• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
koja je cena ove iznad?

sumadinac jel ovu prodaje neki čačanin,a jes je sklepo alal mu vera, a kako da upravljas njome jedino da imas ruke 2metra i rizikujes noge a o okretanju da nepricamo.
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav

Poššto sam kupio novi special green 14ks zanima me šta mislite dali bi bio bolji u radu da ima proširivače ili ne ,,,,,,
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
koja je cena ove iznad?

sumadinac jel ovu prodaje neki čačanin,a jes je sklepo alal mu vera, a kako da upravljas njome jedino da imas ruke 2metra i rizikujes noge a o okretanju da nepricamo.

Jeste neki cacanin,a cene nemogu da se setim posto je bila na prodaju letos.

Evo kako moze da se preurede rucke na labinu

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

staffmen

Guest
Evo jedna rotaciona kosa za labinca,slika je sa oglasa.

Predpostavljam da se na ovoj vozi stojecki, ili rucke okrenut...
Al nije losa ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Evo jedan mali labin sa kardanskom prikolicom

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


Malo sam i ja razmisljao o ovakvom resenju za mog super specijala, ispravnije bi bilo reci da su me nagovarali da ubacim menjac od nekog auta i vozim. Presudilo je to sto je motokultivator previse nestabilan za brzine koje postize sa dodatnim menjacem a moj mladji sin bi sigurno morao isprobati maksimalnu brzinu i pitanje je sta bi se onda desilo. Takodje sam imao srecu da tad naletim na diferencijal od tristaca sa istim prenosnim odnosom i odlucio sam se za njega kao za sigurnije resenje. Vise mi vredi sinhronizovani prenos nego velika maksimalna brzina iako (da budem iskren) da nisam uspeo naci taj diferencijal verovatno bih i ja pokusao sa tim menjacem.
Kazu da u najnizem stepenu prenosa ima ogromnu snagu a u najvisem postize brzine od 60-70km/h ali i dalje su pogonski samo zadnji tockovi. Nikad nisam probao tako nesto pa ako neko ima iskustva sa tim neka ih prenese i nama jer bih bas voleo cuti iz prve ruke od nekog vlasnika sta je u stvari tacno.
 

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
Kazu da u najnizem stepenu prenosa ima ogromnu snagu a u najvisem postize brzine od 60-70km/h ali i dalje su pogonski samo zadnji tockovi. Nikad nisam probao tako nesto pa ako neko ima iskustva sa tim neka ih prenese i nama jer bih bas voleo cuti iz prve ruke od nekog vlasnika sta je u stvari tacno.

Ti si ovde nešta zamrsio. Na koji to način misliš može da se postigne ta astronomska brzina? Ako pričamo o Super Specijal Labin motokultivatoru, koji izgleda ti imaš, kad se prikolica sa kardanom priključi na njega imaš u izboru šest brzina. Najsporija je oko 1,5km/h a najbrža oko 30km/h.
Prve četiri brzine mogu biti sa pogonom samo na prednje točkove ili na prednje i zadnje, dok u 5-oj i 6-oj može biti pogon samo na zadnje točkove.
Ovo gradivo smo već više puta prešli!!!! Voziš li ti taj kultivator?
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
On je govorio u slucaju da stavi cijeli mjenjac na prikolicu i da stalno vozi preko kardana...da ima dva mjenjaca...onda je moguce zavisi koji prenos je
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
menjac dodatni bi ga usporio. imaju spori i brzi kardan to jest dve brzine kardana i tom brzom jedino moze oko 30km . fiatov diferencijal je jedini koji pasuje prenosu kad je pogon na sva 4. bilo koja druga dorada ili diferencijal moze ali ako se koristi pogon samo prednji ili zadnji. tetak mi je koristio na imt 509 pravljenu prikolicu za transport ali sa jednim reduktorom i mercedesovim dif.razblokira kultivator i mogao je da ide blizu 60km/cas. da ga nisam pratio autom nebih verovao.ali nedaj boze sta da se desi ipak su to radne masine
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Interesuje me ovo kako je spojena prikolica sa malim labincom, koji je mjenjač potreban, a od cega pase diferencijal, i jeli ovo ima na slici koliko mogu da uocim neki reduktor na izlaznom kardanu kod motokultivatora. I dali se moze voziti sa ovim kultivatorom sa sva cveti pogona ukljucena tj. dali pase neka brzina na mjenjacu da bi vukli svi točkovi. Ako neko zna oko ovih caka vise neka napise koju recenicu. hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Interesuje me ovo kako je spojena prikolica sa malim labincom, koji je mjenjač potreban, a od cega pase diferencijal, i jeli ovo ima na slici koliko mogu da uocim neki reduktor na izlaznom kardanu kod motokultivatora. I dali se moze voziti sa ovim kultivatorom sa sva cveti pogona ukljucena tj. dali pase neka brzina na mjenjacu da bi vukli svi točkovi. Ako neko zna oko ovih caka vise neka napise koju recenicu. hvala

labini specijal od 12 i 14 ks su kod nas u velikoj upotrebi. vecina prikolica je pravljena a diferencijal jedino pasuje od fiata 1300 ili 1500. pogon je time uskladjen za sve brzine kultivatora i prikolice znaci i pogon na sva 4. kad se koriste brzine preko ukljucenja samo sporog i brzog kardana menjac kultivatora mora biti na leru. znaci menjac sa 4 brzine na ler a drugom rucicom za ukljucenje kardana se bira sporiji ili brzi prenos kardana i tad samo prikolica vuce. netrebaju dodatni reduktori samo direktno spojiti kardan za diferencijal.kardan se mora preseci i ubaciti spojnica na zljebove zbog razlike u duzini kardana kad ide pravo i tokom skretanja .kod nas jos umesto prednjeg krsta kardana cesto ubacuju kineticki zglob od zastave posto je mnogo duzeg veka i lakse manevrisati
 

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
On je govorio u slucaju da stavi cijeli mjenjac na prikolicu i da stalno vozi preko kardana...da ima dva mjenjaca...onda je moguce zavisi koji prenos je

U redu. Moja greška! Nisam ukapirao da na prikolici ima poseban menjač. U tom slučaju ima pogon na prikolici koji je bezbedno koristiti samo ako nije uključen prednji pogon. Ako je sve to prikačeno na SS-a onda će na prikolici imati dvostruki izbor brzina jer ima mogućnost da bira brži i sporiji kardan. U tom slučaju koliko će brzo ići zavisi od upotrebljenog menjača i diferencijala na prikolici.
U slučaju da diferncijal na prikolici ima prenosni odnos kao i u SS-u (1:4,1) možda će biti moguć pogon 4x4 jer mnogi menjači od automobila najveću brzinu (četvrta ili peta) imaju direktnu (bez promene broja obrtaja ulaz-izlaz).
Sad se tu otvara niz mogućnosti prilagođavanja zadnjeg i prednjeg pogona, sve u zavisnosti od prenosnog odnosa menjača i difa na prikolici, promenom dimenzije zadnjih tičkova.
 
Na vrh