• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Kompresioni se valjda nije nikam pomaknul ako je samo karike mjenjal ali predpaljenje bi moglo raditi velike probleme.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Ako si mijenjao pumpu onda treba se pozabaviti predpaljenjem, tanki spešorani (bakreni limići ) ispod pumpe. Mjerni listići = spešimetri.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Juče isfrezirao 3 hektara labinom, 12 sati, a čistog rada možda 11 sati. Dva hektara bilo vlažno pa išlo lako, završio u 14:00. Treći bio dosta suvlji pa je bilo teže.
Noževi su mi se naoštrili kao žileti su sad.
Ja sam lagano uradio 2 hektara mekše zemlje (nikad nije frezirana), ali onaj suvi deo me uništio. Dakle mera za čoveka je da radi maksimalno 8 sati pristojne zemlje.

Rebra nisam zalio, jeste na početku kapnulo dok nisam video da ne treba tako. Ali bas malo, mislim da se ni ne vidi.

Otišlo oko 10 l goriva.

Sad mi je mašina cela prašnjava, jel sme da se pere crevom? Bar sam video da mi nigde ne pušta ulje jer je skroz okolo prašina i ne pokazuje nigde :D

Ja ne znam što me ismevate, nisam nikad menjao ulje niti sam imao traktor, kultivator i išta slično... Ovo mi je hobi i došao sam ovde zato što ne znam ništa.
 

Prilozi

  • IMG_4693.jpeg
    IMG_4693.jpeg
    67.6 KB · Pregleda: 20

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kompresioni se valjda nije nikam pomaknul ako je samo karike mjenjal ali predpaljenje bi moglo raditi velike probleme.
A kaj ako ..a vidi se da ne zna kaj treba ..kad je skinuo cilidar pa gleda ,gle budale stavila 3-4 brtve ispod cilindra ja bi ti izbacio ,nisam nikad vidio da se stavlja brtva na brtvu

Juče isfrezirao 3 hektara labinom, 12 sati, a čistog rada možda 11 sati. Dva hektara bilo vlažno pa išlo lako, završio u 14:00. Treći bio dosta suvlji pa je bilo teže.
Noževi su mi se naoštrili kao žileti su sad.
Ja sam lagano uradio 2 hektara mekše zemlje (nikad nije frezirana), ali onaj suvi deo me uništio. Dakle mera za čoveka je da radi maksimalno 8 sati pristojne zemlje.

Rebra nisam zalio, jeste na početku kapnulo dok nisam video da ne treba tako. Ali bas malo, mislim da se ni ne vidi.

Otišlo oko 10 l goriva.

Sad mi je mašina cela prašnjava, jel sme da se pere crevom? Bar sam video da mi nigde ne pušta ulje jer je skroz okolo prašina i ne pokazuje nigde :D

Ja ne znam što me ismevate, nisam nikad menjao ulje niti sam imao traktor, kultivator i išta slično... Ovo mi je hobi i došao sam ovde zato što ne znam ništa.
Ne ismijavamo te ..guštamo jer smo svi to prošli..to je tako ,moraš naučiti.

Frezaj sa nekim debelim gumenim antivibrirajučim rukavicama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
A kaj ako ..a vidi se da ne zna kaj treba ..kad je skinuo cilidar pa gleda ,gle budale stavila 3-4 brtve ispod cilindra ja bi ti izbacio ,nisam nikad vidio da se stavlja brtva na brtvu
Moguče je i to
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Primetio sam da je druga spora brža od prve brze... Jel to moguće ili mi se čini?

Ne ismijavamo te ..guštamo jer smo svi to prošli..to je tako ,moraš naučiti.

Frezaj sa nekim debelim gumenim antivibrirajučim rukavicama.
Možda bi rukavice pomogle. Meni si najviše šake i zglobovi šake stradali od pritiskanja.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Pa da ali je druga brža od treće. Možda mi se i čini, ali probaću opet
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BibeCohe

Novi član
Tu od
30 Lip 2023
Poruka
3
Ako si mijenjao pumpu onda treba se pozabaviti predpaljenjem, tanki spešorani (bakreni limići ) ispod pumpe. Mjerni listići = spešimetri.
Ubacio sam dodatni taj bakreni limic jer mi je radilica derala na bosch pumpi valjak moguće da mi je do tog bakrenog limica

kako si podesio predpaljenje?
kompresioni prostor?
stavi video , da čujemo
To je na pola gasa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Kolega

Mil_Ko

Nitko tebe ne ismijava,premalo si na forumu pa ti se tako čini
Malo zafrkancije nikoga nije ubilo,ali moraš naučiti ponekad primiti šalu na svoj račun
Budi iskren pa priznaj da smo ti do sada na svako tvoje postavljeno pitanje dali konkretan i ispravan odgovor zato smo tu da si pomognemo
Nemoj se odmah ljutiti i uzimat k srcu
A to što su ti šake i zglobovi umorni u tvrdoj zemlji je normalno,zato sam ti i preporučio da si rilo prilagodiš tako da ga možeš maksimalno podignuti(postavio sam ti i sliku svojeg kojeg sam preradio)baš zato da nemaš potrebu za jakim stiskanjem i da si tako olakšaš posao za zglobove i šake
Slobodno ti pitaj šta te zanima,ponekad ćeš dobiti odgovor,a ponekad i neku pošalicu na svoj račun,ali ništa zlonamjerno,barem sa moje strane

Što se brzina tičeone idu (po brzini )ovim redoslijedom 1. spora pa 1.brza,pa 2.spora,pa 2.brza
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
A ča ne greju marče prva spora (1), druga spora (3), prva brza (2) i druga brza (4).🙄
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A ča ne greju marče prva spora (1), druga spora (3), prva brza (2) i druga brza (4).🙄
Bilo bi logično ali nije..tom problemu je doskočeno s okretnim ručkama i šaltanjem s dvije komande.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ma jok ..ča si .....t
nego imaš ja jednoj komandi brze/spore gdje biraš 1 ili 2 brzina .guraš je naprijed /nazad.
na fiksnim ručkam moraš iz položaja 1 ,2 u ler -ljevo po spore ili brze -natrag u ler -ponono i položaj1 ,2 .

obično su radne 1,2 a transport 3,4 ..nije pravilo ali eto
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Moze li se ovaj semering promijeniti iz vana ili mora unutra se rastavljati?
 

Prilozi

  • IMG-39a0fe7bdbb0b88ed6c63677dc90a468-V.jpg
    IMG-39a0fe7bdbb0b88ed6c63677dc90a468-V.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 13

Najnoviji postovi

Na vrh