• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
ma ozbiljno ti velim... dobro da je danas nisam razbio kolko mi je zivce digla... katastrofa.... izgleda da se nest sj.... nemam pojma... nije radila od 1996 kad smo motor skinuli i stavili na imt-jku kad smo se vratili u slunj poslije rata.. ja starog pitao kako je bilo kad ju je novu kupio on veli da se nesjeća.. kosili smo 3 godine s njom parcelu 50*30 i onda kad je motor skinut je stajala dosada.... stvarno neznam...e da.. kad ocu iz druge u rikverc prebacit nece ni da mrdne nego moram najprije u ler između prve i rikverca pa tek onda u rikverc,inače neće.. malo je nezgodno za objasnit al valjda ces shvatit...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma ozbiljno ti velim... dobro da je danas nisam razbio kolko mi je zivce digla... katastrofa.... izgleda da se nest sj.... nemam pojma... nije radila od 1996 kad smo motor skinuli i stavili na imt-jku kad smo se vratili u slunj poslije rata.. ja starog pitao kako je bilo kad ju je novu kupio on veli da se nesjeća.. kosili smo 3 godine s njom parcelu 50*30 i onda kad je motor skinut je stajala dosada.... stvarno neznam...e da.. kad ocu iz druge u rikverc prebacit nece ni da mrdne nego moram najprije u ler između prve i rikverca pa tek onda u rikverc,inače neće.. malo je nezgodno za objasnit al valjda ces shvatit...
Redosljed brzina ide ovak :
1:ler:R:ler:2:ler:3
Kako možeš iz druge prebaciti u ler izmeđi 1 i R a da ne staviš u R ?:madmana:


No ako iz prve trebaš prebaciti u drugu treba isključiti pogon kose (tj. priključnog vratila) (druga ručka) jer postoji zaštita da si ne pofrzaš noge kad radiš s frezom u "normalnom" pološaju ručki .
Isto tak kosa ne može raditi u položaju R -rikverc ..dakle ako se zaštopa pa se moraš vratiti unazad moraš isključiti pogon kose ..Čak ako ga trzneš on automacki isključi priključno vratilo( u ovom slučaju kosu)
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
tocno tako treba raspored brzina biti imaju oznake al izgleda da na ovoj to nije....a ovo za kardan znam da mora izbacivat kad oces u rikverc prebacit... kad prebacim iz druge u rikverc nece da ide u rikverc neg stoji ona i dalje... ikad neznam kako je bilo kad je nova bila.. mozda tvornicki nije dobro bilo.... imam u cetvr ispit iz pumpi pa se s tim zafrkavam nemam kad rastavljat mjenjac.. kad to rijesim onda cu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tocno tako treba raspored brzina biti imaju oznake al izgleda da na ovoj to nije....a ovo za kardan znam da mora izbacivat kad oces u rikverc prebacit... kad prebacim iz druge u rikverc nece da ide u rikverc neg stoji ona i dalje... ikad neznam kako je bilo kad je nova bila.. mozda tvornicki nije dobro bilo.... imam u cetvr ispit iz pumpi pa se s tim zafrkavam nemam kad rastavljat mjenjac.. kad to rijesim onda cu...
Možda ti se pohabala veza ručka mjenjača i vilice u getribi .. ....pa ti imaš filing da si prebacio i osjetiš neki otpor a vilica ostaje na mjestu .:supz:
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
lako moguće...točno se osjeti kad uzubi al ono neće.. ma nema veze budem vidjeli sta je kad vremena uhvatim.. a čudno mi je kad stroj nije ni radio skoro ništa... ma ko je hmm...borit cu se s bcs-kom i dobro!!..već mi tog svakakvog "andrlja" puna kapa... :) dobro da je nisam nekidan prodao tip se dobro zagrijao zanju bila je na njuškalu,možda si je vidio ak šuraš po oglasniku... žao mi je imt-ovke ona je zakon za strmine kosit iako ima samo jednu brzinu, brz kardan nemoraš kose uopće oštrit,neglavi... a skupo mi je kardan kupovat i motor a ovaj na labinki je preslab zanju... kad otkrijem kvar ja javim sta je bilo... ž
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
evo danas sam otklonio onaj kvar sto mi se javljao na mjenjacu mondiala ...iskočio zeger sto drzi jedan mali zupčanik i zato nije htjelo u rikverc ubacivat jer je taj zupčanik imao hod po osovini...srecom nista nije slomljeno kad je zeger i podloška iskocila.... sad sve radi..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,597
sta bi bilo da ja na svoj SS stavim gume 6.00x15

a što bi bilo...na brzini ništa,jedino bi manje proklizavao pošto su te gume šire i manje bi propadao na mekšem tlu..jedino su uže bolje za u blato...ali mislim da ti je to bespotrebno bacanje novaca.....mislim,volja tvoja..:mrgreen:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,597
mislim da ne bi trebale biti puno skuplje od 5.00,pitaj seljačića,on je kupovao za svoga ss-a..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
ma jebes lovu nije problm lova,samo su me zanimale prednosti širit kotača na motokultivatoru
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,597
ma jebes lovu nije problm lova,samo su me zanimale prednosti širit kotača na motokultivatoru

nisam na to mislio,krivo sam napisao,mislio sam da ga pitaš kako se ponaša ss sa tim gumama...
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
aha moja greška.. :) ... motor je tomos umo 4t kopija od acme a220...

ACME A220:

Koncept: 1-cilindrični, 4-taktni, zračno hlađeni benzinski (B) ili petrolejski (P) motor

Borung klipa: 72.00 mm std (I-specijala 72.50 / II-specijala 73.00)

Zapremina: 220 kubika

Snaga: 5.5 KS (Acme A220 B) / 4.8 KS (Acme A220 P)

Potrošnja goriva: oko 2 lit/h

Spremnik goriva: 3.2 lit

Količina ulja u motoru: 0.6 lit

Masa: 17 kg

*motor Tomos UMO 4/T je proizveden po licenci kao replika motora Acme A220, stoga se rezervni dijelovi međusobno poklapaju.
slabiji je od lombardinija koji sam skinuo dolje al zato ima struju odlicnu, netrokira... pali na prvi potez uzeta... to mi se najvise svidja na tom motoru... meni ni netreba jaci motor jer samo kosim manju travu s njom.. ostalo sve odradi bcs..
 

Najnoviji postovi

Na vrh