• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mislis na ono sto se dva lera pojavila..heheh ... eh bilo bi dobro da pijem, al eto nepijem i neplaniram počet... :)
Bolje ti je da prije počneš, veče su šanse da prije prestaneš ...a ti kako misliš da je najbolje :mrgreen:
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
ma dobro je i bez alkohole... kad odrastes uz pijance onda ti se to sve zamjeri pa je bolje bit trezne glave... jbg...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,598
e da i ja bi si kupio gume od 6.00-15 a nemogu si naci felge

potraži na njuškalu,prodaje neki lik,mislim iz rijeke,felge 12 i 15 cola...
naletio sam jučer na taj oglas,daje ih za 500 kuna,samo ne znam jel to cijena za komad ili po paru...:scratch
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
gledo sam sada i naso ovaj motor
http://www.lombardini.hr/diesel-motori/15LD400.php
sta mislite bi to bio dobar motor...pise da ima 10 ks
a vidim da ga ovi u labinu stavljaju na te male mondiale

ovo da bi dao prst a da nije benzinac...
neznam zasto, ja sam osobno na ravnom terenu bez uzbrdica i taj benzinac cist ljepo radi...
vjerovali ili ne ja na njemu vozi pola kubika mokre zemlje znaci oko 700kg tereta i tako po 7 puta za redom (tam i nazad oko 900m)
ulja nije niti malo potrosio a benzina oko pola litre, ma nek bude i litra...

Sto se tice ovog motora 15LD to su super motori. ja posjedujem dva jedan 15LD 225 na koslikci , a imama i 15LD 350 i obadva navedena motra pefekt rade evo već 10g nikad nije potegnuto dva puta konopac pri paljenju i dan danas rade perfekr i mislim da ce jos dugo do prve generalke. A ovo da je dizel bolji od benzinca jest sigurno duplo sigurno za vise nesmijem reć, prvo nema struje sto je najbitnije , drugo drastično manja potrosnja , a tako veca drastično večća izdrzljivos, da ima vise vibracije od benzinca ima al to je zanemarivo. Da budem iskren tek sam vidio sta je dizel kad sam ga stavio na motokultivatore , odnosno dok sam skino benzince koji su me uvjek nesto zezali sitnice al zeza
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Koliko okretaja ima moj motor ima 3000? mjerio sam okretaje i nabio gas koji nikada baš nikada nisam nabio motor samo sta se ne raspadne a pokazivalo je 2207 okretaja
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Moj je AMCE,je to isto,ma neee Lombardini je druga firma...mislim da moj ide do 3000 nisam siguran,tražio sam po netu,ali nema
 
S

staffmen

Guest
svi motori na SS se vrte na 3000 o/min.
Vjerojatno si krivo mjerio.
Ili instrument ne valja, ili ti je gas smanjen.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
neznam,ali stavno na 2200 je onak malo me stislo nekako mi to jako nadija...
a čuj mozda ni obrt metar nije dobar kozna...ma ja cu vozit ko i prije i gotovo
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
hahaha jbt,pa koliko onda moram patit motor na 2200 se trese ajme ma neka,očito obrt metar ne valja
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Jel zna tko kako se vadi ovaj puž i ona osovina u njemu što ide na kardan, trebao bi izvadit pužno kolo ispod njega
traktor002.jpg

Odavijes maticu tu sto je na kardani (izlazu sa vanjske strane kucista, a mozda moze i bez odavijanja matice) i izvuci tu osovinu skroz vani nju nista vise ne drzi, sem onog dekla sto si vec skino sa kardana malo teze ide ispocetka dok ne krene
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Hvala, budem ju izvukao odozada, samo ne znam kako će ići ova vanjska osovina na kojoj je puž. :scratch
Mislim da neces morat odavijat onu maticu sa osiguracem nebi trebala smetat. pokusaj bez odavijanja. Imas sliku na 124 stranici ovdje na ovoj temi sto sam ja postavljao slike pa vidi ima ta matica uslikana sto sam imo problem kod mene se sama odavijala oa ti zato nemogu rec tacno dali se treba odaviti prilikom skidanja ove osovine ja je uvjek zateknem odavijenu :). A ovaj spuz sve to ide vani zajedno sa ovim lezajem velikim, znaci cjela osovina izvlacis je vanka natrag, slobodno malo sile koristi dok pođe ne toliko da tokmakom tuceš :) A zasto vadis ovaj mesingani zubcanik (spuž) jel oti0so ili...
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
"21yes" mozes li poslikat cijeli sklop, bio bih zahvalan...
Nemam takav tip al sam radoznao i zanima me.

Dali se moze nekako izracunat broj okretaja kardana bez brojaca ili da otvorim pa brojim zube i racunam omijer?
 
S

staffmen

Guest
na 3600 o/min izlazno vratilo okrece se 790 o/min. Ako si mislio na na kardan koji pogoni prikljucje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh