
20
Pa kaj nema gore na poklopcu ventila mjesto za uljevanje?
Ako nema ja nemam pojma a ako nebi znal najti ja bi kroz mjerač natočil.
Ma ima, samo nisam znal da je navoj, a bilo je jako stegnuto.
 

Prilozi

  • 20230528_172750.jpg
    20230528_172750.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 12

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tI puno misliš pa kaj misliš ?
1 da sam bacil filter i okopal krumpir
2.kupil novi filter danas u nedjelju kod zupnika u šekeštriji
3. Čekam prvi radni dan da kupim novi filter i okopam krumpir.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Odgovor broj 1, a kaj se tiča broja 2, filter se danas samo zaštopal do kraja, sve ove unazad godine nisi bil spreman za sezonu..... ali da si imal membranu
..
 

iwar

Novi član
Tu od
16 Ruj 2022
Poruka
20
Pitanje: koja je razlika u kosama za manji i veći Labin i postoji li neki priključak za spajanje kose od manjeg na veći labin?
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
155
Koliko brzo frezira labin od 14 ks? Recimo koliko mu treba da prefrezira 1000 dužnih metara zemlje koja nije tvrda, sa malo trave?
I kako podnosi malo veći nagib pri freziranju?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
To je malo relativno, zavisi koliko je to malo trave? Da li je ta trava rijetka pa je ima malo ili je trava mala (do 15 cm ) visine . Ako je trava veća , valjalo bi je pokositi pa tek onda ići "frezirati". Ali onda imamo drugi problem trava iscrpi tlo pa onda bude tvrdo.
"Za frezat treba da je fagor"!

Četvrta brzina je sukobu interesa sa frezanjem, nemojte to pokušavati doma!:geek::coffee:
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
155
To pitam jer me zvao neki čovek da mu freziram 5 hektara oraha naravno samo uz redove. Pa računam koliko vremena treba. Zemlja je baš mekana i trava je pokošena do zemlje trimerom. Pa da
vidim da li je to izvodljivo.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
155
Pa lepo sam pitao da li je to izvodnjivo. To je oko 10 km dužine. Za dva tri dana bi trebalo da se uradi. Sa jedne i sa druge strane reda. Ne celu površinu. Upalim i teram niz red, pa onda vratim pa sledeći...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Pa nije to tak puno, 500x100m.
Ak su redi stabala na (pretpostavljam) 8m razmaka, onda ih ima 13.
13 x 2 x 500m je oko 13km.
Ako frezaš s cca 2km/h, to je oko 7-8 sati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To pitam jer me zvao neki čovek da mu freziram 5 hektara oraha naravno samo uz redove. Pa računam koliko vremena treba. Zemlja je baš mekana i trava je pokošena do zemlje trimerom. Pa da
vidim da li je to izvodljivo.
Ja mislim da u uputama piše brzina u kmh pa pomalo izračunaj..
Svakako hvataj svježi dio dana..pomogni stroju..operi rebra cilindra..glave utd..to ne možeš kvalitetno napraviti bez da skidaš stitnik zamajca..

Ako je suho zaboravi..hvataj vrijeme iza kiše kad je zemlja toliko vlažna da se ne ljepi
 

Najnoviji postovi

Na vrh