• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
151
Jel tarupi za kultivator rade dobar posao ili je to samo bacanje para? Ima kod nas novi za 400-500 evra, a ako rade to nije mnogo para
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
151
ne mislim da meljem grane njime, nego da kosim korov visine do kolena ili niži.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
713
Nije u potpunosti vezano sa temom. Isprike na tome. Medutim, popularna je i ljudi znaju, a mozda bi uletio i motor koji je na labincima. Gledam kako bih svoju Pasquali frezu, ima slike negdje u podforumu, unaprijedio sa novim dizel motorom 10ks. Kinez. Ovaj dvotakni 8ks bih ostavio sa strane. Nema nikakvih problema, ali u frezanju fali momenta. Ne znam jel problem neki sa motorom ili je zbilja takva konstrukcija. Dizel bi to rijesio. Getriba i sam stroj se cine jako ozbiljnim i rade zasad jos uvijek dobro. Jel bih dobio ista ili bih samo bacio novce u vjetar?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Vjerojatno bi dobio jer je okretni moment dizela daleko veći nego dvotaktnog motora,a i vjerojatno je taj motor dao svoje,ali ti je možda bolje da nađeš lombardini motor,neki rabljeni,pa ako ne ide generalka nego kinez,sa njima baš nemam iskustava,a za lombardini znam da su neuništivi
 

Roki128

Novi član
Tu od
5 Lip 2023
Poruka
9
Pozdrav svima, punac ima motokultivator Labin progres Mondial, ALN330WB. U dobrom je stanju i jako je malo korišten ali nije više od 10 godina paljen. Što napraviti kako bi ga se ponovo osposobilo za rad? Namjera mi je kupiti priključak za košnju trave i u te svrhe ga koristiti. Napomena, nikad nisam radio s motokultivatorom pa bi me također zanimalo imaju li kakva uputstva i gdje ih pronaći? Zahvalan sam na svakom savjetu!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad dođeš do te faze javi se za priključak za košnju..IMT skoro novi ali zaboravi da velečasni jeftino
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Imam jedan priručnik u pdf-u opčenito o motokultivatorima, mislim da ti može pomoči. Pošalji mi email adresu u privatnu poruku, pa ti pošaljem ako hoćeš.
 

Roki128

Novi član
Tu od
5 Lip 2023
Poruka
9
Sad bi bilo dobro da još netko odgovori što s motokultivatorom, jel trebam promijenit svjećicu, ulje prije paljenja ili mogu probati i ovako? Jel treba nešto još provjeriti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Na tvom mjestu ja bi probal upaliti ovak kak je. Naravno, treba provjeriti dali ulja u motoru ima.
Kad upali i malo provrti onda servis
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Prvom susedu kaj se imalo kuži u mehaniku. Ali i to si sve sam moreš napravit.
Prvo ga vužgi kak je Muha rekel, onda sve ostalo prek foruma bumo te nafčili.
 

Najnoviji postovi

Na vrh